Które podróżne karty kredytowe pozwalają dostać się do poczekalni na lotnisku?

17.02.2021

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:
 • Rodzaje poczekalni lotniskowych
 • Najlepsze podróżne karty kredytowe z dostępem do poczekalni na lotniskuPunkty, mile, roczne opłaty i inne kwestie do rozważeniaNikt tak naprawdę nie chce spędzać dużo czasu na lotnisku. Przy odprawie i ochronie są długie kolejki, tłumy na terminalu, wolne Wi-Fi i restauracje sieciowe sprzedające drogie jedzenie i napoje. Na szczęście kilka kart kredytowych z nagrodami za podróże znacznie uprzyjemnia podróż na lotnisku, umożliwiając posiadaczom kart dostęp do poczekalni na lotnisku.

  Poczekalnie na lotnisku zwykle zapewniają dostęp do przyjaznych agentów, którzy mogą zaoferować pomoc w planowaniu podróży, bezpłatny internet, wtyczki do ładowania urządzeń i przekąski, a w niektórych przypadkach nawet pełną obsługę posiłków. Jeśli często podróżujesz, dostęp do poczekalni może mieć decydujące znaczenie między produktywnym dniem w podróży a dniem spędzonym na wędrówce w poszukiwaniu miejsca do siedzenia.

  Chociaż członkostwo w salonikach na lotniskach może kosztować setki dolarów rocznie, wiele kart kredytowych z nagrodami podróżniczymi oferuje dostęp do poczekalni wśród swoich korzyści. Karty te zwykle pobierają wysokie opłaty roczne, więc zanim złożysz wniosek o jedną, upewnij się, że uzyskasz wystarczającą wartość z innych korzyści, aby opłacenie jej było opłacalne.

  Wiele poczekalni na lotniskach jest obecnie zamkniętych z powodu COVID-19, ale większość powinna zostać ponownie otwarta po wznowieniu podróży. W międzyczasie, oto najlepsze podróżne karty kredytowe, które pozwolą Ci dostać się do poczekalni na lotniskach, i jak znaleźć odpowiednią dla siebie.

  Rodzaje poczekalni lotniskowych

  Niektóre poczekalnie lotniskowe są obsługiwane bezpośrednio przez linie lotnicze dla ich własnych pasażerów i ich partnerów, podczas gdy inne poczekalnie lotniskowe są własnością i są obsługiwane niezależnie.

  • Salony lotnicze : Airline specyficzne salony m.in. Alaska Airlines saloniki, American Airlines, Delta Admiralo Kluby Sky klubów i Wielka Kluby wśród amerykańskich linii lotniczych. Wielu międzynarodowych przewoźników posiada własne poczekalnie zarówno w USA, jak i za granicą. Niektóre linie lotnicze obsługują również bardziej wyspecjalizowane poczekalnie dla swoich większości pasażerów premium, do których dostęp może zależeć od rodzaju zakupionego biletu, kabiny, w której będziesz podróżować, czy masz status elitarny i inne czynniki. Jeśli masz nadzieję uzyskać dostęp do poczekalni określonej linii lotniczej za pomocą karty kredytowej, ważne jest, aby wiedzieć, do których salonów Twoja karta faktycznie Cię umożliwi, oraz wszelkie inne warunki, które mają zastosowanie do Twoich przywilejów wstępu.
  • Inne poczekalnie : wiele poczekalni na lotniskach nie jest obsługiwanych przez określone linie lotnicze, ale są one własnością innych firm, które mogą, ale nie muszą należeć do stowarzyszenia, które współpracuje z kartami kredytowymi z nagrodami za podróże. Na przykład American Express prowadzi własne markowe poczekalnie Centurion, które są dostępne dla niektórych posiadaczy kart American Express na kilku głównych lotniskach w USA. Priority Pass to program dostępu do poczekalni obejmujący ponad 1300 członków na całym świecie, w tym na głównych międzynarodowych lotniskach. Salony crossover : Sprawiając, że sytuacja jest nieco zagmatwana, niektóre salony lotnicze są również członkami innych stowarzyszeń salonów, takich jak Priority Pass. Ten crossover może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości oznacza to po prostu, że ludzie, którzy mają Priority Pass, mają o wiele więcej opcji, w których salonach mogą spędzać czas.Najlepsze podróżne karty kredytowe z dostępem do poczekalni na lotnisku

   Mając to na uwadze (i więcej do rozważenia poniżej), oto niektóre z najlepszych podróżnych kart kredytowych z korzyścią dostępu do poczekalni, które są obecnie dostępne. Który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb, zależy od tego, jak często podróżujesz i którymi liniami lotniczymi latasz. Możesz również znaleźć aktualne oferty i spersonalizowane opcje, a także więcej informacji o podróżnych kartach kredytowych za pośrednictwem Experian CreditMatch TM.

   Karta Platinum ® od American Express Korzyści z poczekalni: karta ultra-premium American Express jest prawdopodobnie najbardziej hojna pod względem wprowadzania posiadaczy kart do poczekalni na lotniskach na całym świecie. W większości przypadków będziesz potrzebować karty kredytowej, dowodu tożsamości i karty pokładowej tego samego dnia na podróż, aby wejść do któregokolwiek z nich. Posiadacze kart mogą podczas podróży przyprowadzić maksymalnie dwóch towarzyszy do saloników Amex Centurion. W zależności od pojemności możesz również wejść do kilku poczekalni Airspace i Escape Lounge. Po zarejestrowaniu się w Priority Pass posiadacze kart mogą zaprosić maksymalnie dwóch gości do uczestniczących w programie saloników Priority Pass Select, przedstawiając swoją kartę Priority Pass Select i kartę pokładową linii lotniczej. Osoby lecące Delta mogą okazać swoją kartę i kartę pokładową, aby wejść do Delta Sky Clubs (za dodatkową opłatą). Obowiązują warunki; przeczytaj szczegóły karty, aby dowiedzieć się więcej.

   Opłata roczna : 550 USD

   Chase Sapphire Reserve ® Korzyści z poczekalni: Posiadanie tej karty umożliwia aktywację członkostwa Priority Pass Select i dostęp do ponad 1300 salonów na lotniskach, restauracji, kawiarni i rynków na całym świecie. Główni posiadacze kart i upoważnieni użytkownicy otrzymują bezpłatny dostęp do salonów Priority Pass i mogą maksymalnie dwie osoby towarzyszące każdemu (dodatkowi goście kosztują 27 USD za wizytę). Aby uzyskać dostęp do poczekalni, należy okazać kartę członkowską Priority Pass Select oraz kartę pokładową tego samego dnia.

   Opłata roczna : 550 USD

   Citi Prestige ® Korzyści z poczekalni: Uprawnieni użytkownicy główni i upoważnieni otrzymują bezpłatny dostęp do poczekalni Priority Pass wraz z maksymalnie dwoma gośćmi lub członkami ich najbliższej rodziny. Dodatkowi goście kosztują 27 USD za wizytę.

   Opłata roczna : 495 USD

   Citi ® / AAdvantage ® Executive World Elite Mastercard ® Korzyści z poczekalni: Wyjątkową zaletą tej karty jest fakt, że zapewnia członkostwo w American Airlines Admirals Club, które w przeciwnym razie może kosztować od 500 do 650 USD rocznie, w zależności od twojego statusu elitarnego i tego, czy dołączasz, czy odnawiasz. Członkowie mają dostęp do prawie 50 lokalizacji American Airlines Admirals Club i ponad 60 partnerskich lokalizacji (prowadzonych przez inne linie lotnicze) na całym świecie wraz z najbliższą rodziną lub maksymalnie dwoma innymi podróżującymi z nimi gośćmi.

   Opłata roczna : 450 USD

   Delta SkyMiles ® Zarezerwuj American Express Card Zaleta salonu : Niestety, profit z salonu tej karty nie jest tak szeroki, jak w przypadku niektórych innych na tej liście, ale nadal warto go rozważyć, jeśli często latasz Deltą. Posiadacze kart z kartą pokładową tego samego dnia na podróż lotem obsługiwanym przez linie Delta lub obsługiwanymi przez linie Delta mogą bezpłatnie uzyskać dostęp do Sky Clubs linii lotniczej i zabrać maksymalnie dwóch gości lub najbliższą rodzinę za 39 USD za osobę na lokalizację. Podczas lotu liniami partnerskimi Delta, które nie są sprzedawane ani obsługiwane przez Delta, posiadacze kart mogą uzyskać dostęp do Sky Clubs, płacąc 39 USD za osobę, za lokalizację. Do partnerów linii lotniczych Delta należą między innymi Air France-KLM, Korean Air i Virgin Atlantic. Posiadacze kart mogą również otrzymać bezpłatny dostęp do saloników Amex Centurion w USAlub Hongkongu, gdy lecą w tym samym dniu lotem obsługiwanym przez linie Delta lub obsługiwanym przez linie Delta, który został zarezerwowany przy użyciu obciążenia karty American Express wydanej w USA lub karty kredytowej. Mogą przywieźć do dwóch gości (również podróżujących tym samym lotem oferowanym lub obsługiwanym przez Delta) za opłatą 50 USD na osobę, na lokalizację. Obowiązują warunki; przeczytaj szczegóły karty, aby dowiedzieć się więcej.

   Opłata roczna : 550 USD

   Karta United Club SM Infinite Korzyści z poczekalni : członkostwo w United Club kosztuje do 650 USD rocznie, więc posiadanie tej karty oznacza korzystanie z dostępu i przywilejów po obniżonej cenie. Posiadacze kart mogą skorzystać z ponad 45 lokalizacji United Club (ale nie z eleganckich klubów Polaris linii lotniczych) i zabrać ze sobą dwoje dorosłych gości lub inną osobę dorosłą i maksymalnie dwoje dzieci w wieku do 21 lat. Każdy musi mieć kartę pokładową tego samego dnia, aby podróżować liniami United lub jednego z partnerów linii lotniczych Star Alliance, takich jak Air Canada lub Lufthansa. Członkostwo w United Club umożliwia także korzystanie z wielu salonów klasy biznes Star Alliance oraz niektórych salonów partnerskich.

   Opłata roczna : opłata roczna za wprowadzenie 0 USD, a następnie 525 USD.

   Punkty, mile, roczne opłaty i inne kwestie do rozważenia

   Zanim będziesz mógł zdecydować się na podróżną kartę kredytową z korzyścią z dostępu do poczekalni, warto pomyśleć o tym, z jakich udogodnień będziesz korzystać podczas podróży i jakie inne korzyści oferuje dana karta, które będziesz w stanie zmaksymalizować.

   • Lokalizacje poczekalni: jeśli zazwyczaj latasz tylko jedną lub dwiema liniami lotniczymi, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zakupienie karty kredytowej, która przeniesie Cię do co najmniej jednego z ich salonów podczas podróży. Przyjrzyj się swoim typowym nawykom podróżowania, znajdź poczekalnie na lotniskach, a nawet określone terminale, przez które zwykle latasz, przejrzyj ich zasady dotyczące wstępu, a następnie wybierz podróżną kartę kredytową, która może Ci pomóc w wejściu.
   • Punkty lub mile : Podobnie jak w przypadku każdej karty kredytowej z nagrodami za podróże, będziesz potrzebować karty, za którą otrzymasz punkty lub mile, które możesz wykorzystać na podróże i inne nagrody. Niektórzy ludzie mogą bardziej skorzystać z karty kredytowej, która gromadzi mile w określonej linii lotniczej, takiej jak karta Citi ® / AAdvantage ® Executive World Elite Mastercard ® naszego partnera. Jeśli jednak wolisz pozostawić otwarte opcje i zdobywać punkty, możesz przenieść je do wielu różnych linii lotniczych, być może lepiej będzie, jeśli skorzystasz z karty, która zapewnia punkty, które można przekazać, jak Platinum Card ® z American Express lub Chase Sapphire Reserve ®. Inne korzyści : Dostęp do poczekalni to tylko jedna z korzyści, jakie oferuje wiele z tych kart. Przed złożeniem wniosku o kartę kredytową Travel Rewards upewnij się, że wykorzystasz również inne jej przywileje. Na przykład w przypadku karty Delta SkyMiles ® Reserve American Express, posiadacze kart są uprawnieni do otrzymania kredytu na wyciągu w wysokości 100 USD za opłatę za zgłoszenie do Global Entry płaconą kartą raz na cztery lata lub 85 USD za wniesioną opłatę za zgłoszenie TSA Precheck kartą raz na 4,5 roku. Każdego roku po odnowieniu karty posiadacze karty otrzymują również certyfikat osoby towarzyszącej na podróż krajową w obie strony w Delcie w pierwszej klasie, Delta Comfort + lub w kabinie głównej. Obowiązują warunki; przeczytaj szczegóły karty, aby dowiedzieć się więcej. Pamiętaj jednak, że jeśli faktycznie nie zamierzasz używać tej karty do którejkolwiek z tych korzyści, możesz nie uzyskać z niej wystarczającej wartości, aby była opłacalna. Opłaty roczne : wiele kart z nagrodami podróżniczymi, które oferują korzyści z dostępu do poczekalni, jest uważanych za produkty premium, w wyniku czego pobierane są wysokie opłaty roczne. Na przykład, posiadanie karty Delta SkyMiles ® Reserve American Express Card kosztuje 550 USD rocznie, podczas gdy stosunkowo nowa karta United Club SM Infinite ma roczną opłatę początkową w wysokości 0 USD dla uprawnionych posiadaczy kart, która po pierwszym roku wzrasta do 525 USD. Zanim wskoczysz, upewnij się, że możesz zapłacić roczną opłatę za kartę i otrzymasz świadczenia, które przewyższają koszty. Twój kredyt : ponieważ te karty kredytowe należą do najwyższych dostępnych kart kredytowych, wiele z nich wymaga od kandydatów doskonałego kredytu. Jeśli myślisz o złożeniu wniosku o jeden, sprawdź dwukrotnie swój wynik (który możesz zrobić za darmo przez Experian) i upewnij się, że mieści się on w średnim zakresie dla konkretnej karty, którą jesteś zainteresowany.Jak widać, jest wiele do rozważenia przy wyborze podróżnej karty kredytowej – nawet jeśli naprawdę chcesz, abyś podróżował po lotniskach, to po prostu większy komfort. Zbadanie wszystkich dostępnych opcji i zawężenie listy ważnych funkcji pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

    Wszystkie informacje o Citi Prestige ®, Citi ® / AAdvantage ® Executive World Elite Mastercard ®, Delta SkyMiles ® Reserve American Express Card i United Club SM Infinite Card zostały zebrane niezależnie przez Experian i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wystawcę karty.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy