Na co zwrócić uwagę kupując power bank?

17.02.2021
Category: Każdym Razem

Za każdym razem, gdy jesteś poza domem i bateria telefonu wyczerpie się, musisz poczuć potrzebę czegoś, co może natychmiast przyjść na ratunek. Co może być lepszego niż bank mocy?

Kiedy większość ludzi myśli, że zakup banku mocy nie wymaga wiele myślenia, okazuje się, że tak. Jeśli chcesz najlepszego wsparcia ze strony banku mocy, przed zakupem należy wziąć pod uwagę pewne czynniki.

Aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując power bank, przygotowaliśmy dla Ciebie idealny przewodnik zakupu przenośnego powerbanku. Wystarczy, że przeczytasz cały artykuł i wybierzesz ten właściwy.

Co to jest power bank?

Powerbank to przenośny system ładowania, którego możesz użyć do naładowania baterii swojego urządzenia w dowolnym miejscu i czasie. Może być używany do smartfonów, tabletów lub innych urządzeń zasilanych bateryjnie z interfejsem USB.

Aby wybrać odpowiedni power bank, musisz określić typ urządzenia, do którego chcesz go używać. Następnie sprawdź następujące punkty i gotowe.

Poradnik zakupu przenośnego powerbanku

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, czego szukać w banku mocy i prawie w mgnieniu oka wybierzesz odpowiedni dla siebie.

1. Pojemność zarówno twojego urządzenia, jak i power banku

Pojemność jest najważniejsza, jeśli chodzi o każdy system ładowania. Określa, jak szybko można naładować baterię i czy urządzenie jest gotowe do obsługi. Właśnie dlatego należy zwrócić uwagę na pojemność baterii zarówno urządzenia, jak i power banku.

Rozsądnie jest kupić bank mocy, który ma większą pojemność niż urządzenie. W ten sposób możesz zagwarantować pełne wsparcie baterii swojego urządzenia.

Starsze telefony miały znacznie mniejszą pojemność baterii. Większość z nich miała pojemności poniżej 1000 mAh. Ale baterie w nowych telefonach mogą dochodzić do 3000 mAh, więc będziesz potrzebować banków mocy o większej pojemności.

Na przykład załóżmy, że masz smartfon o pojemności baterii 2600 mAh. W takim razie musisz zdobyć power bank o pojemności większej niż 3000 mAh i nie mniejszej. W ten sposób możesz zapewnić pełny cykl ładowania baterii.

Ale jeśli dużo podróżujesz lub potrzebujesz wielu cykli ładowania, powinieneś wybrać jeszcze wyższe zasięgi. Tutaj musisz również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak opór, utrata ciepła i fakt, że twój produkt będzie się pogarszał z czasem.

2. Prąd wyjściowy power banku

Wyjściowy prąd ładowania banku mocy to szybkość, z jaką bank może dostarczyć ładunek do twojego urządzenia. Wpływa to bezpośrednio na czas ładowania. Szybkie ładowanie zależy wyłącznie od wielkości prądu wyjściowego.

Aby uzyskać jasny obraz tego, ile prądu wyjściowego potrzebujesz z banku mocy, sprawdź specyfikację ładowarki dostarczonej z urządzeniem. Zawiera odczyt prądu wyjściowego potrzebnego do naładowania baterii telefonu.

Ogólnie rzecz biorąc, iPhone’y wymagają prądu wyjściowego 1A, małe urządzenia USB mogą pobierać tylko 0,5A, a tablet może pobierać do 2,5A.

Najlepiej byłoby, gdybyś pamiętał, że im wyższy maksymalny prąd wyjściowy, tym szybciej będzie on wypełniał baterię Twojego urządzenia. Dlatego rozsądnie jest zdecydować się na wyższe, aby można było go używać do wszystkiego bez obaw.

3. Liczba portów wyjściowych banku mocy

Jeśli posiadasz wiele urządzeń, do których możesz używać banku mocy, powinieneś sprawdzić liczbę wyjść. Wcześniej w power bankach było tylko jedno wyjście. Ale z biegiem czasu zyskały ogromną popularność, a wraz ze wzrostem popytu projektanci wyszli z powerbankami z więcej niż jednym wyjściem.

Dostępne są różne typy powerbanków i musisz wybrać ten z więcej niż jednym wyjściowym portem USB, ponieważ więcej jest zawsze lepsze! Po prostu sprawdź szczegóły prądu wyjściowego przed zakupem.

Ale pomogłoby, gdybyś pamiętał, że ładowanie wielu urządzeń jednocześnie za pomocą power banku spowolni proces ładowania.

4. Typ baterii banku mocy

Rodzaj baterii to kolejne krytyczne kryterium. Typ baterii może określać wydajność banku mocy. Istnieją głównie dwa typy baterii, które są dostarczane z bankami energii – litowo-polimerowe i litowo-jonowe.

Akumulatory litowo-polimerowe to najlepszy typ akumulatorów dostępny na rynku. Mają lepszą długowieczność i dobrą tolerancję. Ponadto nie powodują, że power banki są ciężkie ani nieporęczne, ponieważ są wyjątkowo lekkie i smukłe w porównaniu do akumulatorów litowo-jonowych.

Aby więc zdobyć bank mocy, który zapewni najlepszą wydajność, będzie elegancki i poręczny, wybierz ten, który jest dostarczany z baterią litowo-polimerową.

5. Czy power bank ładuje się szybko?

Nie zapomnij o części, w której musisz również wzmocnić bank mocy. Jeśli chodzi o ładowanie powerbanku, im większa pojemność, tym dłużej zajmie jego naładowanie. Zaufaj nam, to poważniejsza sprawa, niż się wydaje.

Zasilanie banku mocy o dużej pojemności może trwać wiecznie. Ale wieczność to długo, prawda? Wyobraź sobie, że pędzisz, żeby złapać samolot, a razem z tobą zabierasz prawie martwy bank energii!

Najlepiej byłoby, gdybyś mógł wybrać bank mocy, który jest wyposażony w wejście szybkiego ładowania, aby również naładować bank. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas, a power bank zostanie naładowany w przyzwoitym czasie.

Gdy w pełni naładujesz swój power bank, zajmie to dużo czasu. Tak więc określ swoje potrzeby przed zakupem, ponieważ zawsze będziesz musiał naładować swój power bank, aby móc go później użyć do naładowania urządzenia.

6. Wskaźniki mocy banku mocy

Wskaźniki świetlne w banku mocy często nie są poświęcane zbytniej uwagi. Ale mogą się bardzo przydać, zwłaszcza do śledzenia dostępnej baterii twojego banku.

Niektóre nowoczesne banki mocy mają dołączone diody LED do projektu. Wyglądają dobrze i mogą przydać się podczas biwakowania lub w ciemnym miejscu.

Możesz po prostu sprawdzić stan baterii banku za pomocą wskaźników. Pozwoli to zaoszczędzić czas i sprawi, że Twój bank mocy będzie zawsze przygotowany. To, czy chcesz mieć światło, czy nie, zależy wyłącznie od Ciebie.

To są główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem. Ale kilka innych punktów może zwiększyć twój wybór. Jak na przykład:

Złącza

Początkowo były tylko dwa rodzaje złączy – micro USB i mini USB. Ale ostatnio niektóre marki poleciły złącze błyskawicy, aby można było ładować bank za pomocą ładowarki Apple z przewodem Apple.

Wskazówki

Niektóre marki nie zapewniają potencjalnych klientów. W takich przypadkach będziesz musiał podać własny trop. Więc jeśli chcesz taki, który ma już ze sobą kontakt, sprawdź przed zakupem.

Waga power banku

Wiemy, że mówiliśmy Ci, jak wspaniale jest mieć bank mocy o większej pojemności, ale z wyższymi pojemnościami wiąże się dodatkowa waga. Power banki, które mają bardzo duże pojemności, zwykle ważą dużo. Więc jest to coś, o czym powinieneś pamiętać i musisz sprawdzić, zanim go zdobędziesz.

Gwarancja

Gwarancja jest niezbędna dla każdego urządzenia technologicznego, niezależnie od tego, czy kupujesz je online, czy offline. Upewnij się, że wybrana marka oferuje gwarancję na swoje produkty. W przypadku zakupów przez Internet skontaktuj się z agentem i potwierdź, że gwarancja została naruszona.

Informacje zwrotne

Na koniec warto sprawdzić informacje zwrotne online. Ludzie dzielą się swoimi pozytywnymi i negatywnymi recenzjami online. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać nazwę marki i typ modelu i sprawdzić opinie osób, które z niego korzystały. To pomoże ci podjąć lepszą decyzję.

Mam nadzieję, że ten przewodnik po zakupie banku mocy daje jasny obraz tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie banku mocy i pomaga znaleźć odpowiedni dla Twojego urządzenia.

Oto kilka najlepszych banków mocy, które możesz sprawdzić:

  • Przenośna ładowarka Anker PowerCore 10000, sprawdź szczegóły
  • Przenośna ładowarka INIU, wyświetlacz LED Bank mocy 20000 mAh
  • TOZO PB2 PD + QC 3.0 Szybka ładowarka 20000 mAh Power Bank
  • Power Bank POWERADD EnergyCell 10000 Power Bank
  • Przenośna ładowarka Luxtude do iPhone’a 10000 mAh Power Bank

Uwaga końcowa

Powerbank to świetny towarzysz, szczególnie podczas zajęć na świeżym powietrzu, możesz go używać bez prądu i naładować baterię telefonu. Jedyne, czego musisz się upewnić, to pełne naładowanie powerbanku przed wyjściem z miejsca. Możesz go nosić ze sobą wszędzie, co jest świetną rzeczą.

Jeśli więc wiesz, czego szukać w banku mocy i odpowiednio go zdobędziesz, będziesz mógł cieszyć się wszystkimi wspaniałymi korzyściami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy