Opłaty i koszty przetwarzania karty kredytowej

17.02.2021
Category: Wziąć Pod Uwagę

W każdej transakcji biznesowej dotyczącej kart kredytowych opłaty manipulacyjne odgryzają całkowity zysk. Ogólnie widzimy, że opłaty za przetwarzanie kart kredytowych wynoszą około 2% każdego zakupu – w poniższej tabeli możesz zobaczyć stawki specyficzne dla sieci. Firmy mogą minimalizować koszty, kupując różne procesory płatności. Mogą w końcu otrzymać konkurencyjne stawki, które z czasem mogą przynieść im znaczne oszczędności. Aby móc się rozejrzeć, ważne jest, aby dobrze znać dany temat. W tym celu przygotowaliśmy ten przewodnik dotyczący opłat za przetwarzanie kart kredytowych, aby sprzedawcy byli lepiej przygotowani do konfigurowania płatności kartą kredytową dla swoich firm.

Sieć
Średnie opłaty za przetwarzanie karty kredytowej
karta MasterCard 1,55% – 2,6% Wiza 1,43% – 2,4% Odkryć 1,56% – 2,3% American Express 2,5% – 3,5% * Chociaż są to wartości, które zwykle widzimy, jest to szacunkowa średnia. W rzeczywistości opłaty manipulacyjne dla firmy są znacznie większe, a poszczególne opłaty będą się znacznie różnić w zależności od wielu czynników. W poniższych sekcjach nakreślamy i opisujemy niektóre z kosztów, które mają największy wpływ.

 • Stopa dyskontowa – procent sprzedaży, który idzie na pokrycie opłat manipulacyjnych za kartę kredytową, nazywany jest stopą dyskontową. Obejmuje to wszystkie opłaty, które są płacone wydawcom kart i sieciom za pośrednictwem opłat interchange i opłat za ocenę. Te sekcje zawierają przegląd czynników, które mogą wpływać na te opłaty.
 • Opłaty za obsługę kart American Express – American Express jest przypadkiem szczególnym, ponieważ jest to jedyna sieć kart, która jest jednocześnie wydawcą karty. Wyjątkowa pozycja Amex sprawia, że ​​działają one nieco inaczej, jeśli chodzi o opłaty za przetwarzanie kart kredytowych. W przypadku tego emitenta są one zwykle droższe niż te, które pobierają inne sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o przetwarzanie zwrotów. Inne koszty i opłaty – przyjmowanie płatności kartą kredytową wiąże się z dodatkowymi kosztami do rozważenia. W wielu przypadkach będziesz musiał wnosić miesięczne opłaty na rzecz swojego MSP, a także pokrywać koszty czytników kart. W tej sekcji przedstawiono niektóre typowe praktyki stosowane przez podmioty przetwarzające płatności, o których należy wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów porównawczych. Uwaga na temat akceptowania płatności kartą kredytową: aby akceptować karty kredytowe jako formę płatności, większość firm musi zarejestrować się u dostawcy usług handlowych. Ci MSP działają jako pośrednicy między akceptantem a wystawcą kredytu. Za opłatą to oni obsługują wszystkie płatności kartą kredytową dla Twojej firmy – od pobierania opłat interchange do zarządzania transferem środków między bankiem akceptanta a bankiem wystawiającym kredyt. Robiąc zakupy w poszukiwaniu dostawców usług płatniczych, czasami nazywanych agentami rozliczeniowymi, zechcesz zebrać jak najwięcej ofert cenowych. Poniżej wyszczególniamy główne koszty, które wpływają na cenę, którą otrzymujesz, i informujemy, które z nich możesz negocjować. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych usługodawców MSP.

  Procesory kart kredytowych
  Przykładowe stawki Krajowe przetwarzanie Wymiana + 0,20% + 0,10 USDByć cytowanym Plac 2,75%Być cytowanym FattMerchant Wymiana + 0,10 $ + 99 $ miesięcznieByć cytowanym Usługi handlowe Dharma Wymiana + 0,25% + 0,10 USD Helcim Wymiana + 0,18% + 0,08 USDByć cytowanym Stopa dyskontaStopa dyskontowa ma zastosowanie do wszystkich opłat za przetwarzanie kart kredytowych, które sprzedawca musi zapłacić swojemu dostawcy usług akceptanta przy każdej transakcji. Chociaż może składać się z wielu innych drobnych elementów, możemy o nim myśleć w następujący sposób: stopa dyskontowa = opłata interchange + opłaty za ocenę. O pierwszych dwóch składnikach decydują sieci kart kredytowych i są one stałe. Oznacza to, że niezależnie od tego, który MSP wybierzesz, zapłacisz taką samą stopę dyskontową. Ceny zaczną się różnić tylko w przypadku opłat narzutowych, które są osobną płatnością dokonywaną na rzecz podmiotów obsługujących płatności kartą kredytową.

  Opłata za wymianę karty kredytowejNajwiększą część ciasta pochłoną opłaty interchange, które są pobierane głównie przez wydawców kart kredytowych. Opłaty te są często przedstawiane jako procent plus dodatkowa stała kwota – zwykle nie większa niż 0,25 USD. Opłaty interchange są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak:

  • Sieć – MasterCard, Visa, American Express i Discover to cztery główne sieci kart kredytowych, które pobierają nieco inne stawki interchange. Jak wspomniano wcześniej, American Express wydaje się być najdroższym w grupie z kilku powodów, które omówimy poniżej. W ramach poszczególnych sieci występują również różnice cen. Na przykład karta World Elite MasterCard będzie miała inne opłaty interchange niż karta World MasterCard.
  • Typ karty – na opłaty ma również wpływ to, czy karta używana w transakcji jest kartą debetową czy kredytową. Ponadto ważny jest również rodzaj karty kredytowej. Biznesowe karty kredytowe są zwykle najdroższe w przetwarzaniu, za nimi plasują się karty kredytowe z nagrodami i zwykłe karty kredytowe zamykające grupę. W jaki sposób płatność jest przetwarzana niezależnie od tego, czy sprzedawca przesuniesz kartę kredytową przez czytnik, czy wprowadzisz jej numer bezpośrednio do systemu, wpłynie to również na opłaty naliczane za określoną transakcję. Sieci kart kredytowych będą również rozróżniać płatności online i mobilne oraz transakcje bez karty. Ogólnie zaobserwowaliśmy, że opłaty za transakcje przeciągnięte są najniższe. Kod kategorii handlowca (MCK) – sposób, w jaki kategoryzujesz swoją firmę i każda dokonana sprzedaż, będzie miał również wpływ na wymianę, którą zapłacisz za transakcję. Chociaż ma to wpływ na kurs wymiany, rzadko robi to o więcej niż kilka dziesiątych procenta. Pamiętaj, że sklasyfikowanie restauracji jako usługi transportu naziemnego w celu uzyskania niższych stawek nie jest dobrym pomysłem. Wydawcy kart wciąż analizują dane, które są im przekazywane w ramach każdej transakcji. Każda próba manipulacji danymi transakcji z pewnością zostanie odkryta i ukarana.MasterCard i Visa udostępniają publicznie swoje klasyfikacje kursów wymiany, aby handlowcy mogli zobaczyć, czego się spodziewać, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Niestety Discover utrudnia nieco proces pozyskiwania danych. Dostęp do listy opłat interchange Discover można uzyskać dopiero po nawiązaniu współpracy z MSP, który musi dostarczyć Ci kod weryfikacyjny. Alternatywnie, jeśli po prostu chcesz się zorientować w kursach wymiany Discover, ten link zawiera stare dane z 2012 r.

   Opłaty za ocenęOpłata za ocenę to znacznie mniejsza opłata za przetwarzanie karty kredytowej, którą płacisz bezpośrednio do sieci kart (Visa, MasterCard, Discover itp.). Opłaty te będą również zależeć od wielu czynników, które różnią się w zależności od sieci. Niektóre będą naliczać wyższe stawki za użycie karty kredytowej w porównaniu z kartą debetową, podczas gdy inne sieci mogą naliczać wyższe stawki, gdy wielkość transakcji jest większa. Inne opłaty dodatkowe mogą wynikać z unikalności określonych transakcji, takich jak przetwarzanie transakcji zagranicznych. W poniższej tabeli przedstawiono niektóre z najbardziej wpływowych opłat za ocenę dla trzech głównych sieci.

   Będąc jedną z najmniejszych sieci w Stanach Zjednoczonych, Discover próbuje konkurować, oferując sprzedawcom jedne z najniższych opłat za oszacowanie. Z publicznie dostępnych danych wynika, że ​​pod względem opłat interchange nie ma znaczących różnic między cenami Discover a innymi sieciami.

   Prowizje od dostawcy usług handlowychDostawcy usług płatniczych obsługujący przetwarzanie płatności będą również pobierać opłatę za świadczone usługi. Niektóre z tych opłat są naliczane za każdą transakcję, podobnie jak opłaty za wymianę i ocenę. MSP nieustannie konkurują o Twoją firmę i w zależności od liczby transakcji przeprowadzanych przez Twoją firmę, średniej kwoty związanej z typową transakcją i wielu innych niuansów, otrzymasz różne ceny za transakcję. Zalecamy, abyś poświęcił trochę czasu na rozejrzenie się i zrozumienie korzyści, jakie daje współpraca z określonym MSP. Chociaż niektórzy mogą pobierać wyższe opłaty, świadczenia lub koszty utrzymania (które wyjaśnimy w tej sekcji poniżej, mogą być niższe.

   Opłaty za przetwarzanie kart kredytowych American ExpressAmerican Express jest uważany za najdroższy pod względem opłat za przetwarzanie kart kredytowych. Ich wysokie stopy dyskontowe, które często sięgają 3,5%, są wyższe niż u konkurentów, takich jak MasterCard i Visa. Chociaż jest droższy, do niedawna Amex utrzymywał prosty model cenowy, co oznacza, że ​​większość sprzedawców płaciła takie same (wysokie) opłaty za przetwarzanie kart kredytowych.

   Struktura przetwarzania American Express zmienia się wraz z niedawnym wprowadzeniem OptBlue. Szczegółów na temat OptBlue jest niewiele, ale wiemy, że dzięki temu nowemu programowi Amex będzie miał strukturę bardziej podobną do swoich konkurentów – będzie bardziej rozróżniać transakcje, kody kategorii handlowców itp. Czy opłaty za przetwarzanie kart kredytowych dla American Express spadną w wyniku OptBlue do zobaczenia.

   Jedną z głównych zmian poszukiwanych przez kupców jest sposób, w jaki firma Amex obsługuje zwroty. Podczas gdy inni wydawcy kart zwrócą część biznesową kosztów opłat manipulacyjnych naliczonych handlowcowi, American Express zrobił to tylko wtedy, gdy akceptanci zgodzili się płacić wyższe opłaty manipulacyjne za transakcję. Wielu ma nadzieję, że nowy program OptBlue sprawi, że Amex będzie pod tym względem nieco bardziej przyjazny dla sprzedawców. Po opublikowaniu jakichkolwiek nowych szczegółów ten przewodnik zostanie zmieniony, aby je odzwierciedlać.

   Inne opłaty i koszty przetwarzania kart kredytowychDostawcy usług handlowych również pobierają od konsumentów miesięczne opłaty i minimalne stawki. Koszty różnią się znacznie w zależności od dostawcy. Poniżej podkreślamy, jak różni się od tych kupców, rozbijając dodatkowe koszty Cayan i First Data.

   Ceny nie powinny być jedynym sposobem radzenia sobie z dostawcami usług płatniczych. Powyższa tabela ma na celu po prostu zilustrowanie, że ceny mogą się różnić między dostawcami. Istnieje więcej różnic jakościowych, które mogą wyjaśniać pewne punkty cenowe, i zalecamy przyjrzenie się temu, co otrzymasz od jednego dostawcy w porównaniu z innym.

   Kolejnym kosztem, który należy wziąć pod uwagę, jest cena sprzętu. Jeśli chcesz przetwarzać płatności kartą kredytową osobiście, Twoja firma będzie potrzebować co najmniej jednego czytnika kart kredytowych. Kupcy mają w tym dziale szeroki wybór opcji. Twoje osobiste potrzeby i pragnienia dotyczące sprzętu będą decydować o wysokości kosztów, które będziesz musiał ponieść tutaj. Niektórzy dostawcy usług płatniczych, na przykład Chase Paymentech, oferują bezpłatny czytnik kart kredytowych. Zalecamy, aby nie opierać decyzji podmiotu przetwarzającego płatności na tej funkcji, ponieważ przyniesie ona korzyści tylko w krótkim okresie. Poniżej znajduje się próbka różnych produktów do odczytu kart i ich ceny. Różnią się ceną, ponieważ różnią się również możliwościami. Powinieneś wiedzieć z wyprzedzeniem, czy chcesz, aby Twoje czytniki kart obsługiwały technologię EMV lub płatności NFC.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy