Opcje zielonej pożyczki

17.02.2021

Szukasz bardziej przyjaznych dla środowiska opcji pożyczki? Czy rozważałeś zainwestowanie w zieloną pożyczkę? Przeczytaj więcej o zielonych kredytach hipotecznych i ich korzyściach na Financer.com!

 • 1.Źródła zielonych pożyczek

  Co to jest zielona pożyczka?

  Zielone kredyty hipoteczne

  Znajdź odpowiednią pożyczkę na swoje potrzeby

  Źródła zielonych pożyczek

  Pożyczki ekologiczne zostały po raz pierwszy wprowadzone jako inicjatywa rządowa, specjalnie zaprojektowana, aby zachęcić osoby fizyczne do bardziej energooszczędnych ulepszeń w domu. Jest również przeznaczony dla firm, które chcą być zielone, wdrażając ekologiczne produkty i usługi.

  Głównymi źródłami uzyskiwania zielonych pożyczek są pożyczkodawcy komercyjni lub pożyczki społecznościowe od grup osób prywatnych. Projekty renowacji domów, które kwalifikują się do pożyczki ekologicznej, obejmują kompostowanie, recykling, podwójne szyby, użytkowanie produktów przyjaznych dla środowiska w celach porządkowych oraz utrzymanie publicznych ogrodów.

  Co to jest zielona pożyczka?

  W 2016 roku Lloyds Banking Group uruchomił inicjatywę zwaną zieloną pożyczką wspierającą klientów w ograniczaniu emisji CO2. Program był pożyczką, która umożliwiała pożyczkobiorcy rozłożenie kosztów ulepszeń na okres 10–25 lat.

  Jednym z głównych powodów, dla których pożyczka ekologiczna różni się od zwykłej pożyczki, jest to, że spłaty są dodawane do rachunku za energię elektryczną. Pożyczkodawcy przestrzegają „złotej zasady, zgodnie z którą koszt pożyczki nie powinien przekraczać kosztu zaoszczędzonej energii.

  Pożyczki ekologiczne można wykorzystać na przebudowę domu, zakup i instalację paneli słonecznych lub pokrycie kosztów pokrycia dachowego. Do tego rodzaju pożyczki kwalifikuje się również zielona architektura, która koncentruje się wyłącznie na zagospodarowaniu własnej estetycznej ziemi bez użycia niebezpiecznych chemikaliów.

  W przypadku pożyczek typu peer to peer zielone pożyczki mogą pochodzić od inwestorów indywidualnych. Możesz otrzymać pożyczkę na dużą kwotę od jednej osoby lub niewielkie kwoty od różnych osób. Istnieje stała stopa procentowa, a przy ustalaniu wysokości kredytu bierze się pod uwagę historię kredytową. Pożyczki partnerskie mają bardziej elastyczne warunki niż pożyczki tradycyjne.

  Zielone kredyty hipoteczne

  Było wiele interpretacji, jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie: czym jest pożyczka ekologiczna? Powszechnie akceptowana definicja pożyczki ekologicznej głosi, że jest to zasadniczo pożyczka, która podlega pewnym kryteriom środowiskowym. W związku z tym pożyczkodawcy mogą starać się ocenić strategię zrównoważonego rozwoju pożyczkobiorcy w zakresie zabezpieczenia nieruchomości.

  Osoby fizyczne mogą teraz uzyskać zielone pożyczki, zwane obecnie „zielonymi hipotekami. Ecology Building Society oferuje teraz zielone kredyty hipoteczne pożyczkobiorcom na projekty, które są budowane lub remontowane z uwzględnieniem czynników środowiskowych.

  Kredytobiorcy zielonych kredytów hipotecznych otrzymują 1% rabatu od oprocentowania kredytu hipotecznego dla istniejącego domu i do 1,25% rabatu przy nowym budownictwie.

  Treść umowy zielonej pożyczkiPowinny istnieć zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju, do których kredytobiorca powinien się zobowiązać w umowach o zieloną hipotekę, takie jak:

  • Zmniejszenie energochłonności ich budynków
  • Efektywniejsze zarządzanie budynkamiAngażowanie najemców w zrównoważone praktykiDostarczanie danych dotyczących charakterystyki energetycznejZnajdź odpowiednią pożyczkę na swoje potrzeby

   Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pożyczki na remont domu, zakup wymarzonego domu, czy dokonanie większego zakupu, Financer.com pomoże Ci znaleźć najlepsze opcje pożyczki! Porównaj oferty pożyczek na Financer.com i poproś o pożyczkę już dziś!

   Porównaj oferty pożyczek tutaj!

   Bella Zee jest niezależną pisarką na pełny etat od 2007 roku. Pasjonuje się finansami i pomaga ludziom uczyć się wszystkiego o pieniądzach.

   Kredytodawcy roku

   Chcielibyśmy zwrócić uwagę na najpopularniejszych pożyczkodawców. Są to najbardziej zaufane i wysoko oceniane firmy pożyczkowe na podstawie opinii klientów.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy