Ulgi podatkowe Rodzice tracą, gdy dzieci mają 17 lat

17.02.2021
Category: Jesteś Winien

Ulga podatkowa na dzieci znika, gdy dzieci kończą 17 lat.

obraz dzieci autorstwa Mat Hayward z Fotolia.com

Więcej artykułów
 • 1. Ulgi podatkowe na opiekę zależną dla opiekunów
 • 2. Ulgi podatkowe dla noworodka3. Co może dać ci zwrot pieniędzy nawet bez zobowiązania podatkowego?Twoje dziecko nie jest oficjalnie dorosłe, dopóki nie osiągnie wieku 18 lat, ale wraz z uchwaleniem ustawy o cięciu podatkowym i zatrudnieniu, podpisanej przez prezydenta Trumpa 22 grudnia 2017 r., Większość ulg podatkowych znika po ukończeniu 17 lat. ulga podatkowa na dzieci. Wiek 17 lat to data końcowa kwalifikacji.

  Dzieciom w wieku 17 lat i starszym nie przysługuje ulga podatkowa na dzieci.

  Wiek 17 lat ulgi podatkowej na dziecko

  Dzieci, które kwalifikują się do ulgi podatkowej na dzieci, mają mniej niż 17 lat w dniu 31 grudnia, muszą mieszkać z tobą dłużej niż sześć miesięcy i nie płacą więcej niż 50% swojego własnego utrzymania. Dzieci biologiczne lub adoptowane nie są jedynymi, które się kwalifikują. Jeśli spełniają warunki niezbędne do utrzymania i utrzymania, możesz ubiegać się o Ulgę Podatkową na Dzieci wraz z pasierbami lub dziećmi zastępczymi, a nawet rodzeństwem, przyrodnim rodzeństwem lub wnukami. Jednak tylko obywatele USA, obywatele USA lub cudzoziemcy będący rezydentami są uznawani za kwalifikujące się dzieci. TCJA wygaśnie 31 grudnia 2025 r.

  Żadnych wyjątków osobistych

  Jedna z największych zmian w TCJA wiąże się z zakończeniem zwolnienia osobistego. Wcześniej uznanie 19-latka za zależnego od podatków było możliwe jako osobiste zwolnienie, które w 2017 roku wynosiło 4050 USD. Teraz nie ma już osobistych zwolnień, ale standardowe potrącenie zostało podniesione do 24 000 dolarów dla małżeństwa składającego wspólnie wniosek, jak dotąd mniej osób będzie wyszczególniało swoje podatki. Standardowe potrącenie z 2017 r. Dla małżeństwa składającego wniosek łącznie wyniosło 12700 USD.

  Ulga podatkowa na dzieci 2018

  Ulga podatkowa na dzieci podwoiła się w ramach TCJA, z 1000 USD do 2000 USD na dziecko. Tegoroczne ograniczenia dochodów w przypadku ulgi podatkowej na dzieci są wyższe niż w poprzednich latach przed wycofaniem ulgi podatkowej na dzieci. Samotni rodzice mogą ubiegać się o całą ulgę podatkową, jeśli zarabiają do 200 000 USD, i kwalifikują się do częściowego kredytu, jeśli zarabiają do 240 000 USD. W przypadku małżeństw składających wnioski łącznie, pełny kredyt dostępny jest dla osób zarabiających do 400 000 USD, a częściowy kredyt dostępny jest dla osób o dochodach poniżej 440 000 USD. Kolejna korzyść: nie jest to ulga podatkowa, ale ulga podatkowa, co oznacza, że ​​pieniądze pochodzą bezpośrednio z rachunku podatkowego. To może zaoszczędzić pieniądze na inne sposoby. Na przykład, jeśli masz dwoje dzieci w wieku poniżej 17 lat i jesteś winien 4 000 USD podatku IRS, po uwzględnieniu kredytu dla obojga dzieci nie będziesz płacić żadnego podatku.Dodatkowa ulga podatkowa na dziecko na 2018 rok podlega zwrotowi do kwoty 1400 USD.

  Ulga podatkowa na dzieci 2017

  W 2017 r. Ulga podatkowa na dziecko wynosi do 1000 USD na dziecko. Faza ulgi podatkowej na dzieci rozpoczyna się od skorygowanego dochodu brutto w wysokości 75 000 USD dla samotnych podatników i 110 000 USD dla osób pozostających w związku małżeńskim i składających wspólne dokumenty. Złóż wniosek o ulgę podatkową na dziecko na formularzu 1040, formularzu 1040-A lub formularzu 1040-NR. IRS nie zezwala na ubieganie się o ulgę podatkową na dzieci, jeśli korzystasz z formularza 1040-EZ lub formularza 1040NR-EZ.

  Jeśli ulga podatkowa na dzieci przekracza kwotę należnego podatku dochodowego, możesz udowodnić, że przysługuje Ci Dodatkowa ulga podatkowa na dziecko, jeśli masz co najmniej troje kwalifikujących się dzieci. Aby się zakwalifikować, musisz mieć dochód w wysokości co najmniej 3000 USD. Sama ulga podatkowa na dzieci nie podlega zwrotowi, jeśli obniża podatek poniżej zera, ale tak nie jest w przypadku dodatkowej ulgi podatkowej na dzieci. Kwota, której nie wykorzystałeś, jakakolwiek kwota przekraczająca 3000 USD, podlega zwrotowi. Ulga podatkowa obliczana jest na podstawie 15 procent dochodu podatnika podlegającego opodatkowaniu powyżej 3000 USD do maksymalnej kwoty kredytu w wysokości 1000 USD na dziecko. Osoby o dochodach powyżej 15 procent nie kwalifikują się do Dodatkowej ulgi podatkowej na dziecko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy