Temat: GDDKiA

🕓 14.06.2019
👁 177
🗨
40 kilometrów autostrady budują od momentu trzech lat. Muszą poświadczyć, czy będą budować dalej  Informacje

  • Ekspresowo w okolicy Krakowa. Umowa w sprawie północnej obwodnicy podpisana
  • Polska zmieni się w wielki plac wybudowania. Nowe odcinki autostrad i ekspresówek
  • Przegląd prasy. Rządowi nie po drodze dzięki wschód. "Za słowami nie zaakceptować idą czyny"
  • Kierowcy pojadą autostradą A4 na Ukrainę. Węzeł Korczowa gotowy
  • Kto dokończy odcinek autostrady A1 do Strykowa? GDDKiA ogłosiła przetarg

Do 6 lutego Polimex-Mostostal musi poinformować Generalną Dyrekcję Szos Krajowych i Autostrad, czy dokończy budowę odcinka autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem na Podkarpaciu. Przeszło 41-kilometrowy fragment drogi przedsiębiorstwo buduje od 2010 r..

Spółka musi dostarczyć w GDDKiA przedłużenie tak zwanym. gwarancji należytego wykonania kontraktu. Jest to potwierdzenie, iż firma dysponuje m. in. gwarancjami bankowymi.

Albo, albo...

GDDKiA zmienia wykonawców ekspresówki S69

Jak poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz, jeśli Polimex-Mostostal nie zaakceptować złoży takiego dokumentu, oznaczać to będzie, że odchodzi z dokończenia tej lokaty.

- Dla osób bezkonkurencyjnym rozwiązaniem byłoby jednak, jeśliby firma przedstawiła gwarancje finansowe i zmobilizowała się do odwiedzenia zakończenie budowy tego odcinka do końca tego r.. Bierzemy jednak pod obserwację także drugi scenariusz, iż Polimex rezygnuje z dokończenia tej inwestycji; wówczas selekcjonujemy innego wykonawcę - dodał.

Rynasiewicz zaznaczył, że w przypadku konieczności doboru nowej firmy, termin oddania odcinka nie powinien poddać się zmianie.

Żaby a 30 kilometrów drogi

A4 na Ukrainę. Kolejny odcinek autostrady otwarty

Budowany poprzez Polimex-Mostostal odcinek autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia ma ponad 41 kilometrów. Umowa na kwotę dwa, 1 mld zł została podpisana w 2010 r.. Odcinek ten, podobnie jakim sposobem cała autostrada A4, miał być gotowy przed € 2012.

Jak oznajmiła rzeczniczka prasowa rzeszowskiego wydziału GDDKiA Joanna Rarus, zaawansowanie prac za zakupach grupowych odcinku kosztuje ok. 70 proc.

Jedną z przyczyn tak słabego postępu robót zostały, oprócz problemów finansowych twórcy, także m. in. zmartwienia środowiskowe, jakie miał Polimex rozpoczynając prace budowlane. Chodziło m. in. o żaby, które bytowały na rejonach, którędy biegnie droga. Możemy było je przenieść w inne miejsce tylko w określonych miesiącach.

Z trudnościami

GDDKiA w połowie grudnia ub. r. wypowiedziała umowę konsorcjum firm Polimex-Mostostal oraz Doprastav na budowę przekroju drogi ekspresowej S69 Bielsko Biała - Żywiec a mianowicie Zwardoń. Powodem były znaczne opóźnienia w realizacji kontraktu.

Kierowcy mogą już jechać nowymi odcinkami autostrad A1 i A4

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się zdobyć komentarza Polimeksu-Mostostal w naszej sprawie.

W strukturze jest też odcinek autostrady A4 od Tarnowa (woj. małopolskie) do Dębicy (woj. podkarpackie). Jak zapewnił Rynasiewicz, oddanie tej trasy miało nastąpić jeszcze przed końcem tego roku.

Podkarpacki fragment autostrady A4 jest częścią biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę ścieżki, leżącej w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym; przecina on Polskę od zachodniej granicy z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez metrów. in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do odwiedzenia przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna rozciągłość autostrady A4 w naszym kraju wyniesie ok. 670 km.

Niemcy chcą wpisać opłaty za jazdę autostradami. A jak to wydaje się w innych krajach?

Autor: mandarin
Związane z
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
13 tys. zł miesięcznie. Szwajcarzy zdecydują, czy chcą takiej płacy minimalnej  Informacje
W referendum 18 maja Szwajcarzy zdecydują, czy płaca minimalna przy ich kraju ma wynosić 22 franki szwajcarskie zbytnio godzinę, czyli ok. 4 tys. franków miesięcznie. Jak i również choć 90 proc.…...
11 marca - niedziela bez handlu. Lista otwartych galerii handlowych
Raport o skutkach niedzielnego zakazu. "Fundamentalne braki" Są wyniki rządowej analizy zakazu handlu Rządowy raport o zakazie handlu będzie zrealizowany jesienią "Pogorszy się sprawa małych sklepów". Sejmowa rozkład propozycji zmian…...
Nie znaleziono