Oto wymagania dotyczące dochodów dla odwróconego kredytu hipotecznego

Oto wymagania dotyczące dochodów dla odwróconego kredytu hipotecznego
16.03.2021
Category: Konto Bankowe

Jeśli ubiegasz się o odwrócony kredyt hipoteczny po raz pierwszy, będziesz musiał spełnić nowe wymagania dotyczące minimalnego dochodu w ramach wytycznych dotyczących oceny finansowej .

Ocena finansowa odwróconego kredytu hipotecznego jest bardzo podobna do procesu uzyskiwania tradycyjnego lub „forwardowego” kredytu hipotecznego.

Jest to sposób dla pożyczkodawcy, aby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej, aby ustalić, że po uzyskaniu odwróconej hipoteki nadal będziesz mieć solidne podstawy finansowe.

Oprócz analizy kredytowej , jednym z najważniejszych elementów oceny finansowej jest: dochód.

Ale dochód może nie być tak prosty, jak finanso się wydaje.

Oprócz najbardziej tradycyjnych rodzajów dochodów, jakie możesz mieć, takich jak ubezpieczenie społeczne lub dochód z pracy na pełny etat, pożyczkodawca poprosi o wszystkie rodzaje dochodów.

Minimalny wymóg dochodu

Rodzaje dochodów

Dochód z pracy – to najbardziej tradycyjny rodzaj dochodu. To dochód, który zarabiasz pracując dla pracodawcy.

Dokumentacja: Twój pożyczkodawca poprosi o Twój formularz IRS W-2, który powinien udokumentować Twoje dochody na podstawie roku kalendarzowego. Pożyczkodawca musi zweryfikować dwa lata zatrudnienia i dochodu wraz z dokumentacją.

Będziesz także potrzebować odcinków wypłaty za co najmniej ostatnie 30 dni, a także jednej dodatkowej formy weryfikacji zatrudnienia, na przykład zaświadczenia od pracodawcy. (Mogą obowiązywać alternatywne formy dokumentacji).

Współmałżonek niepożyczający lub dochód innego członka gospodarstwa domowego – jeśli otrzymujesz odwróconą hipotekę, ale Twój współmałżonek nie zostanie wymieniony na pożyczce lub jeśli ktoś mieszka w Twoim domu, ale nie jest właścicielem domu i nie zostanie wymieniony na liście pożyczki ich dochód również może mieć zastosowanie.

Nie jest to dochód na potrzeby oceny pożyczkodawcy, ale warto o tym wspomnieć i udokumentować na wypadek, gdyby można było pokazać dokładniejszy obraz Twoich finansów.

Dokumentacja: Musisz podać numer ubezpieczenia społecznego osoby, której dochód obejmuje, a także te same dokumenty, które są wymagane dla Twojego dochodu z pracy.

Dochód z pracy w niepełnym wymiarze godzin – obejmuje zatrudnienie, które generalnie obejmuje mniej niż 40 godzin tygodniowo.

Jest to wliczane do Twojego dochodu w ramach oceny finansowej, jeśli miałeś pracę przez co najmniej dwa lata i prawdopodobnie będziesz ją kontynuować. Jeśli twoje zarobki uległy zmianie, pożyczkodawca wyśredni je w czasie.

Dochód z nadgodzin i premii – jest to dodatkowy dochód, który wykracza poza normalne wynagrodzenie w postaci nadgodzin lub premii.

Pożyczkodawca będzie musiał sprawdzić, czy został otrzymany co najmniej w ciągu ostatnich dwóch lat i prawdopodobnie będzie kontynuowany.

Sezonowy dochód z pracy – może to być dochód uzyskiwany sezonowo, a nie przez cały rok.

Ponownie, musiał być zdobywany przez co najmniej ostatnie dwa lata i prawdopodobnie będzie kontynuowany w następnym sezonie.

Inne uwagi

Istnieją inne rodzaje dochodów i świadczeń, które pożyczkodawca weźmie pod uwagę i na które warto zwrócić uwagę. Należą do nich takie rzeczy, jak:

 • Dodatek mieszkaniowy pracodawcy
 • Dochód z pracy w firmie rodzinnej
 • Dochód z pracy na własny rachunek
 • Dochód z prowizji
 • Dochód z wynajmu
 • Świadczenia dla niepełnosprawnych
 • Świadczenia emerytalne lub emerytalne
 • Dochód z renty
 • Zalety VA
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
 • Inwalidztwo
 • Rekompensata robotnicza
 • Publiczny asystent
 • Dochody z odsetek, dywidend i powiernictwa

5 najczęściej zadawanych pytań

Jakie są wymagania dotyczące pozostałego dochodu w przypadku odwróconej hipoteki?

Dochód rezydualny to kwota dochodu pozostałego po uregulowaniu wszystkich innych zobowiązań. HUD wymaga różnych kwot dochodu rezydualnego w zależności od wielkości rodziny i miejsca, w którym znajduje się nieruchomość (ze względu na różnice w kosztach utrzymania w całym kraju).

Czy w przypadku odwróconego kredytu hipotecznego wymagany jest wskaźnik zadłużenia do dochodów (DTI)?

Odwrócone kredyty hipoteczne nie uwzględniają wskaźnika zadłużenia do dochodów.

Czy możesz uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny, jeśli jesteś samozatrudniony? Kredytobiorcy pracujący na własny rachunek kwalifikują się do odwróconej hipoteki. Jeśli ich dochód z pracy na własny rachunek jest wymagany do pokrycia dochodu rezydualnego, pożyczkobiorcy musieliby złożyć zeznanie podatkowe z 2 lat, ale jeśli pożyczkobiorcy kwalifikują się wyłącznie na podstawie innych dochodów (tj. Dochodu z Ubezpieczeń Społecznych), często pożyczkodawca nie będzie prosić o zwrot podatku.

Jakie dochody są dopuszczalne, aby się kwalifikować?

HUD stosuje te same wymogi dochodowe, co w przypadku pożyczki typu forward lub tradycyjnej, biorąc pod uwagę stabilny miesięczny dochód dla pożyczkobiorców z odwróconą hipoteką. Jeśli pożyczkobiorca ma w przeszłości dochody z wynajmu, dochód z lokalu może być również wykorzystany, jeśli jest pobierany od podatku dochodowego.

Dlaczego pożyczkodawcom zależy na dochodzie, jeśli nie ma miesięcznych płatności?

Kredytobiorcy muszą być w stanie wykazać, że nawet w przypadku odwróconej hipoteki mają odpowiedni dochód, aby nadal komfortowo mieszkać w domu, płacąc raty podatków, ubezpieczenia i wszelkich innych należnych opłat majątkowych, ponieważ brak płatności stanowiłby zaległość na warunkach określonych w kredyt.

W przypadku wszelkich otrzymywanych dochodów lub pomocy należy sporządzić dokumentację i omówić ją z pożyczkodawcą .

Może to być ważna kwestia podczas przeprowadzania oceny finansowej i kwalifikowania się do odwróconego kredytu hipotecznego.

Dodatkowe zasoby:

W bloku jest nowy odwrócony kredyt hipoteczny. Poznaj ARLO ™

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy