Kalkulator pożyczki USDA. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do uzyskania kredytu mieszkaniowego USDA

17.02.2021

Pożyczki mieszkaniowe USDA są jedną z najmniej znanych – ale najpotężniejszych – opcji zakupu domu na dzisiejszym rynku. Pożyczki te wymagają zerowej zaliczki. Oznacza to, że możesz kupić dom, nawet jeśli nie masz dużo zaoszczędzonych pieniędzy. Pożyczki USDA mają również bardzo niskie stopy procentowe i niskie wartości minimalne zdolności kredytowej.

Podział płatności
 • Kapitał i odsetki
 • Ubezpieczenie hipoteczne USDAPodatek własnościowyUbezpieczenie domówHOA / inne* Możesz zaoszczędzić do 3000 USD na spłatach odsetek, porównując stawki od wielu pożyczkodawców

  Kwalifikowalność kredytu hipotecznego w USDA

  Pożyczki USDA są zazwyczaj dostępne dla osób, które spełniają następujące warunki:

  • Zakup domu na obszarze kwalifikującym się do USDA (kwalifikuje się większość obszarów poza dużymi miastami)
  • Dochód równy lub niższy niż 115% średniego dochodu obszaruWynik kredytowy 640 lub wyższy (chociaż niektórzy pożyczkodawcy akceptują niższe wyniki z czynnikami kompensującymi)Wskaźnik zadłużenia do dochodów wynoszący 41% lub mniej (wyższy DTI dopuszczalny z uwzględnieniem czynników kompensujących)1-2 lata stałej historii zatrudnienia (najprawdopodobniej 2 lata w przypadku samozatrudnienia)Dom, który spełnia standardy nieruchomości USDASą to jednak ogólne wytyczne, a kupujący w domu powinni otrzymać pełną kontrolę kwalifikacji i list wstępnej akceptacji od pożyczkodawcy z USDA. Wielu kupujących się kwalifikuje, ale jeszcze o tym nie wiedzą.

   Kalkulator hipoteczny USDA: Opłaty i definicje

   Powyższy kalkulator hipoteczny USDA wyszczególnia koszty związane z pożyczkami USDA lub ogólnie z zakupem domu. Ale wielu kupujących nie wie, dlaczego istnieje każdy koszt. Poniżej znajdują się opisy każdego kosztu.

   Kapitał i odsetki. Jest to kwota przeznaczona na spłatę salda pożyczki wraz z należnymi odsetkami w każdym miesiącu. To pozostaje niezmienne przez cały okres trwania Twojej pożyczki o stałym oprocentowaniu.

   Podatek własnościowy. Hrabstwo lub gmina, w której znajduje się dom, pobiera określoną kwotę rocznie w postaci podatków. Koszt ten jest podzielony na 12 rat i pobierany co miesiąc wraz ze spłatą kredytu hipotecznego. Twój pożyczkodawca pobiera tę opłatę, ponieważ hrabstwo może zająć dom, jeśli podatek od nieruchomości nie zostanie zapłacony. Kalkulator szacuje podatki od nieruchomości na podstawie średnich z tax-rates.org.

   Ubezpieczenie domów . Pożyczkodawcy wymagają ubezpieczenia domu od ognia i innych szkód. Opłata ta jest pobierana wraz ze spłatą kredytu hipotecznego, a pożyczkodawca co roku przesyła płatność do firmy ubezpieczeniowej.

   HOA / inne. Jeśli kupujesz mieszkanie typu condo lub dom w planowanym rozwoju jednostkowym (PUD), być może będziesz musiał zapłacić składki stowarzyszenia właścicieli domów (HOA). Pożyczkodawcy uwzględniają ten koszt przy określaniu wskaźników. (Zobacz wyjaśnienie dotyczące wskaźników zadłużenia do dochodów powyżej). Możesz wprowadzić inne opłaty związane z domem, takie jak ubezpieczenie powodziowe w tej dziedzinie, ale nie uwzględniaj kosztów mediów lub utrzymania.

   Ubezpieczenie kredytu hipotecznego USDA. Agencja pobiera opłatę roczną, płatną w 12 równych ratach wraz z ratą kredytu hipotecznego. Opłata wynosi 0,35% kwoty kredytu w skali roku. Opłata jest znacznie niższa niż ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA czy nawet najbardziej konwencjonalne stawki PMI.

   Opłata z góry USDA.USDA pobiera opłatę z góry, która jest wliczana do kwoty pożyczki. Wysokość opłaty wynosi obecnie 1,0% kwoty kredytu. Opłata trafia do USDA w celu pokrycia kosztów prowadzenia programu. Agencja jest w stanie zaoferować te pożyczki po obniżonych stawkach i zaliczkach częściowo z powodu tej opłaty.

   Termin pożyczki. Liczba lat potrzebna na spłatę pożyczki (przy założeniu braku dodatkowych spłat kapitału). Pożyczki USDA są dostępne w opcjach 30- lub 15-letnich.

   Zaliczka. Jest to kwota w dolarach, którą wpłacasz na koszt domu. USDA nie wymaga zaliczki, ale kupujący mogą wpłacić zaliczkę, jeśli chcą. Zaliczki mogą pochodzić z darowizny zaliczkowej lub kwalifikującego się programu pomocy w postaci zaliczki.

   Oprocentowanie. Oprocentowanie kredytu hipotecznego pobierane przez pożyczkodawcę. Kup co najmniej trzech pożyczkodawców, aby znaleźć najlepszą stawkę.

   Obszary kwalifikujące się do USDA

   Około 97% ziemi w USA kwalifikuje się do pożyczki USDA. Wiele dzielnic podmiejskich i wiejskich się kwalifikuje. Jeśli kupujesz poza dużym miastem, warto sprawdzić, czy Twój obszar spełnia kryteria USDA.

   Więcej o pożyczkach USDA

   Poznanie pożyczek USDA jest łatwe. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po pożyczkach USDA, aby dowiedzieć się wszystkiego o programie. Ponadto zapoznaj się z naszymi innymi artykułami na temat tego potężnego programu pożyczkowego.

   Złóż wniosek o pożyczkę w USDA

   Nabywcy domów – jeśli w ogóle słyszeli o programie – zakładają, że pożyczki USDA są przeznaczone tylko dla gospodarstw rolnych lub domów, które są zbyt daleko od cywilizacji.

   Wręcz przeciwnie, hipoteki USDA dotyczą zwykłych domów na przedmieściach.

   Sprawdź, czy się kwalifikujesz i zostań właścicielem domu wcześniej, niż myślałeś, że to możliwe.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy