Pytania i odpowiedzi: Co obejmuje weryfikacja zatrudnienia?

17.02.2021
Category: Historia Kredytowa

Weryfikacja przeszłości jest standardową częścią procesu rekrutacji dla wielu pracodawców. Oto przewodnik po tym, co obejmuje sprawdzenie przeszłości zatrudnienia, wraz ze wskazówkami, jak możesz się przygotować.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Weryfikacja przeszłości to gromadzenie i inspekcja publicznych i prywatnych rejestrów przez osoby lub organizacje. Konkretne przykłady obejmują weryfikację:

 • Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
 • Historia kredytowaHistoria zatrudnieniaAutoryzacja pracyHistoria edukacji (szkoła średnia, uniwersytet itp.)Profile w mediach społecznościowychRekord jazdyDokumentacja medyczna (obowiązują ograniczenia)Dostępnych jest wiele rodzajów kontroli przeszłości, a stany i miasta mogą mieć różne przepisy dotyczące kontroli przeszłości. Pracodawcy mogą wybierać różne raporty w zależności od ich potrzeb, charakteru pracy, o którą się ubiegasz, i lokalizacji, w której się ona znajduje.

  Czego możesz oczekiwać po sprawdzeniu przeszłości pracownika

  Weryfikacja zatrudnienia jest stosowana przez wszelkiego rodzaju organizacje do wszystkich rodzajów prac. W szczególności, jeśli ubiegasz się o pracę, która obejmuje zarządzanie finansami, majątkiem lub poufnymi informacjami, możesz oczekiwać, że pracodawcy przeprowadzą weryfikację przeszłości przed formalnym zaoferowaniem ci stanowiska.

  Zgodnie z niedawnym raportem HireRight, dostawcy raportów dotyczących przeszłości, weryfikacja pracowników pod kątem zatrudnienia jest najczęściej przeprowadzana w celu weryfikacji rejestrów karnych (84%), historii zatrudnienia (72%) i tożsamości (67%).

  Mniej powszechnymi powodami przeprowadzania kontroli przeszłości są:

 • Weryfikacja edukacji (49%)
 • Rekordy jazdy (49%)Weryfikacja kwalifikacji zawodowych (42%)Historia kredytowa (28%)Weryfikacja pracodawcy może nastąpić w dowolnym momencie. W wielu branżach powszechne jest żądanie raportu wstępnego po złożeniu warunkowej oferty pracy.

  Jak przygotować się do sprawdzenia przeszłości

  Wiedząc, że wielu pracodawców prawdopodobnie zajrzy do Twojej historii, zanim formalnie zaoferuje Ci pracę, możesz podjąć kilka kroków:

  1. Wyczyść swoje profile w mediach społecznościowych i sprawdź ustawienia prywatnościObecnie menedżerowie zatrudniający i rekruterzy często patrzą na profile kandydatów do pracy w mediach społecznościowych. Jeśli istnieją informacje, do których nie chcesz, aby potencjalni pracodawcy mieli do nich dostęp, ustaw swoje konta jako prywatne i zarządzaj treściami (usuwając lub ukrywając), aby zarządzać tym, co będą mogli zobaczyć.

  2. Prowadź dobre zapisy swojej historii akademickiej i przeszłego zatrudnieniaZachowaj papierowe i / lub zabezpieczone cyfrowe kopie transkrypcji akademickich i dyplomów. Zatrzymaj odcinki wypłaty i inne dokumenty, które mogą pokazać, gdzie pracowałeś. Miej pod ręką dane kontaktowe byłych pracodawców i referencje, abyś mógł dokładnie wypełnić podania o pracę.

  3. Zdobądź kopie swoich aktWarto wiedzieć, czego potencjalny pracodawca może się nauczyć z Twoich akt. Aby to zrobić, możesz samodzielnie poprosić o informacje z różnych źródeł. Na przykład wiele firm świadczących usługi finansowe może bezpłatnie przedstawić Twoją zdolność kredytową. Możesz otrzymać kopię swojego rekordu jazdy w wydziale pojazdów silnikowych swojego stanu. Skonsultuj się z Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego swojego stanu, aby uzyskać dostęp do rejestru karnego, jeśli taki posiadasz.

  Jeśli chcesz, przed rozpoczęciem poszukiwania pracy możesz przeprowadzić pełne sprawdzenie swojej przeszłości. Daje to szansę na wykrycie i poprawienie błędów, jeśli takie wystąpią. Uwaga: za te raporty pobierana jest opłata.

  4. Bądź szczeryJeśli wiesz o czymś, co może pojawić się podczas kontroli przeszłości, a co może stanowić problem, porozmawiaj o tym z potencjalnym pracodawcą. Jeśli w aplikacji o pracę zostaniesz konkretnie zapytany o swoją przeszłość, bądź uczciwy. Chociaż zasady różnią się w zależności od firmy, pracodawca jest bardziej skłonny usłyszeć cię, jeśli odniesiesz się do części swojej historii, jednocześnie wyjaśniając, w jaki sposób możesz wypełniać swoje obowiązki zawodowe.

  5. Poinformuj swoich referencji zawodowych, że można się z nimi skontaktowaćSkontaktuj się ze swoimi referencjami zawodowymi i daj im znać, że można się z nimi skontaktować w ramach procesu weryfikacji, najprawdopodobniej w celu zweryfikowania Twojej historii zatrudnienia. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak poprosić kogoś, aby był Twoim punktem odniesienia, i jak powiadomić go, że się z nim skontaktujemy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy