Temat: Niedziele wolne od handlu

🕓 12.06.2019
📂 Z kraju
👁 114
🗨
11 marca - niedziela bez handlu. Lista otwartych galerii handlowych

  • Raport o skutkach niedzielnego zakazu. "Fundamentalne braki"
  • Są wyniki rządowej analizy zakazu handlu
  • Rządowy raport o zakazie handlu będzie zrealizowany jesienią
  • "Pogorszy się sprawa małych sklepów". Sejmowa rozkład propozycji zmian w handlu
  • "Kompromitujemy się przed innymi krajami UE". Apel do premiera w sprawie handlu

Dzisiaj pierwsza niedziela bez handlu. Zamknięta jest większość sklepów, ale długa lista wyjątków od zakazu sprawia, że normalnie manipulować mogą między innymi naprawy, kina czy apteki. Także część galerii handlowych po całej Polsce jest otwarta w niedziele objętą zakazem, przede wszystkim czynne istnieją punkty usługowe i kawiarnie. Sprawdzamy dla Was, które galerie handlowe pracują przy niedzielę i z jakich usług można skorzystać.

11 marca to pierwsza niedziela, podczas której wiąże ograniczenie handlu. Ustawa dopuszcza jednak wiele wyjątków, za pomocą którym w niedziele normalnie pracować mogą m. in. apteki, lodziarnie, sklepy wraz z pamiątkami, prasą i biletami komunikacji miejskiej czy restauracje i kawiarnie.

Długa lista sprawia, że cząstka centrów handlowych jest dziś otwarta. I choć nie zrobimy zakupów spożywczych po markecie, to możemy wykorzystać z usług fryzjera, pralni czy zjeść obiad po restauracji.

Sprawdzamy gwoli Was, które galerie komercyjne zdecydowały się pracować po niedzielę objętą zakazem handlu i z jakich wyraźnie usług można skorzystać. Aktualizujemy artykuł non stop i czekamy na Wasze zgłoszenia na Kontakt 24.

Niedziela w centrach handlowych

Dłuższa praca w piątki i soboty. "Sieci handlowe pokazywały swoją twarz"

Białostocka Galeria Biała w niedzielę otwarta będzie w godzinach 10-20. Czynne jest kino i niemal wszystkie restauracje jak i również kawiarnie. Jak poinformowali naszej firmy przedstawiciele Atrium Polska, większość centrów handlowych należących do odwiedzenia firmy będzie otwarta we wszystkie niedziele.

Oprócz białostockiego centrum to Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Koszalin, Focus w Bydgoszczy, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Felicity w Lublinie.

Otwarta jest także druga z największych białostockich galerii - Alfa. Działają wszystkie lokale gastronomiczne i kwiaciarnia, apteka, pralnia jak i również biuro podróży. Klienci mają możliwość także wybrać się do kina.

W Bydgoszczy otwarta jest Galeria Zielone Arkady. Klienci mogą sprawić zakupy w wybranych sklepach, skorzystać z usług bankowych, siłowni, odwiedzić lodziarnię jak i również zjeść w barze serwującym burgery.

Z transportu w bydgoskiej Galerii Pomorskiej sklepy są nieczynne, jednak w godz. 10-20 wolno zjeść posiłek w barach. Czynne jest kino.

Ręce pełne roboty z przyczyny niedzielnego zakazu gospodarki. Będą kontrole w sklepach

Podobnie jest w Pinakoteki Focus, gdzie otwarte są lokale gastronomiczne oraz m. in. kwiaciarnia, kioski i pralnia. Normalnie pracuje seans filmowy.

W Galerii Bałtyckiej czynne są na przykład gastronomia, cukiernie, bank, kantor i sklep z artykułami tytoniowymi. Ogółem do dyspozycji klientów wydaje się być 22 z około dwie stówy lokali.

Otwarte wydaje się być także centrum handlowe Madison Gdańsk-Śródmieście. Działalność prowadzi w tamtym miejscu około 105 najemców a mianowicie w tym siłownię i restauracje. Nie ma jednakże jasnych deklaracji od właścicieli sklepów, którzy z wymienionych zdecydują się na wymiana handlowa w dni objęte zakazem.

W Centrum Manhattan Gdańsk-Wrzeszcz czynne są kręgielnia, klub fitness i gastronomia. Otwartych zostanie 10 wraz z 70 lokali. Z transportu w Parku Handlowym Matarnia otwartych będzie 8 z 80 lokali.

Sklepy na chwilę poprzednio zakazem handlu. "Nie przewidujemy upadłości"

Galeria Metropolia planuje przekształcić się w dworzec, gdzie sprzedaż zgodnie wraz z ustawą jest wyłączona spod zakazu. Dotychczas do Stolicy należał peron dla transportowanych osób SKM z bezpośrednim wejściem do budynku, jednak w ostatnim czasie galeria zaczęła stawiać biura i punkty informacji pasażerskiej. Galeria pracuje w niedziele.

Otwarta jest Galeria Riwiera, gdzie czynne są cukiernie i kawiarnie, pizzeria, naprawy, banki, myjnia oraz miejsce zabaw dla dzieci. W seanse zaprasza także kino.

Jeżeli chodzi na temat Galerię Szperk w podgdyńskim Kosakowie, to również aktywne są punkty rekreacyjne, m. in. plac zabaw dla dzieci i korty do zabawy w squasha (w godz. 9-21). Od 7. 30 do 20. 30, zostanie otwarta siłownia.

Największa sopocka galeria Sopot Środku, również postanowiła otworzyć lokale gastronomiczne, decyzja należy do odwiedzenia wszystkich właścicieli. - Przy obiekcie są również lokale mieszkalne, znajdujące się bezpośrednio w lokalu dworca (lokal PKP przesądza część Centrum) i ów lampy będą funkcjonować jako lokale bezpośrednio związane z załogą pasażerską - poinformował przy imieniu Centrum Krzysztof Król.

W gorzowskiej Pinakoteki Askana pracują restauracje, obszaru zabaw dla dzieci. Otwarte wydaje się też kino. Co fascynujące, otwarty zostanie jeden obiekt handlowy odzieżowy.

Otwarta wydaje się być Galeria NoVa Park. Czynne są restauracje, sale zabaw, fryzjer.

W Galerii Manhattan otwarte są punkty usługowe i gastronomiczne (w godz. 10-20), punkt z prasą, apteka, sale imprez dla dzieci oraz kino.

Galeria Echo otworzyła w niedziele część rozrywkową i gastronomiczną oraz klub fitness.

Galeria Korona Kielce również otworzyła kawiarnie, kino, restauracje, fitness, klub squash a także punkty usługowe.

Spór o zakaz handlu po niedziele. "Złośliwość pracodawców"

W niedziele objęte zakazem Galeria Serenada będzie otwarta po godzinach 10-21. W tym czasie do dyspozycji klientów będzie jednak tylko kilka punktów, głównie lokale restauracyjne i kwiaciarnia.

W Pinakoteki Bronowice czynny jest punkt fitness.

W Pinakoteki Kazimierz w niedziele niehandlowe działać będą m. in. myjnia, szkoła tańca, klub fitness i piekarnia.

W Galerii Krakowskiej czynne są restauracje, kawiarnie jak i również m. in. banki, siłownia i apteki.

Podobnie w centrum handlowym Bonarka, gdzie działają punkty zabawy, w tym kino, kawiarnie, restauracje oraz apteki (w godz. 10-21).

W centrum handlowym Atrium Felicity otwarte są m. in. kawiarnie, lokale gastronomiczne jak i również usługowe, np. myjnia, kiosk, siłownia. Działa też kino.

Otworzyła się również Galeria Olimp. Czynne są kino, siłownia, kręgielnia, ścianki wspinaczkowe, studio tańca. Jakie możliwości więcej, jak poinformowała asystentka zarządu galerii, wielu spośród najemców chce otworzyć sklepiki i samodzielnie stanąć zbytnio ladą.

Replika na niedzielny zakaz. Galerie handlowe szykują zmiany dla klientów

Lublin Plaza także jest otwarte. Działają punkty usługowe - apteka, kantor, saloniki prasowe oraz punkty gastronomiczne. Czynne jest kino.

W łódzkiej Manufakturze aktywne są kino, kręgielnia, tor łyżwiarski, restauracje i kawiarnie na rynku.

Podobnie w centrum handlowym Sukcesja, dokąd do dyspozycji odwiedzających będą salony fryzjerskie, kioski, oddziały banków, park trampolin, kwiaciarnia, kino, kręgielnia, fitness club oraz lokale gastronomiczne.

W Galerii Łódzkiej po niedziele niehandlowe działać będą m. in. piekarnia, lokale mieszkalne gastronomiczne oraz apteka. Wraz z kolei w Porcie Warszawa odwiedzający skorzystają z kawiarni, restauracji, siłowni, biura wycieczki i strefy dla dzieci.

W niedziele (objęte zakazem handlu) otwarta będzie Wystawa Warmińska. Działać jak jak dotąd będą kino, restauracje, kawiarnie i inne lokale.

Z kolei Galeria Pogoda będzie zamknięta. Pracować będzie tylko kino.

Klienci Solaris Center mogą wykorzystać przede wszystkim z propozycje rozrywkowo-usługowej, czyli kina, obszary restauracyjnej, ale też wraz z piekarni i kwiaciarni.

Identycznie (w niedziele objęte zakazem handlu) będzie, odnośnie do centrum handlowe Karolinka. W tym miejscu otwarte będą też 2 sklepy odzieżowe.

W centrum handlowym Avenida (połączonym z dworcem PKP jak i również PKS) zamkniętych będzie 80 procent lokali. Można jednakże skorzystać z usług fryzjera czy dorobić klucze. Zwyczajnie działa cała strefa gastronomiczna.

W centrum handlowym Posnania klienci będą potrafili skorzystać z oferty kina, klubu fitness z basenem, kręgielni, punktów usługowych, kwiaciarni oraz kawiarni i knajpek. Dodatkową propozycją dla dzieci będzie ogromny dmuchaniec.

W Starym Browarze na rzecz wszystkich klientów otwarty wydaje się być Pasaż oraz Dziedziniec Dzieł sztuki, a w tych powierzchniach takie lokale, jak multikino, bawialnia dla dzieci, drogeria, kawiarnie oraz restauracje.

Galeria Rzeszów będzie otwarta dla klientów w godz. 12-20 w części rozrywkowej i restauracyjnej. Czynne będą też kwiaciarnie, kino oraz klub fitness.

W podobnej części, w aktualnych godzinach, będzie w niehandlowe niedziele pracowała Millenium Hall i rzeszowska galeria Oryginalny Świat.

W sytuacji centrum handlowego Turzyn otwarcie lokali będzie odbywać się na zasadzie dobrowolności za pośrednictwem najemców, których nie wiąże ustawowy zakaz handlu.

Zamknięte będą natomiast środek handlowe Ster oraz Outlet Park Prawobrzeże.

W Galerii Jurajskiej w Częstochowie działa kino, siłownia, zaś także kawiarnie i restauracje znajdujące się w zonie gastronomicznej. - W niedziele wolne od zakazu przychylni będziemy do godz. 22, czyli o dwie godziny dłużej - informuje Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

W katowickich wystawach Silesia City Center oraz Galerii Katowicka otwarte są strefy gastronomiczne, multikino, siłownia, salony fryzjerskie, salony kosmetologiczne, oddziały banków, a także place zabaw dla dzieci.

W Forum Gliwice funkcjonują kino, kawiarnie, restauracje oraz myjnia.

W Gemini Park w Bielsku-Białej do dyspozycji odwiedzających będzie podaż rozrywkowo-usługowa oraz strefa restauracyjna, plac zabaw, a także siłownia. Galeria przygotowała specjalistyczne rabaty dla tych, którzy wybiorą się w niedzielę do otwartych lokali.

W Bielsku- Białej otwarta jest też Galeria Sfera. Czynne jest m. in. kino, klub fitness, kręgielnia oraz restauracje. W sumie otwartych będzie 25 punktów.

W Jaworznie otwarta jest Galeria Galena. Osiągalna będzie strefa restauracyjna i rozrywkowa. Czynne są m. in. apteka, pralnia, siłownia, kantor, kiosk i myjnia samochodowa.

Z transportu w Zabrzu, działa Pinakoteka Platan. Czynne są metrów. in. apteki, cukiernie, kioski, restauracje oraz sklepy, w których właściciele staną zbytnio ladą. Swoje usługi proponują także bank i poczta.

W bytomskiej Pinakoteki Agora otwarte w niedziele niehandlowe będą apteki, kwiaciarnie, kino, siłownia i bawialnia fryzjerski. Do tego normalnie pracować będą kawiarnie i restauracje.

W Dąbrowie Górniczej, w godzinach od momentu 9 do 20 działać będzie Pogoria. Czynne są restauracje, apteki, cukiernie i sklepy, w których administratorzy staną za ladą. Funkcjonować będzie m. in. film, sala zabaw dla pociechy, bank, kwiaciarnia oraz solarium.

Otwarte (na podstawie dozwolonych wyjątków od zakazu handlu) jest Atrium Copernicus. Dotyczy to punktu fitness, strefy restauracyjnej, kantoru i apteki.

W niedziele (objęte zakazem handlu) w Warszawie otwarte będą na przykład Galeria Mokotów i Niebo. Otwarte w dotychczasowych godzinach będą kino, restauracje, oraz inne lokale usługowe nieobjęte ustawą. Podobnie będzie w Wola Parku, gdzie prócz kina, kawiarni i knajpki otwarty będzie też klub fitness.

W Złotych Tarasach czynne są pewne lokale gastronomiczne i usługowe oraz kino. Funkcjonuje również Galeria Wileńska. Tam aktywne są m. in. restauracje i kawiarnie.

W Warszawie otwarte w ograniczonym zakresie jest Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta.

Zakaz handlu problemem dla partii pracowników. Wiceminister: znajdą sobie inne zajęcie

W stolicy czynna w każdą niedziele będzie też Galeria Północna, gdzie między innymi zostanie można pójść do kina czy skorzystać z lokalu zabaw dla najmłodzszych oraz Blue City.

We Wrocławiu otwarta jest Galeria Wroclavia. Po niedzielę 11 marca nabywcy mogą wyjść do kina, skorzystać z siłowni, tereny gastronomicznej, sali zabaw, banku, pralni, a także usług szewskich.

W stolicy Dolnego Śląska otwarte są również inne centra handlowe: Magnolia, DH Korona, Arkady, Aleja Bielany oraz Pasaż Grunwaldzki. Czynne są w nich kina, części gastronomiczne, myjnia, oddziały banków, a również siłownia. Zamknięta - prócz parkingu - pozostanie jakkolwiek Galeria Renoma.

W przypadku centrum handlowego Sky Tower otwarty jest miejsce widokowy. Ponadto działają naprawy, kręgielnia oraz siłownia.

W niedziele objęte zakazem handlu, w ograniczonym obrębie, będzie czynna Galeria Focus Mall. Działać ma sala zabaw, kawiarnie, restauracje, saloniki prasowe, pralnia i seans filmowy.

Galeria Pod Topolami już teraz była nieczynna w niedziele. Tak samo Galeria Grafitt.

Autor: BeakerTD
Związane z
Z kraju
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Nie znaleziono