Tak, możesz korzystać z kredytów studenckich, aby pokryć te wydatki na życie

17.02.2021

Często słyszy się historie o studentach, którzy roztrwonili swoje pożyczki studenckie na zakupy impulsowe, takie jak wycieczki, samochody, smartfony, telewizory, odtwarzacze stereo lub napoje i posiłki w eleganckich restauracjach.

Te przestrogi mogą generować przyciągające wzrok nagłówki. Jeśli również sprawią, że studenci dokładnie przemyślą, ile pożyczają, aby zdobyć stopień naukowy – i jak długo zajmie im spłacenie tych pieniędzy – tym lepiej.

Pamiętaj, że nie ma „policji ds. Kredytów studenckich, która pilnuje, jak wydajesz każdego dolara.

Prawdą jest, że po powiadomieniu rząd bada i ściga przypadki jawnego oszustwa. Para z Denver została skazana na karę więzienia po tym, jak oskarżono ich o używanie 27 różnych tożsamości do wykupienia setek tysięcy dolarów w pożyczkach studenckich, które wykorzystali na wydatki osobiste.

Ale główną ofiarą, gdy marnujesz pożyczki studenckie na mniej istotne, jesteś ty. Pewnego dnia spłacisz pożyczone pieniądze wraz z odsetkami.

College Board szacuje, że 61 procent absolwentów pożyczało, aby uzyskać dyplom, kończąc szkołę ze średnim długiem w wysokości 28 100 dolarów.

Portfele zabezpieczone pośrednimi obligacjami, strateg mówi SHOOKTalks

Pozycjonowanie stałego dochodu na to, co nadejdzie

Forbes / SHOOK zbierz 1,4 miliona dolarów, rekord w kategorii życzeń

Ale rzeczywistość jest taka, że ​​wykształcenie wyższe to inwestycja w twoją przyszłość i nie powinieneś czuć się winny, korzystając z pożyczek studenckich na pokrycie podstawowych kosztów utrzymania. Będziesz potrzebował dachu nad głową i jedzenia na stole, gdy będziesz w szkole. Rząd i prywatni pożyczkodawcy wiedzą, że pokrycie podstawowych kosztów utrzymania pozwala spędzić więcej czasu na nauce, co zwiększa szanse na pozostanie w szkole i zdobycie dyplomu.

Będziesz potrzebować tego stopnia. Podczas niedawnego ożywienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych powstało 11,6 mln miejsc pracy. Pracownicy z tytułem licencjata lub wyższym zgłosili trzech na czterech z nich.

Pożyczki studenckie mogą pokryć te wydatki

Więc co stanowi uzasadnione wydatki na życie? Przyjrzyjmy się najnowszemu wydaniu Federalnego podręcznika pomocy dla studentów dla administratorów pomocy finansowej na uczelniach. Podręcznik wyjaśnia, w jaki sposób szkoły mają obliczać koszty uczestnictwa. Zaciągając rządowe pożyczki studenckie, zgadzasz się, że pożyczone pieniądze wykorzystasz tylko na pokrycie wydatków, które są wliczone w koszt uczęszczania do szkoły. Prywatni pożyczkodawcy mają zazwyczaj podobne wymagania.

Dopuszczalne koszty wymienione w podręczniku obejmują „pokój i wyżywienie, co oznacza, że ​​możesz wykorzystać kredyty studenckie na mieszkanie i wyżywienie. Dopuszczalny koszt za pokój i wyżywienie będzie zależał od tego, czy mieszkasz w domu z rodzicami, w kampusie, czy w mieszkaniu lub domu poza kampusem.

Jeśli mieszkasz poza kampusem, Twoja szkoła oszacuje „rozsądne wydatki na zakwaterowanie i wyżywienie. Rząd nie mówi ci, jak eleganckie może być twoje mieszkanie, ani nie mówi ci, żebyś jadł w drogich restauracjach. Pamiętaj jednak, że jeśli wydasz więcej pieniędzy na mieszkanie i żywność, niż przewiduje to oficjalny koszt uczestnictwa w szkole, możesz zabraknąć środków potrzebnych na pokrycie innych dopuszczalnych kosztów – takich jak książki, zaopatrzenie, transport i różne inne koszty osobiste. wydatki.

Komputer osobisty, którego będziesz używać do nauki, może być dopuszczalnym kosztem. Twój administrator pomocy finansowej może zwiększyć Twoje koszty uczestnictwa, aby uwzględnić inne wydatki, takie jak koszty opieki nad dziećmi lub koszty obsługi i utrzymania samochodu potrzebnego do dojazdu do i ze szkoły. W przypadku uczniów niepełnosprawnych koszt uczestnictwa może obejmować wydatki na usługi specjalne, takie jak pomoc osobista, transport, sprzęt i zaopatrzenie.

Rzecz w tym, aby nie dać się ponieść emocjom w określaniu, co jest konieczne. Wynajem, media i artykuły spożywcze? To są rzeczy, bez których nie możesz się obejść. Streaming filmów, drinki w barze, wiosenne wycieczki? Prawdopodobnie nie są to wydatki, za które chciałbyś zapłacić stypendiami lub pożyczkami studenckimi, nawet jeśli naginanie zasad uciec Ci na sucho.

Oto trzy sposoby na zminimalizowanie kwoty zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, który będziesz musiał spłacić po ukończeniu studiów:

  • Skorzystaj ze stypendiów, grantów i możliwości studiowania.
  • Jeśli nadal potrzebujesz pożyczyć pieniądze, najpierw zwróć się do federalnych pożyczek studenckich. Pożyczki federalne mogą oferować niskie, stałe oprocentowanie, a jeśli kwalifikujesz się do pomocy opartej na potrzebach, odsetki będą naliczane dopiero po ukończeniu szkoły.
  • Jeśli osiągniesz roczne lub dożywotnie limity federalnych pożyczek bezpośrednich, rozważ prywatne pożyczki studenckie jako alternatywę dla federalnych pożyczek PLUS. Pożyczki prywatne mogą być konkurencyjne cenowo dzięki pożyczkom PLUS i pomagają wypełnić luki w finansowaniu uczelni.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy