Kredytobiorca Subprime

17.02.2021

Kim jest kredytobiorca subprime?

Kredytobiorca subprime to osoba, która jest uważana za osobę o stosunkowo wysokim ryzyku kredytowym dla pożyczkodawcy. Kredytobiorcy subprime mają niższą ocenę kredytową i prawdopodobnie mają wiele negatywnych czynników w swoich raportach kredytowych, takich jak zaległości w spłacie i odrzucenia rachunków. Kredytobiorcy subprime mogą również mieć „cienką historię kredytową, co oznacza, że ​​mają niewielką lub żadną aktywność w swoich raportach kredytowych, na których kredytodawcy mogą opierać swoje decyzje.

Kluczowe wnioski
 • Kredytobiorcy subprime to osoby fizyczne, które są uważane za osoby stanowiące większe ryzyko dla kredytodawców.
 • Zazwyczaj mają wyniki kredytowe poniżej 670 i inne negatywne informacje w swoich raportach kredytowych.Kredytobiorcom subprime może być trudniej uzyskać pożyczkę i zazwyczaj będą musieli płacić wyższe stopy procentowe, kiedy to zrobią.Jednak wielu pożyczkodawców oferuje nowe produkty służące do obsługi tego rynku.Zrozumienie, kto zostaje pożyczkobiorcą subprime

  Pożyczkodawcy polegają na biurach kredytowych, które dostarczają raporty kredytowe i oceny kredytowe, na których mogą opierać swoje decyzje kredytowe. Punkty kredytowe są obliczane przy użyciu różnych metod, a im wyższy wynik, tym lepszy jest kredyt danej osoby. Najczęściej stosowaną oceną kredytową jest ocena FICO.

  Experian, jedno z trzech głównych krajowych biur informacji kredytowej, dzieli ocenę zdolności kredytowej na pięć poziomów. Trzy najwyższe poziomy – znane jako „wyjątkowe, „bardzo dobre i „dobre – są zarezerwowane dla osób z punktacją kredytową 670 i wyższą. (Najwyższy możliwy wynik FICO to 850.)

  Kredytobiorcy o podwyższonym ryzyku należą do dwóch najniższych kategorii, czyli do kategorii „godziwe i „bardzo słabe. Uczciwy kredyt obejmuje wyniki w przedziale od 580 do 669; bardzo słaby kredyt to mniej niż 580 (najniższy możliwy wynik to 300).

  Ich niskie oceny kredytowe utrudniają kredytobiorcom subprime uzyskanie kredytu za pośrednictwem tradycyjnych kredytodawców. Kiedy są w stanie uzyskać pożyczki, kredytobiorcy subprime zazwyczaj uzyskują mniej korzystne warunki w porównaniu z kredytobiorcami, którzy mają dobry kredyt.

  Pożyczkodawcy typu subprime, firmy specjalizujące się w tym rynku, są gotowi podjąć większe ryzyko, jakie stwarzają kredytobiorcy subprime w zamian za wyższe stopy procentowe. Chociaż kredyty subprime mogą być dochodowym biznesem, był to jeden z głównych czynników, który doprowadził do kryzysu kredytów hipotecznych typu subprime w USA w 2008 roku. Wielu kredytodawców, szczególnie na rynku kredytów hipotecznych, złagodziło swoje wymagania, aby przyciągnąć więcej kredytobiorców. Te kredyty hipoteczne charakteryzowały się wyższym współczynnikiem niewypłacalności, a następnie doprowadziły do ​​powstania nowych przepisów, głównie ustawy Dodda-Franka, która zaostrzyła standardy udzielania kredytów na rynkach kredytowych.

  Rodzaje produktów subprime

  Na dzisiejszym wschodzącym rynku fintech wiele nowych firm, w tym różni pożyczkodawcy internetowi, koncentruje się teraz na kredytobiorcach subprime i cienkich. Agencje kredytowe opracowały również nowe metody oceny zdolności kredytowej dla takich kredytobiorców. Pomogło to zwiększyć liczbę dostępnych ofert dla kredytobiorców subprime.

  Zabezpieczone karty kredytowe mogą pomóc kredytobiorcom subprime poprawić ich wyniki kredytowe i ostatecznie zakwalifikować się do zwykłej karty kredytowej.

  Jednym z powszechnie dostępnych produktów stanowiących alternatywę dla kredytobiorców subprime jest zabezpieczona karta kredytowa. Pożyczkobiorca wpłaca pieniądze na specjalne konto bankowe, a następnie może wydać określony procent tej kwoty za pomocą zabezpieczonej karty. Po pewnym czasie pożyczkobiorca może być uprawniony do przejścia na kartę kredytową z wyższym limitem kredytowym.

  Niektóre firmy oferują również konwencjonalne, niezabezpieczone karty kredytowe dostosowane do potrzeb kredytobiorców subprime. Obejmują one Credit One Bank, First Premier Bank i First Savings Bank. Oprocentowanie tych kart kredytowych może sięgać 30% i często wiążą się one z rocznymi opłatami w wysokości około 100 USD i miesięcznymi opłatami w zakresie od 5 do 10 USD miesięcznie. Karty te zwykle mają również niższy limit kredytowy niż inne karty, co jest kolejnym sposobem, w jaki pożyczkodawcy ograniczają niektóre ryzyko subprime.

  Oprócz kart kredytowych wielu pożyczkodawców subprime oferuje również pożyczki nieodnawialne, takie jak pożyczki samochodowe, o oprocentowaniu w przedziale 36%.

  Pożyczkodawcy Payday to kolejna, bardziej kontrowersyjna alternatywa dla kredytów subprime. Tacy pożyczkodawcy udzielają pożyczek krótkoterminowych według rocznych stóp procentowych (APR), które w niektórych stanach mogą przekraczać 400%.

  W przypadku kredytów hipotecznych kredytobiorcy subprime mogą stanowić mniejsze ryzyko niż w przypadku innych rodzajów kredytów, ponieważ kredyt hipoteczny jest zabezpieczony przez sam dom. Mimo to kredytobiorcy subprime mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego i mogą spodziewać się, że zapłacą wyższe oprocentowanie niż przeciętny kredytobiorca, jeśli to zrobią.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy