Karty kredytowe Alaska Airlines: niesamowita korzyść, o której musisz wiedzieć

17.02.2021
Category: Twoje Wyniki

Kiedy mieszkałem w 49. stanie, królował jeden rodzaj plastiku: karty kredytowe Alaska Airlines.

Gdziekolwiek byłeś – sprawdzanie w sklepie spożywczym, płacenie karty w barze – te błyszczące niebieskie karty byłyby wyświetlane wokół, a ich zalety były reklamowane przez wszystkich Alaskańczyków, których znałem.

Jak się okazuje, karty kredytowe Alaska Airlines mogą być również mądrym wyborem dla mieszkańców niższych 48 lat. Dzięki zasięgowi linii lotniczej w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Ameryce Środkowej, a także wyjątkowym i hojnym korzyściom, karty te są popularne nie bez powodu.

Oto, co musisz wiedzieć.

Podstawy kart kredytowych Alaska Airlines

W przeciwieństwie do innych linii lotniczych (kaszel, południowy zachód, kaszel), Alaska utrzymuje to dość prosto, jeśli chodzi o karty kredytowe.

Dostępna jest tylko jedna karta osobista: karta Alaska Airlines Visa (dostępna jako karta Alaska Airlines Visa Signature Card, jeśli początkowy limit kredytowy wynosi 5000 USD lub więcej, lub karta Alaska Airlines Visa Platinum w innym przypadku – będziemy omawiać podpis Visa wersja w tym poście).

Karta kredytowa Alaska Airlines Visa Signature®Detalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 • NAJWAŻNIEJSZE
 • NOWOŚĆ – 40 000 mil bonusowych + oferta słynnej taryfy towarzyszącej Alaski .
 • Uzyskaj 40000 dodatkowych mil i taryfę Famous Companion na Alasce od 121 $ (taryfa 99 $ plus podatki i opłaty od 22 $) dzięki tej ofercie. Aby się zakwalifikować, dokonaj zakupów o wartości 2000 USD lub więcej w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta.Zaoszczędź dzięki bezpłatnej sztuce bagażu rejestrowanego na lotach na Alaskę dla siebie i maksymalnie sześciu innych gości w ramach tej samej rezerwacji.Zdobądź co roku słynną taryfę towarzyszącą Alaski ! KAŻDEGO ROKU w rocznicę swojego konta otrzymaj taryfę towarzyszącą od 121 USD (99 USD plus podatki i opłaty od 22 USD). Obowiązuje na wszystkie loty na Alaskę zarezerwowane na alaskaair.com.Zdobądź 3 mile za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy Alaska Airlines i 1 milę za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy.Uzyskaj wyłączny dostęp do obniżonych poziomów wykorzystania, wymieniając mile na pobyty hotelowe w ponad 400 000 obiektów w hotelach Alaska Airlines.Gromadź nieograniczoną liczbę mil i podróżuj bez przerw w dostawie i bez opłat za transakcje zagraniczne.Oprócz tego właściciele firm mogą również ubiegać się o kartę Alaska Airlines Visa Business. (Nawet jeśli uważasz, że nie kwalifikujesz się do otrzymania wizytówki, możesz. Oto, jak to sprawdzić).

  Karta kredytowa Alaska Airlines Visa® BusinessDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 • NAJWAŻNIEJSZE
 • Zdobądź 40000 mil bonusowych oraz taryfę Famous Companion na Alasce już od 121 $ (taryfa 99 $ plus podatki i opłaty od zaledwie 22 $) dzięki tej ofercie. Aby się zakwalifikować, dokonaj zakupów o wartości 2000 USD lub więcej w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta.
 • Zdobądź słynną taryfę towarzyszącą Alaski od 121 $ (99 $ plus podatki i opłaty od 22 $) każdego roku! Zgadza się, KAŻDEGO ROKU w rocznicę Twojego konta otrzymujesz taryfę towarzyszącą od 121 USD (99 USD plus podatki i opłaty od 22 USD). Obowiązuje na wszystkie loty na Alaskę zarezerwowane na alaskaair.com bez dat wyłączonych.Zaoszczędź dzięki bezpłatnej sztuce bagażu rejestrowanego na lotach na Alaskę dla siebie i maksymalnie sześciu innych gości w ramach tej samej rezerwacji.Zdobądź 3 mile za każdego dolara wydanego bezpośrednio na zakupy w Alaska Airlines i 1 milę za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy.NOWY! 50% zniżki na karnety dzienne Alaska Lounge i 20% zwrotu na jedzenie, napoje i zakupy Wi-Fi podczas lotu, gdy płacisz kartą.Uzyskaj wyłączny dostęp do zniżek na poziomy wykorzystania, wymieniając mile na pobyty w ponad 400 000 obiektów w hotelach Alaska Airline.Gromadź nieograniczoną liczbę mil i podróżuj bez przerw w dostawie i bez opłat za transakcje międzynarodowe.Ciesz się wieloma korzyściami oszczędzania pieniędzy, ponad 800 miejscami docelowymi, kilkunastoma partnerami linii lotniczych na całym świecie oraz niską roczną opłatą w wysokości 50 USD dla firmy i 25 USD za kartę.Bank of America jest wydawcą kart kredytowych zarówno w wersji biznesowej, jak i osobistej. Karty są bardzo podobne i mają następujące cechy:

  • 40000 mil premiowych plus taryfa Famous Companion Fare na Alasce po wydaniu 2000 $ w ciągu pierwszych 90 dni po otwarciu konta
  • Roczna opłata za osobę towarzyszącą od 121 USD (99 USD plus podatki i opłaty od zaledwie 22 USD) w rocznicę konta3X mil za dolara za zakupy w Alaska Airlines; 1X na wszystko inne (bez limitu przebiegu)Jedna bezpłatna sztuka bagażu rejestrowanego dla Ciebie i maksymalnie sześciu innych gości w ramach tej samej rezerwacjiBrak opłat za transakcje zagraniczneRoczne opłaty są również podobne: 75 USD za kartę osobistą i 50 USD za firmę (plus 25 USD za kartę, w tym pierwszą kartę) za wersję biznesową.

   Wskazówka poufnaJeśli masz początkowy limit kredytowy mniejszy niż 5000 USD i otrzymasz wersję Alaska Airlines Visa Platinum, prawdopodobnie otrzymasz mniejszą ofertę początkową i mniejsze korzyści.

   Aby kwalifikować się do otrzymania jednej z kart kredytowych Alaska Airlines, Twoje wyniki kredytowe powinny być dobre lub doskonałe. Przed złożeniem wniosku sprawdź swoje wyniki kredytowe, aby upewnić się, że mieszczą się w odpowiednim zakresie.

   Wskazówka poufnaMożesz przeczytać o innej karcie o nazwie Alaska Airlines Platinum Plus, którą otrzymali ludzie, którzy nie kwalifikowali się do zwykłej karty Alaska Airlines. Chociaż z technicznego punktu widzenia karta Platinum Plus została wycofana, na Twojej karcie może pojawić się informacja „Visa Platinum Plus, jeśli uzyskasz linię kredytową poniżej 5000 USD. Kiedy zadzwoniłem do BofA, agent obiecał, że nadal będziesz otrzymywać wszystkie główne zalety zwykłej karty Visa, w tym taryfę towarzyszącą – ale możesz nie uzyskać pewnych dodatkowych korzyści, takich jak przedłużone gwarancje lub ubezpieczenie od wypadków w podróży.

   5 powodów, dla których warto pokochać karty kredytowe Alaska Airlines

   Dla osób często podróżujących, którzy mieszkają na zachodnim wybrzeżu, karty kredytowe Alaska Airlines mają kilka bardzo atrakcyjnych funkcji. Oto pięć z nich.

   1. Taryfa dla osoby towarzyszącejZapytaj dowolnego posiadacza karty Alaska Airlines o jej ulubiony bonus, a prawdopodobnie zacytuje taryfę towarzyszącą. To dlatego, że jest to w zasadzie bilet lotniczy 2 w 1!

   Pozwolę Alaska Airlines wyjaśnić dokładnie, jak to działa: „Taryfa dla osób towarzyszących uprawnia posiadacza karty do zakupu jednej taryfy autokarowej w obie strony na linie Alaska Airlines od 121 USD (podstawowa taryfa 99 USD plus obowiązujące podatki i opłaty od 22 USD w zależności od Twojego plan lotu) podczas podróży z innym gościem płatną opublikowaną taryfą autokarową na tej samej trasie, zarezerwowaną w tym samym czasie.

   Tłumaczenie: Podróżując z kumplem, można dostać dwa bilety w cenie jednego (plus co najmniej 121 dolarów opłat) .

   Kiedy mieszkałem na Alasce, wiele osób korzystało z tego przywileju, aby latać do drogich miejsc, takich jak Hawaje. Jeśli kupiłeś bilet do Maui za 800 $, możesz kupić bilet swojego towarzysza za jedyne 121 $ – oszczędzając prawie 700 $.

   Nurkowanie na Hawajach – po locie z taryfą towarzyszącą z Alaski!

   Kiedy po raz pierwszy otrzymasz kartę Alaska Airlines, Twoja taryfa towarzysząca pojawi się na Twoim koncie Alaska Airlines Mileage Plan sześć do ośmiu tygodni po wydaniu minimalnej kwoty.

   Stamtąd, o ile zachowasz kartę (i zapłacisz roczną opłatę w wysokości 75 USD), Twoja taryfa towarzysząca pojawi się w ciągu pierwszych dwóch cykli rozliczeniowych po rocznicy Twojego konta.

   Jeszcze kilka rzeczy, które należy wiedzieć o taryfie dla osób towarzyszących:

   • Dotyczy to lotów ekonomicznych rezerwowanych przez alaskaair.com.
   • Loty muszą odbywać się wyłącznie liniami Alaska Airlines lub Virgin America.Twój towarzysz musi lecieć dokładnie tą samą trasą co Ty.Nie możesz wykorzystać mil na zakup lotu – musisz użyć gotówki lub karty kredytowej.Zarówno Ty, jak i osoba towarzysząca otrzymacie mile Alaska za przelot.Nie ma żadnych terminów wyłączeń.Musisz zarezerwować bilet dla osoby towarzyszącej w ciągu 12 miesięcy od daty wystawienia (przed wygaśnięciem), chociaż rzeczywiste daty podróży mogą być późniejsze.Chociaż możesz przekazać bilet dla osoby towarzyszącej komuś innemu, musisz zapłacić za rezerwację, jeśli nie podróżujesz.Nadal możesz ulepszyć do pierwszej klasy, ale ty i twój towarzysz musicie ulepszyć.2. Silny bonus rejestracyjnyGdy zarejestrujesz się w celu uzyskania jednej z kart Alaska Airlines i wydasz 2000 USD w ciągu pierwszych 90 dni, otrzymasz zarówno wstępną premię w wysokości 40 000 mil, jak i kod na jedną taryfę towarzyszącą (na osobisty podpis Visa i wizytówki).

    W zależności od tego, skąd przybywasz, 40 000 mil może wystarczyć na lot w obie strony z sąsiednich Stanów Zjednoczonych na Hawaje lub Alaskę. Aby zobaczyć, dokąd mogą Cię zabrać mile, sprawdź tabelę nagród milowych na Alasce.

    Właściciele firm mogli nawet ubiegać się o kartę osobistą i wizytówkę. Osiągając minimalne wydatki dla obu, otrzymasz 80 000 mil i dwie taryfy dla osób towarzyszących – wystarczy na kilka wycieczek!

    3. Zakres partnerów lotniczychAlaska Airlines, które kupiły Virgin America w 2016 roku, obecnie latają do ponad 115 miejsc docelowych w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie i Kostaryce.

    I chociaż nie należy do żadnego z trzech głównych sojuszy lotniczych, ma imponującą liczbę partnerów: Partnerzy Alaska Airlines Aer Lingusamerykańskie linie lotniczeBrytyjskie linie lotnicze Cathay PacificKondorEmirates Fiji AirwaysFinnairHainan Airlines IcelandairJapan AirlinesKoreańskie powietrze LATAM AirlinesPenAirQantas Ravn Alaskasingapurskie linie lotniczeMożesz używać mil Alaska z dowolnym partnerem z tej listy, w tym z niektórymi naprawdę luksusowymi liniami lotniczymi, takimi jak Cathay Pacific i Emirates, które zapewniają niesamowitą wartość mil na Alasce. Możesz na przykład polecieć z USA do Azji pierwszą klasą na Cathay Pacific na odległość 70 000 mil w jedną stronę – lot, który w gotówce kosztowałby prawie 10 000 USD. To prawie 14 centów za milę!

    Koszt lotu Cathay Pacific gotówką lub kartą kredytową.

    4. Darmowe torbyJeśli jesteś posiadaczem karty, pierwszą sztukę bagażu otrzymasz bezpłatnie na lotach Alaska Airlines (nawet jeśli nie zapłaciłeś kartą za lot).

    Ponieważ Alaska Airlines pobiera 30 USD za pierwszą sztukę bagażu rejestrowanego, może to prowadzić do znacznych oszczędności. Jeśli lecisz z partnerem i dwójką dzieci, może to zaoszczędzić 240 USD w obie strony, z łatwością przyćmiewając roczną opłatę.

    Wskazówka poufnaNawet jeśli nie jesteś posiadaczem karty, Alaska oferuje kilka wyjątków od opłat za bagaż. Jeśli jesteś mieszkańcem Alaski, po prostu zarejestruj się w darmowym Club 49, a otrzymasz dwie bezpłatne sztuki bagażu rejestrowanego na każdy lot obejmujący miasto na Alasce. Ponadto każdy, kto leci w całości na Alasce, może bezpłatnie nadać do trzech sztuk bagażu. Wreszcie, podróżując z Hawajów, możesz bezpłatnie zaznaczyć jedno pudełko ananasów; podczas podróży z niektórych lotnisk na zachodnim wybrzeżu to samo dotyczy skrzynki wina.

    5. Solidny program dla osób często podróżującychChociaż niektóre z najbardziej ukochanych funkcji planu milowego Alaska Airlines (takie jak bezpłatne zmiany) poszły w ślady dodo w zeszłym roku, nadal jest to świetny program dla osób często podróżujących.

    Jedna korzyść: będziesz gromadzić mile w zależności od tego, jak daleko lecisz – a nie od tego, ile zapłaciłeś – co jest obecnie rzadkością wśród linii lotniczych. (Nie zapomnij, że za każdego dolara wydanego w Alaska Airlines otrzymasz 3X mil z karty kredytowej).

    W przypadku lotów premiowych Alaska oferuje jedno bezpłatne międzylądowanie na podróż w jedną stronę lub dwa międzylądowania w obie strony. Tłumaczenie? Możesz polecieć z Los Angeles do Auckland liniami Fiji Airlines z kilkudniowym postojem na Fidżi – w zasadzie otrzymując dwa wakacje w cenie jednego!

    Wskazówka poufnaCiekawostka: ponieważ Alaska Airlines jest sponsorem drużyny piłkarskiej Portland Timbers, noszenie koszulki Timbers na PDX zapewni Ci wcześniejsze wejście na pokład podczas wszystkich lotów na Alaskę.

    3 wady kart kredytowych Alaska Airlines (plus zalecane alternatywy)

    Nawet jeśli mieszkasz w pobliżu lotniska obsługiwanego przez Alaska Airlines, przed złapaniem jednej z tych kart należy rozważyć trzy kwestie.

    1. Niskie zarobki na zakupach poza AlaskąJasne, pewne: te karty kredytowe oferują 3X mil za dolara przy zakupach Alaska Airlines, czyli więcej niż większość kart pod wspólną marką, które oferują 2X. To ogromna korzyść, jeśli wydajesz dużo na loty Alaska Airlines.

    To powiedziawszy, karty oferują tylko 1X milę za dolara na wszystko inne. W porównaniu do zarabiania potęgi, takich jak Chase Sapphire Reserve® (Recenzja) – która zapewnia 10 razy Ultimate Rewards za każdego dolara na przejażdżkach Lyftem i 3 razy na podróżach (po wykorzystaniu środków na podróż) i posiłkach (w tym zakupach Alaska Airlines) – i Platinum Card® firmy American Express (recenzja), która zarabia 5 razy na kwalifikujących się zakupach linii lotniczych – możesz zobaczyć, dlaczego trudniej byłoby gromadzić mile za pomocą kart Alaska Airlines.

    Nawet inne karty lotnicze pod wspólną marką, takie jak Citi ® / AAdvantage ® Platinum Select ® World Elite Mastercard ® (recenzja) i United℠ Explorer Card (recenzja), ostatnio zwiększyły swój potencjał zarobkowy w kategoriach innych niż lotnicze: 2X mil za dolara w restauracjach i na stacjach benzynowych, a ta ostatnia dostaje 2X mil za dolara w restauracjach i hotelach.

    2. Brak zwolnienia z opłaty rocznejChociaż wiele kart rezygnuje z rocznej opłaty za pierwszy rok, karty kredytowe Alaska Airlines nie. BofA pobierze opłatę roczną w wysokości 75 USD od pierwszego wyciągu.

    Pamiętaj jednak, że po wydaniu 2000 USD w ciągu pierwszych 90 dni otrzymasz taryfę towarzyszącą, która może być warta znacznie więcej niż 75 USD. Jeden z nich otrzymasz co roku po rocznicy Twojego konta. 75 USD to w rzeczywistości nieco mniej niż karty większości linii lotniczych, które kosztują około 100 USD.

    3. Brak dostępu do poczekalniNiestety, karty Alaska Airlines nie zapewniają dostępu do poczekalni.

    Jeśli chcesz mieć szeroki dostęp do poczekalni, rozważ karty nagrody niezależne od linii lotniczych, takie jak Amex Platinum lub Chase Sapphire Reserve (przeczytaj naszą bezpośrednią recenzję obu kart tutaj).

    Lub, w przypadku poczekalni przeznaczonych dla linii lotniczych, rozważ kartę United℠ Explorer Card, która obejmuje dwa bezpłatne wejściówki do poczekalni rocznie, lub kartę Citi® / AAdvantage® Executive World Elite Mastercard® lub kartę Delta SkyMiles® Reserve American Express (stawki i Opłaty), które obejmują dostęp do poczekalni (i wysokie opłaty roczne).

    Wskazówka poufnaJeśli masz już kartę Marriott Bonvoy od American Express (Recenzja), wcześniej znanej jako Starwood Preferred Guest, możesz przesyłać punkty do Alaska Airlines w stosunku 3: 1, z premią w wysokości 5000 punktów za przekazanie 60 000 punktów. Pamiętaj jednak, że w tej chwili nie przyjmuje nowych aplikacji.

    Czy karta kredytowa Alaska Airlines jest dla Ciebie odpowiednia?

    Jeśli nie możesz powiedzieć, jestem wielkim fanem Alaska Airlines i kart kredytowych pod wspólną marką.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy