Czas to pieniądz. A unikatowy zegarek to fortuna

🕓 13.07.2019
📂 Lifestyle
👁 177
🗨
Czas to pieniądz. A unikatowy zegarek to fortuna.

Czas to pieniądz. A zegarek to fortuna. Pod warunkiem, że kupimy unikatowy, ograniczony model czasomierza od znanego producenta. Luksusowe zegarki w globie mężczyzn są najdoskonalszym wyznacznikiem statusu i dobrego stylu. Unikatowe czasomierze to także świetna lokata kapitału oraz obiekt westchnięć kolekcjonerów.

Może się o tym namówić każdy, kto śledzi informacje o aukcjach, na wskazane jest rzadkie, oryginalne zegarki zyskują zawrotne sumy. Oto kilka przykładów - zegarek Omega 1968 Seamaster 300 nadal w 2007 r. na aukcjach w domu Bonhams można było nabyć zbyt 1, 1 tys. funtów, a po paru latach był licytowany przez tąże samą instytucję za 25-38 tys. funtów, natomiast przy czasie jednej z minionych aukcji został sprzedany zbyt 69, 7 tys. funtów.

Rolex Oyster Perpetual z 1949 roku przy podobnym czasie zdrożał z 83, 2 tys. dolarów (aukcja w Christie’s w 2005 r. ) do 1, 2 mln dolarów (Christie’s, 2015 r. ).

Jedno jest pewne - wyjątkowe zegarki nie tylko służą do precyzyjnego odmierzania godzin ale też wraz wraz z upływem czasu zyskują w wartości. Badania przeprowadzane za pośrednictwem brytyjską firmę Coutts potwierdzają, że tylko w okresie od 2005 do 2015 roku indeks zegarków wzrósł aż o 173 proc.

Foto: materiały prasowe Ball Watch

 Coraz większą ilość krezusów

I pewnie stanie się dalej rósł, ponieważ nie brakuje ludzi, których na inwestowanie w towary luksusowe na prostu stać.

Jak wynika z najnowszego papieru firmy doradczej KPMG rynek dóbr luksusowych w Polsce wzrasta w szybkim tempie, gdyż wzrost gospodarczy i zwiększające się pensje przekładają się w dynamiczny wzrost liczby osób zamożnych.

W zeszłym roku niemal 195 setki Polaków zarabiało miesięcznie poniżej 20 tysięcy złotych brutto, z czego miesięczne dochody powyżej 50 tysięcy zł osiągało 50 tysięcy jednostek. Coraz więcej jest także Polaków, których majątek netto przekroczył 1 milion dolarów. Niemal 62 tysiące osób można zaliczyć do skupiska najbogatszych, nazywanych HNWI (high net worth individuals).

Osoby zamożne chętnie inwestują w dobra luksusowe - wozy, odzież, biżuterię, kosmetyki, perfumy, a także w zegarki.

Foto: materiały prasowe Ball Watch

Bogaci rodacy pytani o swoje obyczaje zakupowe związane z tym segmentem produktów wskazali, iż nowy czasomierz lub bransoletę kupują raz lub parę razy w roku (45%) albo raz na kilka lat (44%). Uznali także, że aby definiować zegarek jako ekskluzywny trzeba zbyt niego odpowiednio zapłacić. Za męski model minimum 13. 000 zł, a zbyt damski 10. 200 złotych.

Bogaci respondenci jako najważniejszą cechę nabywanego dobra luksusowego na pierwszym rejonie wskazali jakość (93%), zaś dopiero na trzecim rejonie cenę (60%). Prestiż przedsiębiorstwa liczył się w 27%. Dodatkowo całkiem pokaźna team traktuje zakup zegarka na prostu jak inwestycję – 13% inwestuje obecnie albo robiło to w przeszłości, a 14% planuje wówczas zrobić

Liczy się oryginalność

Rynek zegarków inwestycyjnych możemy podzielić na dwa segmenty: rynek starych zegarków, traktowanych podobnie jak przedmioty o tematyce historycznej i dzieła sztuki, a także rynek nowych zegarków, tworzonych jako przedmioty kolekcjonerskie.

Na co zwracać atencję kupując nowy zegarek z myślą o inwestowaniu? Faktorem zwiększającym atrakcyjność zegarka wydaje się limitacja (w momencie produkcji) oraz zastosowane wyjątkowej struktur mechanizmu. Czasomierz kupowany wraz z myślą o lokacie powinien być także wytwarzany przez rozpoznawalną wśród miłośników zegarków i kolekcjonerów markę, posiadać elementy wyróżniające daną edycję na sektorze oraz budujące jego unikalność (zastosowane rozwiązania techniczne, niestandardowe materiały).

Warto także, by miał ciekawą historyjkę, związaną z okazją jak i również sposobem wypuszczenia na rynek, związkiem z niezwykłym wydarzeniem, osobą, czy przedmiotem. Właściwie jest także poszukiwać wzorców, które wykonane zostały spośród niepowtarzalnych materiałów.

To wszystko zwiększa atrakcyjność wiadomego zegarka w oczach zbieraczy i sprawia jednocześnie, iż może być dobrą inwestycją kapitału.

 Zagarek wraz z historią

Wszystkie te wzory spełnia wyjątkowy zegarek wraz z kolekcji Engineer III spółki Ball wyprodukowany dla uczczenia setnej rocznicy powstania Krajowej Marynarki Wojennej.

To niezwykły chronometr, który wydaje się być swoistą opowieścią o historii marynarki wojennej.

O wyjątkowości tego zegarka oferuje kilka elementów. Najważniejsze - jest to edycja limitowana. Na polskim rynku dostępnych jest tylko 100 egzemplarzy tego niezwykłego modelu.

Foto: surowce prasowe Ball Watch

Chronometr wyróżnia także niezwykła dokładność wykonania. Dekiel zegarka ozdobiony jest specjalnie na okazję jubileuszu skomponowaną grafiką, która to w swej symbolice przeznacza historię marynarki wojennej. Powłoka zegarka wykonana została wraz z stali szlachetnej, która dysponuje strefę z mu-metalu, to znaczy opatentowanego stopu antymagnetycznego. Komplet jest mocowana na bransolecie z zapięciem motylkowym dopasowującej się do każdego nadgarstka. Średnica tarczy liczy 46 milimetrów.

Do morskich tradycji nawiązuje błękitnie zdobny cyferblat. To nie jedyne nawiązanie do Marynarki Wojennej Rzeczpospolitej Polskiej. Nad indeksem wskazującym godzinę „6” została umieszczona złota kotwica z banderą Polski.

 Równe imponujące jest wnętrze zegarka - automatyczny kaliber BALL RR1102-SL łożyskowany 25 kamieniami zapewnia rezerwę chodu około 40 dni. Zegarek należy do kolekcji Engineer III a dlatego jak każdy model spośród tej serii posiada solidność antymagnetyczną do 80000 A/m, co zapewnia wspomniana przedtem strefa mu-metalu. Zegarek odporny jest też na uderzenia do 5. 000Gs jak odpowiada upadkowi z wysokości około 1, 5 metrów.

Twórcy czasomierza umieścili na tarczy i wskazówkach 14 pałeczek trytowych, które zapewniają doskonały odczyt periodu w ciemnościach. Wodoodporność zegarka wynosi 100 metrów.

Foto: materiały prasowe Ball Watch

 O wartości kolekcjonerskiej zegarka Ball Engineer III świadczy także renoma szwajcarskiej marki BALL Watch, która to jest jedną z w największym stopniu szanowanych i uznanych producentów zegarków na świecie, natomiast szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Wciąż aktualizuje asortyment, aby dotrzymać kroku zmieniającym się potrzebom konsumentów. Każdy detal zegarów sygnowanych przez Ball Watch, od kształtu wytycznych do stylu cyfr, wydaje się być przemyślany i wyraża dążenie do doskonałości w pomiarze czasu.

Yves Saint Laurent mówił, że „moda przemija, styl pozostaje”. Wyjątkowy zegarek to styl, który to zostanie z nami na zawsze. I wraz spośród upływem czasu zyska dzięki wartości.

Więcej wiadomości o tym unikatowym chronometrze wolno znaleźć tutaj.

Warto też zobaczyć go na własne oczy w jednym z salonów partnerskich firmy Ball.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Autor: dawn0955
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Cyberprzestępcy oszukują na RODO. Nadają SMS-y  Tech
Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie" Uwaga na oszukańcze "bony" do Biedronki. Oszuści wyłudzają dane Brytyjski dziennik: Kaspersky kontrolowany przez rosyjskie służby Brytyjski rząd bez rosyjskiego antywirusa. "Nieważne, jakie możliwości…...
CPK a lotniska w Stolicy i Radomiu - jakie inwestycje?
Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild uważa, iż do czasu powstania CPK pilnie potrzebna jest nadprogramowa infrastruktura lotnicza. Przyznaje, hdy konieczna jest rozbudowa Lotniska Chopina i portu w Radomiu. W odniesieniu do Modlina…...
Colmar we Francji - jakie możliwości warto tu zobaczyć
Colmar to zabytkowe miasteczko w Alzacji we zachodniej Francji, położone nad rzeką Lauch oraz jej licznymi dopływami. Miasteczko liczy ponad 60 tyś mieszkańców. Serce miasta to malownicza starówka wraz z licznymi pięknie odrestaurowanymi…...
«Co słychać, Polsko» z Anną Popek nowym programem TVP1
Nowy popołudniowy system TVP1 „Co słychać, Polsko? " prowadzić mają na zmianę Anna Popek i Paulina Chylewska - ustalił Business Insider Polska. Skład zastąpi w jesiennej ramówce show "Świat się kręci".…...
Co nas czeka w 2017 r.? Chiński analityk ostrzega
W styczniu wszyscy analitycy na świecie publikują własne prognozy na temat tegoż, co światu przyniesie oryginalny rok. Nie wszystkie jednak cieszą się takim zaciekawieniem jak analizy Charlene Chu z Autonomous Research, największej skarbnicy…...
Ciosek: sankcje nie przyniosły wyników  Opinie i komentarze
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur w rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie naporu na Gazprom Moskwa chce…...
Chiński producent aut kolejny raz zawiesza sprzedaż samochodów  Informacje
Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa na rzecz polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński…...
Chiny: system rozpoznawania twarzy wyłapał przestępcę w tłumie
Chiński system rozpoznawania twarzy wykrył przestępcę przy 60-tysięcznym tłumie. Dzięki technik policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę na koncercie tamtejszej gwiazdy pop Jacky’ego Cheunga przy mieście Nanchang w prowincji Jiangxi. Kankan Wiadomość…...
Nie znaleziono