Których agencji informacji kredytowej używają banki do sporządzania raportu kredytowego

17.02.2021

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

W Stanach Zjednoczonych działają trzy główne agencje zgłaszające kryzys (CRA). Każdy z nich jest firmą nastawioną na zysk, odpowiedzialną za rejestrowanie i kompilowanie historii kredytowej.

Firma, która ma uzasadniony powód, aby poprosić o sprawdzenie zdolności kredytowej, może skontaktować się z jedną lub kilkoma z trzech największych agencji ratingowych, aby pobrać raport kredytowy. Niektóre typowe przykłady firm, które będą pytać o kredyt przed zatwierdzeniem, to te oferujące usługi finansowe, takie jak pożyczki i linie kredytowe, firmy obsługujące karty kredytowe, agencje wynajmu nieruchomości i inne.

Ponieważ różne firmy zależą od różnych agencji ratingowych, warto wcześniej wiedzieć, który raport jest najbardziej prawdopodobny. W ten sposób możesz sprawdzić swój własny raport kredytowy, zanim firma to zrobi, aby upewnić się, że nie ma żadnych błędów ani problemów, które musisz rozwiązać.

Czy jesteś godny kredytu? Pięć kluczowych czynników

Istnieje pięć kluczowych obszarów, z których agencje ratingowe czerpią informacje w celu zestawienia dokładnej i aktualnej oceny kredytowej.

 1. Historia płatności (35 procent) : Czy ostatnio miałeś jakieś zaległe rachunki? Jak bardzo są spóźnione? Opóźnienia w płatnościach pozostawiają długoterminowy i znaczący ślad na Twoim koncie.
 2. Kwota należna (30 procent) : Kwota, którą jesteś winien, stanowi około jednej trzeciej Twojej zdolności kredytowej. Spłacanie rachunków karty kredytowej co miesiąc lub niskie saldo to jeden ze sposobów na poprawę wyników. Długość historii kredytowej (15 procent) : Im dłużej zarządzasz swoją osobistą historią kredytową, tym lepiej. Firmy obsługujące karty kredytowe i banki wiedzą, że w zarządzaniu pieniędzmi liczy się doświadczenie. Wczesne opracowanie historii kredytowej przynosi pewne korzyści. Rodzaje wykorzystanych kredytów (10 procent) : Posiadanie kilku różnych rodzajów kredytów (pożyczki studenckie, hipoteczne, osobiste, karty kredytowe) może korzystnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej. Nowy kredyt (10 procent) : nowy kredyt, taki jak nowa karta kredytowa lub nowa pożyczka, wpływa na ogólną ocenę kredytową, ponieważ wymaga dokładnego sprawdzenia kredytu. Każde twarde zapytanie pozostawia niewielki ślad na Twojej krótkoterminowej ocenie kredytowej. Im więcej pociągnięć, tym bardziej szkodliwe jest to dla twojego kredytu.Poznaj swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku

  Zgodnie z ustawą o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej trzy duże agencje ratingowe muszą dostarczać konsumentom jeden bezpłatny raport kredytowy rocznie. Możesz je uzyskać z AnnualCreditReport.com. Możesz również zażądać więcej niż jednego raportu za niewielką opłatą, zwykle od 15 do 20 USD.

  Sprawdzanie własnego kredytu, zwane również miękkim ciągiem, nie liczy się do twojego wyniku. Ale kiedy karta kredytowa, bank lub inna firma świadcząca usługi finansowe sprawdza Twój kredyt, co jest określane jako twarda wypłata, zazwyczaj zmniejsza się o kilka punktów Twój wynik kredytowy.

  Znajomość swojej zdolności kredytowej przed mocnym ściągnięciem może pomóc zredukować niepotrzebne kontrole kredytowe. W końcu, jeśli wiesz z góry, że twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, możesz poświęcić trochę czasu na jej poprawę przed złożeniem wniosku.

  Różnice między wielkimi trzema agencjami ratingowymi

  Chociaż wszystkie trzy agencje ratingowe opierają się na mniej więcej tej samej puli danych przy tworzeniu raportu, każda z nich może wykazywać nieco inne wyniki. Istnieje kilka czynników, które mogą prowadzić do różnic, w tym nazwa konta (np. Czy masz konto pod kierownictwem Steve’a i jedno pod Stevenem?), Jak i kiedy ich dane są aktualizowane oraz w jaki sposób biura kompilują i wyświetlają informacje.

  Niektóre firmy zażądają raportu od wszystkich trzech agencji ratingowych. Jednak większość będzie żądać tylko od jednego, ponieważ jest to bardziej opłacalne.

  Z jakiej agencji ratingowej korzysta Twój bank?

  Chociaż pożyczkodawcy zazwyczaj nie publikują informacji, z której agencji informacji kredytowej korzystają, nie oznacza to, że musisz zrobić zdjęcie w ciemności. Fora internetowe, takie jak izby kredytowe, zbierają i publikują dane od osób, które niedawno miały wyciągniętą historię kredytową w celu złożenia wniosku kredytowego. Korzystając z narzędzia wyszukiwania, możesz dowiedzieć się, z której agencji ratingowej Twój pożyczkodawca najprawdopodobniej skorzysta.

  Oto podsumowanie informacji, które zgłaszali pożyczkobiorcy, ubiegając się o kredyt.

  Kredytodawcy i banki korzystające z Experian
 3. American Express
 4. CitibankPościgKredytodawcy i banki korzystające z Equifax
 5. Odkryj kartę
 6. Różnorodne karty VisaHSBCWells FargoKredytodawcy i banki korzystające z TransUnion
 7. Capital One
 8. Bank AmerykiAmazonkaWalmartNajlepsza ofertaWażne jest, aby przeprowadzić własne badania, ponieważ firma może korzystać z raportów kredytowych od więcej niż jednej agencji ratingowej lub zmieniać sojusze. Ostatecznie regularne sprawdzanie swojego kredytu i podejmowanie kroków w celu utrzymania go w dobrej kondycji może pomóc Ci być gotowym na kolejny wniosek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy