Kalkulator przystępności kredytu hipotecznego

17.02.2021
Category: Domu Możesz

Ostatnia aktualizacja treści: 9 września 2020 r

Szukając nowego domu, pierwszym krokiem jest ustalenie, na jaki kredyt hipoteczny możesz sobie pozwolić. Przystępność opiera się na dochodach gospodarstw domowych wnioskodawców kupujących dom, osobistych miesięcznych wydatkach tych wnioskodawców (opłaty za samochód, wydatki na kredyt itp.) Oraz wydatkach związanych z posiadaniem domu (podatki od nieruchomości, opłaty za mieszkanie i koszty ogrzewania ). Poniższy kalkulator pokaże Ci maksymalną cenę zakupu, do której możesz się kwalifikować.

Musisz również określić, czy masz wystarczające środki pieniężne na zakup domu. Wymagana gotówka pochodzi z wpłaty zaliczki na poczet ceny zakupu, jak również z kosztów zamknięcia, które muszą zostać poniesione w celu sfinalizowania zakupu. Ratehub.ca może pomóc Ci oszacować te koszty zamknięcia za pomocą pierwszej zakładki w naszym kalkulatorze przystępności, który pomoże Ci określić, na ile domu możesz sobie pozwolić. Ujawnianie reklam

Wejścia

Przystępność

Wybierz stawkę

Dostawca Oceniać Wybierz Ładowanie. Stawka niestandardowaWybierzNie przegap niskich stawek kredytów hipotecznychZapewnij sobie wysoki oprocentowanie kredytu hipotecznego i już teraz zablokuj miesięczną spłatę kredytu hipotecznego.

Czym jest przystępność kredytu hipotecznego?Dostępność kredytu hipotecznego odnosi się do tego, ile jesteś w stanie pożyczyć na podstawie aktualnego dochodu, zadłużenia i kosztów utrzymania. Zasadniczo jest to Twoja siła nabywcza przy zakupie domu. Im wyższa przystępność kredytu hipotecznego, tym droższy dom, na który możesz sobie pozwolić.

Termin „przystępność cenowa jest również używany do opisania ogólnej przystępności cenowej mieszkań, która ma więcej wspólnego z kosztami utrzymania w danym mieście. Jeśli koszt mieszkania w stosunku do średniego dochodu w mieście będzie wysoki, będzie ono postrzegane jako mniej przystępne miejsce do życia. Te dwa terminy są powiązane, ale ważne jest, aby zrozumieć różnicę.

Na ile mnie stać?

To, ile możesz sobie pozwolić na zakup domu w Kanadzie, zależy najbardziej od tego, ile możesz pożyczyć od kredytodawcy hipotecznego. Dzieje się tak, chyba że masz wystarczająco dużo gotówki, aby od razu kupić nieruchomość, co jest mało prawdopodobne. Skorzystaj z powyższego kalkulatora przystępności kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się, ile możesz sobie pozwolić na pożyczkę, w oparciu o obecną sytuację.

Jak korzystać z kalkulatora przystępności kredytu hipotecznego

Aby skorzystać z naszego kalkulatora przystępności kredytu hipotecznego, po prostu wprowadź dochód siebie i swojego partnera (lub dochód współwnioskodawcy), a także koszty utrzymania i spłaty zadłużenia. Kalkulator może oszacować Twoje wydatki na życie, jeśli ich nie znasz.

Dzięki tym liczbom będziesz w stanie obliczyć, ile możesz pożyczyć. Możesz zmienić okres amortyzacji i oprocentowanie kredytu hipotecznego, aby zobaczyć, jak wpłynie to na dostępność kredytu hipotecznego i miesięczne płatności.

Jak oszacować przystępność cenowąKredytodawcy biorą pod uwagę dwa wskaźniki przy określaniu kwoty kredytu hipotecznego, do którego się kwalifikujesz, które ogólnie wskazują, na ile Cię stać. Wskaźniki te nazywane są wskaźnikiem obsługi zadłużenia brutto (GDS) i wskaźnikiem całkowitego zadłużenia (TDS). Uwzględniają one Twoje dochody, miesięczne koszty mieszkania i ogólne obciążenie długiem.

Pierwszą wytyczną dotyczącą przystępności cenowej, określoną przez Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC), jest to, że miesięczne koszty mieszkania – kapitał i odsetki hipoteczne, podatki i wydatki na ogrzewanie (PITH) – nie powinny przekraczać 32% miesięcznych kosztów gospodarstwa domowego brutto. dochód. W przypadku mieszkań własnościowych PITH obejmuje również połowę miesięcznych opłat za mieszkanie. Suma tych kosztów mieszkaniowych jako procent Twojego miesięcznego dochodu brutto to Twój współczynnik GDS.

Drugą wytyczną CMHC dotyczącą przystępności cenowej jest to, że całkowite miesięczne obciążenie długiem, w tym koszty mieszkania, nie powinno przekraczać 40% miesięcznego dochodu brutto. Oprócz kosztów mieszkania, całkowite miesięczne obciążenie długiem obejmowałoby odsetki od karty kredytowej, płatności za samochód i inne wydatki na pożyczki. Suma całkowitego miesięcznego obciążenia długiem jako procent dochodu brutto gospodarstwa domowego to współczynnik TDS

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy