Raport Muellera, Alfa Bank i Deep State

17.02.2021
Category: Który Jest

Peter Dale Scott jest uważany za ojca „Deep Politics – badania ukrytych stałych instytucji i interesów, których wpływ na sferę polityczną wykracza poza wybieranych, mianowanych i zawodowych urzędników, którzy przychodzą i odchodzą.

Profesor angielskiego w Berkeley i były kanadyjski dyplomata, jest autorem kilku uznanych przez krytyków książek na temat kluczowych wydarzeń z niedawnej przeszłości naszego kraju, w tymAmerican War Machine (2010) iThe American Deep State (2018), które są istotne. do poniższej historii.

Prezydent Donald Trump i Fox News od dwóch lat atakują „głębokie państwo w Waszyngtonie, zwykle odwołując się do agencji wywiadowczych, takich jak FBI i CIA, w stosunku do których Trump jest przedmiotem śledztwa. Ale moje pojęcie głębokiego państwa obejmuje również prywatne źródła władzy, poza rządem – ale mogące wpływać na nie nielegalnie – takie jak rosyjski prywatny Bank Alfa.

Wątpliwa pozycja banku w Waszyngtonie obejmuje ochronę przed starszymi republikanami, takimi jak Dick Cheney (były dyrektor generalny międzynarodowego giganta usług naftowych Halliburton).

Bank Alfa był dziełem trzech rosyjskich oligarchów: Michaiła Fridmana, Piotra Avena i niemieckiego Chana. Podczas kampanii 2016 zwrócił uwagę mediów, jak w artykule Erica Lichtblau i Stevena Lee Myersa „Investigating Donald Trump, FBI Sees No Clear Link to RussiaNew York Times, 31 października 2016 r.

Na tajnych sesjach w sierpniu i wrześniu przedstawiciele wywiadu poinformowali również przywódców Kongresu o możliwości istnienia powiązań finansowych między Rosjanami a osobami powiązanymi z Trumpem. Szczególną uwagę zwrócili na to, co według ekspertów cybernetycznych wydaje się być tajemniczym kanałem zwrotnym komputera między Organizacją Trumpa a Alfa Bank, który jest jednym z największych banków w Rosji i którego właściciele od dawna są powiązani z Putinem.

Urzędnicy FBI spędzili tygodnie na badaniu danych komputerowych pokazujących dziwny strumień aktywności na serwerze Trump Organization i Alfa Bank. Dzienniki komputerowe uzyskane przez The New York Times pokazują, że dwa serwery Alfa Bank wysłały ponad 2700 wiadomości typu „look-up – pierwszy krok, aby komputery jednego systemu mogły komunikować się z drugim – do serwera podłączonego do Trumpa od wiosny. Ale FBI ostatecznie doszło do wniosku, że może istnieć nieszkodliwe wyjaśnienie, takie jak e-mail marketingowy lub spam, dotyczące kontaktów komputerowych.

Bardziej szczegółowe sprawozdanie wNew Yorker– „Czy istniał związek między rosyjskim bankiem a kampanią Trumpa? Autorstwa Dextera Filkinsa – daje dodatkowe powody, by podejrzewać, że łącze domeny Alfa-Trump było ważne i bardzo wrażliwe. Bank Alfa był również omawiany w Steele Dossier.

Kiedy opublikowano raport Muellera, jednym z moich największych zmartwień było sprawdzenie, jak poradzi sobie z tą historią Banku Alfa. Jednak w raporcie Muellera w ogóle nie ma wzmianki o historii „Timesao tylnym kanale informacyjnym.

Sam Alfa Bank jest w raporcie Muellera, ale na koncie opartym wyłącznie na zeznaniach jednego z założycieli oligarchów, Piotra Avena – to sprawia, że ​​Aven i Alfa patrząpozawszelki możliwy spisek, a nie do środka.

Nie ma wzmianki o niemieckim chanie (3. miejsce w Alfa Bank). Wspomniany jest jego zięć Alex van der Zwaan, ale tylko w roli biernej:

Gates podejrzewał, że Kilimnik był „szpiegiem, co podzielił z Manafortem, Hawkerem i Aleksandrem van der Zwaanem, 869 prawnikiem, który współpracował z DMI [Davis Manafort Inc.] nad raportem dla ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. . [Van der Zwaan przyznał się w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii do składania fałszywych oświadczeń w Biurze Radcy Specjalnego. Plea AgreementUnited States przeciwko Alex van der Zwaan, 1: 18-cr-31 (DDC 20 lutego 2018 r.), Doc. 8.]

Nie odnotowuje się faktu, że Alex jest zięciem niemieckiego Chana, trzeciego miejsca w Alfa Bank. Nie ma również żadnego wyjaśnienia jego fałszywych oświadczeń, o których mowa powyżej.

Jednak media podały, że van der Zwaan był pośrednikiem między byłym zastępcą Paula Manaforta, Rickiem Gatesem, a osobą zidentyfikowaną później tylko jako „Osoba A (prawdopodobnie Konstantin Kilimnik).

Zdjęcie: Rowman & Littlefield Publishers i Peter Dale Scott

Oto, co miałem do powiedzenia o Banku Alfa we wstępie do wydania papierowegoThe American Deep State:

Tuż przed wyborami poinformował o tymNew York Times

Przez większą część lata FBI… bacznie przyglądało się doradcom bliskim Donaldowi J. Trumpowi, szukało powiązań finansowych z rosyjskimi danymi finansowymi… a nawet ścigało trop – w który ostatecznie wątpili – dotyczący możliwego tajnego kanału komunikacji e-mailowej od Organizacja Trumpa do rosyjskiego banku….

Urzędnicy FBI spędzili tygodnie na badaniu danych komputerowych pokazujących dziwny strumień aktywności na serwerze Trump Organization i Alfa Bank. … Ale FBI ostatecznie doszło do wniosku, że może istnieć nieszkodliwe wyjaśnienie, takie jak e-mail marketingowy lub spam, dotyczące kontaktów komputerowych.

Następnego dnia żydowski dziennikForwardpostawił pytanie, na które jeszcze nie udzielono odpowiedzi, dotyczące głównego właściciela Alfa Bank, filantropa, oligarchy Michaiła Fridmana, wpisanego na 73 miejsce na liście światowych miliarderów magazynu Forbes w 2016 roku (raz na 20 miejscu), a drugi najbogatszy Rosjanin:

Czy rosyjski oligarcha żydowski z obywatelstwem izraelskim i bliskimi powiązaniami zarówno z Władimirem Putinem, jak i Beniaminem Netanjahu prowadzi tajny kanał komunikacji internetowej między kampanią prezydencką Donalda Trumpa a władzami rosyjskimi?

Różne spekulacje na temat powiązań Trumpa z Alfą i Fridmanem, czy to niewinnych, czy podejrzanych, uzasadniają bliższe przyjrzenie się zarzutom dotyczącym wpływu Alfy dwie dekady temu. (ScottAmerican War Machine, 187.)

Jak donosiGuardianw 2002 roku, wpływ Alfy w latach 90. w Waszyngtonie został zademonstrowany, gdy jej firma naftowa, Tiumeń

został pożyczony w postaci kredytów w wysokości 489 mln USD przez amerykański Export-Import Bank po lobbowaniu przez Halliburtona…. Biały Dom i Departament Stanu [Clinton] próbowały zawetować rosyjską umowę. Ale po intensywnym lobbingu Halliburtona zastrzeżenia zostały odrzucone na Kapitolu [które następnie było kontrolowane przez Republikanów]… Obawy Departamentu Stanu opierały się na fakcie, że Tiumeń był kontrolowany przez konglomerat holdingowy Alfa Group, który był badany w Rosji dla połączenia mafijne.

Weteran dziennika Knut Royce (główny współautor trzech artykułów nagrodzonych Pulitzerem) podał szczegóły:

Pod kierunkiem Richarda Cheneya, konserwatywnego konserwatysty od rządów, Halliburton Company w ciągu ostatnich pięciu lat wyrosła na świnia dobrobytu korporacyjnego, czerpiąc korzyści z co najmniej 3,8 miliarda dolarów z kontraktów federalnych i podatnika. ubezpieczone pożyczki.

Jedna z tych pożyczek została zatwierdzona w kwietniu przez amerykański Export-Import Bank. Gwarantuje 489 milionów dolarów kredytów rosyjskiej firmie naftowej [Tiumeń, której właścicielem jest Alfa], której korzenie są zakorzenione w spuściźnie KGB i korupcji partii komunistycznej, a także handlu narkotykami i funduszy przestępczości zorganizowanej, według źródeł i dokumentów rosyjskich i amerykańskich. .

[Dwa raporty, jeden autorstwa „byłego amerykańskiego oficera wywiadu i jeden przez rosyjską FSB] twierdzą, że Alfa Bank, jeden z największych i najbardziej dochodowych w Rosji, a także Alfa Eko, firma handlowa, były głęboko zaangażowane w wczesne lata 90. w praniu pieniędzy z rosyjskich i kolumbijskich narkotyków oraz w handlu narkotykami z Dalekiego Wschodu do Europy…

W raporcie FSB również stwierdzono, że kierownictwo Grupy Alfa, oligarchowie Michaił Fridman i Piotr Aven, „rzekomo uczestniczyli w tranzycie narkotyków z Azji Południowo-Wschodniej przez Rosję i do Europy. (Przejdź tutaj, aby uzyskać pełny tekst).

W 2013 roku Tyumen Oil został przejęty przez rosyjską firmę naftową Rosnieft, która właśnie podpisała wielomiliardową umowę na poszukiwanie ropy z Exxonem, rzekomo „największą transakcję naftową wszechczasów. Umowa – wstrzymana przez nałożenie sankcji przez prezydenta Baracka Obamę na Rosję – była tak ogromna, że ​​wedługWall Street Journaljej tymczasowe anulowanie „zagroziło Exxonowi. (Daniel Gilbert, „Sankcje wobec Ukrainy zagrażają Exxonowi: Umowa z rosyjską Rosnieftią o wiercenie w Arktyce jest kluczowa dla firmy naftowejWall Street Journal, 11 września 2014 r. Umowa została pierwotnie zawarta przez Rosnieftię z BP, ale BP umowa została zablokowana przez udany proces prawny ze strony firmy kontrolowanej przez Fridmana).

Prezydent Władimir Putin; Igor Sechin, prezes zarządu Rosniefti (z lewej); i Rex Tillerson, prezes ExxonMobil podpisali porozumienie o wspólnym zagospodarowaniu zasobów ropy naftowej w zachodniej Syberii, czerwiec 2012. Zdjęcie: Prezydent Rosji / Wikimedia (CC BY 3.0)

W kwietniu 2017 r., Po tym, jak prezes Exxon, Rex Tillerson, został pierwszym sekretarzem stanu Trumpa, „Exxon próbował uzyskać zgodę administracji Trumpa na wznowienie wierceń w Rosji. Departament Skarbu odrzucił zrzeczenie się . (Rok później Trump zwolnił Tillersona.)

To, co badał Mueller, robił dokładnie. Podejrzewam, że jego ustalenia spowodują problemy dla Trumpa i może innych polityków. Ale milczenie raportu na temat związku Trump-Alfa – jeśli nie zostało przerwane przez ostateczne ujawnienie informacji kontrwywiadu, teraz zredagowanych – wskazuje, że wpływ banku w Waszyngtonie jest nadal tak potężny, jak w latach 90.

Od czasu wyborów Trump działał również w sposób, który uchroni Alfa Bank przed śledztwami. W lipcu 2018 roku Brian Benczkowski został wąsko zatwierdzony na stanowisko szefa Wydziału Karnego Departamentu Sprawiedliwości, pomimo obaw Demokratów co do faktu, że wcześniej, jako prawnik Kirkland & Ellis, reprezentował Alfa Bank w śledztwie, czy jego serwery komputerowe skontaktował się z organizacją Trump. (1)

William Barr, obecnie prokurator generalny, również pracował w Kirkland & Ellis podczas śledztwa Banku Alfa, coskłoniło Newsweekado pytania tydzień temu, czy nie powinien teraz wycofywać się z kwestii mających wpływ na raport Muellera. (2)

Ale na lewicy Demokratów jest też opór wobec kontynuowania historii Banku Alfa. Rozważmy doświadczenie Franklina Foera po tym, jak napisał o połączeniu Trump-Alfa dlaSlate:

Zacząłem mieć wrażenie, że odbiór mojego utworu może nie być tak ciepły, jak się spodziewałem. Programy w czasie największej oglądalności w MSNBC odwołały moje występy. Dowiedziałem się, że prawnicy sieciowi nie chcą, aby MSNBC zagłębiało się w pytania dotyczące serwera bez twardszych dowodów. … Zanim wróciłem do domuThe New York Timesopublikował swój znany obecnie nagłówek: „Śledztwo w sprawie Donalda Trumpa, FBI nie widzi wyraźnego związku z Rosją. (3)

Wielu osobom grozi teraz kara więzienia z powodu śledztw Mueller i FBI. Ale żadne takie niebezpieczeństwo nie zagraża firmom wystarczająco dużym, by uczestniczyć w wyższym ogniwie tego, co nazywam głębokim stanem.

  1. Charlie Savage, „Nominowany do Departamentu Sprawiedliwości mówi, że pracował nad dochodzeniem związanym z Trumpem w Russian BankNew York Times, 26 lipca 2017 r .; Katie Benner, „Justice Dept. Nominee Who Drew Scrutiny for Russian Bank Work Is ConfirmedNew York Times, 11 lipca 2018 r.
  2. Christina Maza, „Czy William Barr powinien zrezygnować z raportu Muellera? Eksperci prawni twierdzą, że powiązania prokuratora generalnego z Rosją są niepokojące Newsweek, 15 kwietnia 2019 r .:„ W publicznym raporcie ujawniającym informacje finansowe Barr przyznaje się do pracy dla kancelarii prawniczej reprezentującej rosyjski Alfa Bank oraz dla firmy, której współzałożyciele rzekomo mieli wieloletnie powiązania biznesowe z Rosją. Co więcej, otrzymał dywidendy od Vector Group, spółki holdingowej mającej głębokie powiązania finansowe z Rosją… Barr zauważa, że ​​zarobił od 5 001 do 15 000 dolarów dywidendy od Vector Group. Prezes firmy Howard Lorber w latach 90. sprowadził Trumpa do Moskwy w celu poszukiwania tam projektów inwestycyjnych. Podróż jest powszechnie postrzegana jako pierwsza z wielu prób założenia Trump Tower w Moskwie .Franklin Foer, „Suspended Animation in the Age of TrumpAtlantic, 8 października 2018 r.Związane z:

    Powiązane zdjęcie panoramiczne na stronie głównej: Zaadaptowane przez WhoWhatWhy z rządu USA iIgora Zvyaghina / Wikimedia (CC BY-SA 3.0) .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy