Odliczenie czesnego a kredyty edukacyjne

17.02.2021
Category: Ulgi Podatkowej

Spis treści

Dla studentów i nowych absolwentów

Oprocentowanie pożyczki studenckiej

Odliczenie czesnego a kredyty edukacyjne

Wypełnianie formularzy podatku od edukacji

Kwalifikujące się wydatki na edukację

Czy moje stypendium podlega opodatkowaniu?

Oszczędzasz na studia? Oto plan

Konta oszczędnościowe Coverdell Education

Inne sposoby płacenia za studia

Podatki i Twoja pierwsza praca

Masz to – wszystko, co musisz zrobić, to zacząć!

Dzięki naszej zryczałtowanej cenie rozliczanie podatków jest niezwykle proste. Każda funkcja dostępna dla każdego.

Więcej poradników podatkowych

Wiadomości i zasoby dotyczące pandemii koronawirusa

Kradzież tożsamości związanej z podatkami

Podatki 101

Dla studentów i nowych absolwentów

Podatki dla rodzin

Ustawa o przystępnej cenie

Podatki i Twoja praca

Podatki dla samozatrudnionych

Ulgi podatkowe dla właścicieli domów

Ubezpieczenia zdrowotne i na życie

Inwestowanie i emerytura

Strategie oszczędności podatkowych

Jeśli chodzi o odzyskanie części wydatków na studia w kieszeni, istnieją zasadniczo dwie możliwości w momencie podatku dochodowego: ubieganie się o jeden z dwóch kredytów edukacyjnych lub odliczenie czesnego i czesnego. Pytanie brzmi, co jest dla Ciebie najlepsze?

Nie ile, ale gdzie

Aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie, musisz wiedzieć, jak działa każda opcja.

Przyjrzyjmy się najpierw dwóm napisom. Bez względu na to, do którego z dwóch kredytów edukacyjnych się kwalifikujesz – American Opportunity Tax Credit czy Lifetime Learning Tax Credit – oba działają na tej samej zasadzie. Ulgi podatkowe zmniejszają Twój rachunek podatkowy o rzeczywistą kwotę kredytu. Innymi słowy, gdy nasze oprogramowanie obliczy całkowity podatek dochodowy za rok, jeden z tych kredytów jest odejmowany od góry, zmniejszając Twój rachunek podatkowy w przeliczeniu na dolara.

Z drugiej strony odliczenie od podatku i opłat jest odliczane od dochodu podlegającego opodatkowaniu. Twój podatek będzie niższy, ale nie dolar za dolara jak kredyt. Podsumowując, generalnie lepiej jest skorzystać z ulgi podatkowej niż odliczenia, ale zrób obliczenia, aby uzyskać osobisty wynik finansowy. Twój przebieg może się różnić.

Jak mierzą się ulgi podatkowe na edukację

Jeśli chodzi o trzy ulgi podatkowe na edukację, opłaca się przeczytać drobnym drukiem. Samo wybranie opcji z największą wymienioną liczbą może nie dać najlepszych rezultatów.

Czesne i opłaty odliczenie brzmi dobrze na powierzchni; oferuje odliczenie do 4000 USD. Ta opcja jest otwarta, nawet jeśli nie wyszczególniasz odliczeń. Ale ponieważ odliczenie dotyczy podatnika, a nie studenta, może nie być najbardziej korzystne dla osób, które mają więcej niż jednego ucznia w rodzinie.

Istnieją dwa ulgi podatkowe na edukację: ulga podatkowa American Opportunity i ulga podatkowa na naukę przez całe życie . Jeśli się zakwalifikujesz, kwota kredytu zostanie odjęta od górnej części całkowitego podatku za rok, zmniejszając podatek w przeliczeniu na dolara. Oto jak działają te dwa napisy.

American Opportunity Credit

American Opportunity Credit (AOC) jest przeznaczony dla studentów uzyskujących tytuł licencjata. Kredyt jest szczególnie ograniczony do wydatków poniesionych w pierwszych czterech latach studiów.

Kredyt jest wart do 2500 $, z czego do 1000 $ podlega zwrotowi, co oznacza, że ​​możesz odzyskać ten zwrot jako zwrot pieniędzy, nawet jeśli nie jesteś winien żadnych podatków. Istnieje pułap dochodu w wysokości 80 000 USD dla osób samotnych, które kwalifikują się do otrzymania kredytu (160 000 USD, jeśli jesteś żonaty). Jeśli twoje dochody przekraczają te kwoty, kredyt zaczyna się zmniejszać.

Pamiętaj, że kredyt jest dostępny dla każdego kwalifikującego się studenta po powrocie. Tak więc rodzina z dwoma studentami mogłaby odciąć 5000 dolarów od ostatecznego podatku.

Lifetime Learning Credit

Tam, gdzie American Opportunity Credit jest ograniczony do pierwszych czterech lat studiów, Lifetime Learning Credit (LLC) ma szerszą dostępność. Kredyt można wykorzystać na wydatki na studia licencjackie, studia podyplomowe, a nawet kursy zawodowe lub zawodowe. Nie ma ograniczeń co do tego, ile lat możesz ubiegać się o to.

Kredyt na naukę przez całe życie jest również obliczany nieco inaczej. Kwota kredytu jest równa 20% pierwszych 10 000 USD wydatkowanych na kwalifikowaną edukację, więc maksymalna kwota wynosi 2000 USD rocznie. Ale jest haczyk, to za podatkowym powrocie , nie za studenta .

Kredyt na naukę przez całe życie również nie podlega zwrotowi, co oznacza, że ​​jest ograniczony do Twojego zobowiązania podatkowego. Na przykład, jeśli zakwalifikowałeś się do pełnej kwoty kredytu w wysokości 2000 USD, ale Twoje zobowiązanie podatkowe wyniosło tylko 500 USD za rok, otrzymasz tylko 500 USD.

Mimo to, Lifetime Learning Credit oraz odpis z tytułu czesnego i opłat mają swoje miejsce. Kredyt Lifetime Learning jest przeznaczony dla osób na studiach podyplomowych lub dla podatników, którzy uczęszczają na kursy, aby pozostać na bieżąco lub rozwijać swoją pracę. Odliczenie czesnego i czesnego może być bardziej przydatne, jeśli Twój dochód jest wyższy niż limity dochodów z dwóch kredytów edukacyjnych.

Dokonywanie wyboru w czasie podatkowym

Kiedy rozliczasz podatki w 1040.com, możesz ubiegać się o ulgi podatkowe na edukację na naszym ekranie Edukacja . Nasza rozmowa podatkowa pomoże Ci wypełnić odpowiednie ekrany.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy