Najlepsi górnicy bitcoinów, sprawdzeni na rok 2020

17.02.2021

Zainteresowany wydobyciem bitcoinów? Obecnie do wydobywania bitcoinów niezbędny jest wydajny i niezawodny specjalistyczny sprzęt do wydobywania bitcoinów. W tej recenzji odkryjesz listę górników bitcoinów, abyś mógł znaleźć najlepszego dla siebie górnika bitcoinów.

Ewolucja sprzętu do wydobywania bitcoinów

Wydobywanie bitcoinów odnosi się do wykorzystania mocy obliczeniowej do przetwarzania transakcji w sieci Bitcoin, za które otrzymujesz nagrodę w postaci nowych bitcoinów. Proces jest konkurencyjny, ponieważ nagroda w bitcoinach jest przyznawana górnikowi, który jako pierwszy rozwiązuje obliczenia matematyczne. W związku z tym górnicy koncentrują się na maszynach, które oferują dużą moc obliczeniową, aby sprostać stale rosnącym trudnościom w wydobyciu, aby zachować rentowność.

Początkowo górnicy polegali na wydobywaniu procesorów za pośrednictwem swoich komputerów PC i laptopów, ale metoda ta stała się nie do utrzymania ze względu na niskie prędkości obliczeniowe. Tak więc górnicy zaczęli używać procesorów graficznych (procesorów graficznych) w komputerowych kartach graficznych, ponieważ wytwarzali więcej mocy mieszania i zużyli mniej energii.

Do 2011 roku procesory GPU zostały wyparte przez procesory FPGA (Field Programmable Gate Array) , które są połączone z komputerami PC za pomocą połączenia USB. FPGA był lepszy od swoich poprzedników pod względem zużycia energii. Ponadto urządzenia te zapoczątkowały powstanie skoncentrowanych gospodarstw górniczych.

Obecnie górnicy BTC używają urządzeń ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) , ponieważ są to najbardziej wydajne i potężne dostępne obecnie urządzenia do kopania bitcoinów.

Jak wybrać górnika bitcoinów

Kupując koparkę do bitcoinów, należy zwrócić uwagę na trzy główne kwestie:

 1. Szybkość mieszania: Szybkość mieszania reprezentuje liczbę obliczeń, które górnik może wykonać w ciągu sekundy. Dlatego im wyższy współczynnik hashowania, tym większe masz szanse na rozwiązanie złożonych algorytmów i zarobienie bitcoinów.
 2. Cena : Istnieje powszechne sformułowanie „tanie jest drogie. Dotyczy to górników bitcoinów, w których tani sprzęt będzie wydobywał mniej bitcoinów i okaże się nieopłacalny w dłuższej perspektywie. Jeśli potrzebujesz szybkiego i wydajnego sprzętu, będziesz musiał zainwestować więcej.
 3. Zużycie energii : Ważne jest, aby sprawdzić ocenę energii elektrycznej w watach i określić, czy dochód z wydobycia pokrywa koszty energii elektrycznej. Oczywiście im mocniejszy sprzęt kupujesz, tym wyższe są Twoje wydatki na energię. Istnieją jednak opłacalne rozwiązania.

Poniżej znajduje się lista pięciu najlepszych górników bitcoinów, których możesz dziś kupić.

Top 5 najlepszych górników Bitcoin

Dragonmint T16

Zdjęcie: halongmining.com

Dragonmint T16 to obecnie jedna z najbardziej imponujących platform górniczych. Górnik ASIC Halong Mining został udostępniony do wysyłki w marcu 2018 r. Sprzęt górniczy jest wydajny pod względem zużycia energii i ogólnej wydajności.

Dragonmint T16 jest przyjazny dla użytkownika i zawiera zrozumiałą i łatwą do przestrzegania instrukcję. Kopacz bitcoinów wykorzystuje algorytm SHA – 256 z szybkością mieszania 16 TH / s. Wdraża chip DM8575 GHS, który zużywa około 0,075 J / GH energii elektrycznej. Dodatkowo posiada złącze Ethernet i podwójny wentylator.

Co więcej, dzięki implementacji algorytmu ASICBOOST w Dragonmint T16 wydajność można poprawić o 20 proc. Biorąc pod uwagę jego poziom zużycia energii, szybkość mieszania i cenę, platforma górnicza oferuje górnikom większą szansę na rentowność w porównaniu z innym sprzętem. Chociaż jest to opłacalne w operacjach wydobywczych na dużą skalę, przyniesie korzyści również indywidualnym górnikom.

Oto podsumowanie głównych funkcji:

 • Szybkość mieszania: 16TH / s
 • Waga: 19 funtów
 • Pobór mocy: 1600 W.
 • Wydajność: 0,075 J / GH
 • Cena: 2700 USD

Bitmain Antminer S9

Zdjęcie: Bitmain.com

Bitcoin Antminer S9 to najnowsza wersja popularnego rozwiązania sprzętowego. Powszechnie uważany za jednego z najlepszych górników bitcoinów w 2017 roku, platforma wydobywcza ma ogromną szybkość haszowania 14 TH / s, co jest więcej niż wystarczające do wydajnego wydobywania.

Maszyna ASIC potrzebuje zasilania 1350 W i powinieneś użyć Antminer APW-12 1600 Watt, jeśli chcesz osiągnąć maksymalną wydajność energetyczną. Dzięki temu jest dwukrotnie bardziej wydajny niż jego poprzednik, model S7. Możesz także zwiększyć swój potencjał zarobkowy, dołączając do puli wydobywczej i kupując wiele platform wydobywczych. Możesz zarobić do 1900 $ za jeden żeton.

Oto podsumowanie głównych funkcji:

 • Szybkość mieszania: 13,5 TH / s
 • Waga: 10,14 funta
 • Pobór mocy: 1350 W.
 • Wydajność: 0,098J / GH
 • Cena: od 425 $

Bitmain Antminer S7

Zdjęcie: Bitmain.com

Bitmain Antminer S7 jest jednym z najpopularniejszych kopaczy bitcoinów, ponieważ jest łatwy w konfiguracji. Ponadto sprzęt górniczy jest niedrogi, mocny i wydajny. Uruchomiona w 2015 roku platforma wydobywcza zyskała rozgłos w następnym roku, a użytkownicy twierdzili, że doświadczają średnio od 4,7 do 4,9 TH / s.

Jednak przy coraz trudniejszych obliczeniach wątpliwe jest, aby działanie tylko jednego urządzenia przyniosło zysk. Aby zmaksymalizować możliwości Antminer S7, możesz kupić wiele jednostek lub zoptymalizować jedną. Podczas gdy platforma wydobywcza była pierwotnie wyceniana na około 2000 USD podczas premiery, cena spadła do prawie 200 USD w momencie pisania tego artykułu.

Chociaż nie jest już w produkcji, możesz kupić używane urządzenie na Amazon lub eBay.

Oto podsumowanie głównych funkcji:

 • Szybkość mieszania: 4,73 TH / s
 • Waga: 7,5 funta
 • Pobór mocy: 1300 W.
 • Wydajność: 0,098 J / GH
 • Cena: od 99 $ (używany model)

AvalonMiner 741

Zdjęcie Amazon.com

AvalonMiner 741 to koparka bitcoinów firmy Canaan i ma ogólną wydajność 0,16 J / GH, która jest wyższa w porównaniu do innych urządzeń w tym przedziale cenowym. Ponadto ten kopacz bitcoinów oferuje różnorodne opcje dostosowywania.

Sprzęt wydobywczy ma przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia nawigację nowym użytkownikom. Urządzenie jest również łatwe w konfiguracji i obsłudze. Aby rozpocząć, musisz pobrać oprogramowanie sprzętowe platformy wydobywczej. Następnie należy wpiąć i podłączyć sterownik oraz podłączyć kable do platformy górniczej.

Avalon 741 posiada zestaw diod LED, które wskazują stan sprzętu, czy jest on nieaktywny, aktywny, przegrzewa się, czy nawet nie działa. Kontrolki pokazują również stan połączenia (górnika) z kontrolerem.

Koparka bitcoinów ASIC zapewnia szybkość mieszania 7,3 TH / s i składa się z innowacyjnego systemu chłodzenia, który pozwala 88 chipom działać jako pojedyncza jednostka, a także wspierać wydobycie działające 24/7.

Oto podsumowanie głównych funkcji:

 • Szybkość mieszania: 7,3 TH / s
 • Waga: 4,3 kg
 • Pobór mocy: 1150 W.
 • Wydajność: 0,16 J / GH
 • Cena: od 200 $ (używane modele)

Bitmain Antminer S9i

Zdjęcie: Bitmain.com

Bitmain Antminer S9i jest obecnie uważany za najpopularniejszą koparkę bitcoinów na rynku. Sprzęt wydobywczy przyćmił Antminer S9, który jest obecnie wyprzedany na Bitmain, jako największy model ASIC w serii Antminer.

Wydany w maju 2018 roku model S9i jest uważany za podobny do modelu S9, z wyjątkiem kilku drobnych ulepszeń. Istotną poprawą między tymi dwoma wariantami jest poprawiona efektywność energetyczna modelu S9i.

Dlatego Antminer S9i jest powszechnie uważany za bardziej wydajną opcję z oceną 0,094 W / GH. Dodatkowo sprzęt posiada wbudowany interfejs WWW, który pozwala na łatwą konfigurację urządzenia. Eliminuje to konieczność pobierania jakiegokolwiek oprogramowania do wydobywania w celu skonfigurowania platformy.

S9i umożliwia wydobywanie bitcoinów, gotówkę bitcoinów i inne monety oparte na SHA256. Możesz kupić urządzenie razem ze źródłem zasilania na stronie Bitmain, chociaż prawdopodobnie zwiększy to koszt.

Oto podsumowanie głównych funkcji:

 • Szybkość mieszania: 14 TH / s
 • Waga: 10,3 funta
 • Pobór mocy: 1320 W.
 • Wydajność: 0,094 W / GH
 • Cena: 385 USD

Wybór odpowiedniego sprzętu do wydobywania bitcoinów do operacji wydobycia może sprawić, że różnica między zyskiem a nieopłacalnością. Co więcej, ważne jest również, aby wybrać odpowiednie oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, aby zapewnić wydajną pracę górników.

Każdy z pięciu górników bitcoinów na liście powinien być dobrym wyborem dla Twojej farmy górniczej, niezależnie od tego, czy jesteś górnikiem na małą skalę w domu, czy dużą firmą wydobywczą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy