Nowy sposób na inwestowanie zapasowych zmian

17.02.2021
Category: Przy Użyciu

Aplikacja online umieszcza Twoją zmianę w funduszach ETF

Od lat zautomatyzowane programy oszczędnościowe, takie jak Bank of America’s Keep the Change i Way2Save firmy Wells Fargo, pomagają konsumentom próbującym zaoszczędzić trochę gotówki.

Przeciągnij swoją kartę debetową w sklepie spożywczym lub, powiedzmy, w Starbucks, a jeśli opłata wyniesie na przykład 6,50 USD, bank zaokrągli kwotę do 7 USD i przelej dodatkowe 50 centów w formie reszty na Twoje konto oszczędnościowe.

Świetny pomysł, ale przy dochodach na kontach oszczędnościowych oprocentowanych na poziomie bliskim zeru taka usługa przenoszenia środków z jednego konta na drugie wydaje się trochę bezcelowa.

Ale teraz może być lepszy sposób. Acorns, startup z aplikacją na iPhone’a i smartfony z Androidem, idzie o krok dalej w automatycznym mikroprzeniesieniu, inwestując te zbędne zmiany w tanie fundusze indeksowe.

Od Swipes do ETF

Aby rozpocząć inwestowanie dodatkowej reszty, zazwyczaj łączysz co najmniej jedno konto, często kartę debetową lub kredytową, z żołędziami, które następnie będą monitorować Twoje wydatki pod kątem możliwych łapanek, oraz z kontem bankowym, z którego te łapanki zostaną ostatecznie potrącone. Żołędzie zaokrągla każdą dokonaną transakcję do najbliższego dolara. Jeśli użyjesz swojej karty debetowej, aby wydać 8,49 USD na lunch, wówczas te 51 centów reszty zostanie odłożone na Twoim koncie rozliczeniowym. Gdy łączna kwota osiągnie 5 USD, Acorns potrąca ją z Twojego rachunku bieżącego i zasila Twój rachunek inwestycyjny.

Fundusze te są następnie wykorzystywane do zakupu sześciu funduszy będących przedmiotem obrotu giełdowego w portfelu wybranym tak, aby odpowiadał Twojej tolerancji na ryzyko (Acorns przeprowadza krótki quiz dotyczący tolerancji ryzyka dla potencjalnych inwestorów). Konta są ubezpieczone przez SIPC, podobnie jak w internetowym biurze maklerskim.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z aplikacji oszczędzających pieniądze, takich jak żołędzie?

Powiedz nam, co o nich myślisz w sekcji komentarzy.

Ile pieniędzy możesz zaoszczędzić? To zależy od tego, ile wydasz, ale Acorns przewiduje, że za 15 lat miesięczna inwestycja 10 USD w jego umiarkowanie agresywny portfel wzrośnie do 3200 USD. Jeśli nie wydaje się to opłacalne, alternatywą może być Inteligentna wpłata Betterment. Zamiast opierać okresowe inwestycje na transakcjach, przesuwa zadaną kwotę (może to być setki dolarów tygodniowo lub miesięcznie) do swoich podobnych portfeli opartych na funduszach ETF.

Potem są opłaty. Opłaty za żołędzie są niezaprzeczalnie jasne, ale w zależności od tego, ile zaoszczędzisz, drogie. Na przykład dla inwestora, który zgromadził 500 USD miesięczna opłata w wysokości 1 USD stanowi ogromny roczny wydatek w wysokości 2,4%. Dopiero po zainwestowaniu 3000 USD lub więcej w Acorns opłaty stają się bardziej proporcjonalne do innych portfeli robo-doradców, takich jak Betterment i Wealthfront, chociaż nadal są nieco wyższe (żołędzie ułatwiają większe inwestycje ryczałtowe).

Z drugiej strony Acorns pobiera tylko 12 dolarów rocznie, co nie jest wielkim problemem, jeśli pomaga edukować konsumentów, którzy w inny sposób są zastraszani inwestowaniem. A Acorns zrzeka się opłat dla studentów i wszystkich osób w wieku od 18 do 24 lat, co jest rynkiem, który może być odpowiedni dla takiej podstawowej usługi. Co najlepsze, zaoszczędzenie pięciu dolarów na raz przy użyciu żołędzi prawdopodobnie zapewni lepszy zwrot niż mniej wyrafinowane metody.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy