Jakie są zalety pożyczki FHA? Oto wszystko, co musisz wiedzieć…

17.02.2021
Category: Przed Złożeniem

Niższe wymagania dotyczące oceny zdolności kredytowej sprawiają, że pożyczki zabezpieczone przez FHA są dostępną opcją

  • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby wysłać to e-mailem do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (otwiera się w nowym oknie)

Kredyty hipoteczne ubezpieczone przez Federal Housing Authority to dobra opcja dla kupujących po raz pierwszy domu z niedoskonałym kredytem, ​​ponieważ pożyczki FHA umożliwiają zakup domu bez tak surowych ograniczeń finansowych.

Jest jednak zastrzeżenie: to ubezpieczenie kredytu hipotecznego (a opłacanie składek trwa przez cały okres kredytowania) może być stosunkowo droższe.

Oto jak działa FHA. Wszystkie pożyczki pochodzą od prywatnych pożyczkodawców, a pożyczki nie są wypłacane przez rząd. Zamiast tego rząd ubezpiecza pożyczkę, więc ryzyko dla pożyczkodawcy jest mniejsze. Przy takim wsparciu pożyczkodawcy są bardziej skłonni do akceptacji pożyczkobiorców z mniejszym kredytem.

„Pożyczki FHA są wykorzystywane przez nabywców domów z różnych środowisk – powiedział Brian Decker, wiceprezes ds. Kredytów hipotecznych o gwarantowanej stopie procentowej. „Wszyscy, od kupujących domy po raz pierwszy ze średnią oceną kredytową, którzy chcą skorzystać z niższych stóp procentowych i obniżonych stóp PMI w porównaniu z ich opcjami z konwencjonalnym finansowaniem, po tych, którzy nie kupują domów po raz pierwszy, którzy mają ograniczone środki na zaliczkę, problemy z kredytem lub potrzebują bardziej swobodnych wytycznych dotyczących zawierania umów oferowanych przez FHA .

Millenialsi postrzegają pożyczki wspierane przez FHA jako coraz bardziej popularną opcję. Według Millennial Tracker Ellie Mae , 41% zamkniętych kredytów dla kobiet wśród Millennial nabywców domów w 2016 r. Było finansowanych przez FHA, w przeciwieństwie do kredytów konwencjonalnych, VA lub innych rodzajów pożyczek. W tym okresie 38% mężczyzn preferowało wsparcie FHA.

Dla niedoświadczonych wymagania mogą wydawać się zniechęcające, ale oto krótkie podsumowanie tego, co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku.

Decker wyjaśnił, że pożyczki FHA złagodziły wytyczne dotyczące gwarantowania emisji, które obejmują krótkie okresy oczekiwania na wcześniejsze obraźliwe zdarzenia kredytowe, takie jak przejęcie nieruchomości, bankructwo i krótka sprzedaż. Niższe wymagania dotyczące zdolności kredytowej pozwalają na zakwalifikowanie się znacznie szerszej publiczności. „Zwykle pożyczkodawcy wymagają jedynie wyniku 580 – powiedział Decker, dodając, że można zatwierdzić niższe wyniki.

Aby się zakwalifikować, pożyczka musi zostać wykorzystana na główną transakcję mieszkaniową, a wnioskodawcy muszą spełnić wymagania dotyczące wskaźnika zadłużenia do dochodów i wpłacić minimum 3,5% zaliczki.

Decker dodał, że aby otrzymać pożyczkę FHA, wnioskodawcy muszą:

  • Spełniają minimalne standardy kredytowe (580 to minimalny wymóg FICO w 2017 r.)
  • Uzyskaj pożyczkę w ramach wytycznych dotyczących kwoty pożyczki ustalonej w każdym hrabstwie
  • Zapewnij minimum 3,5% zaliczki (nie obejmuje to dostępnych programów pomocy przy zaliczce)
  • Być w stanie przedstawić dokumenty, takie jak W-2, wyciągi bankowe i dowód bieżącego dochodu
  • Kupować główny dom (tylko kupuj pożyczki)
  • Pokaż stały dochód i wykaż się odpowiedzialną niedawną historią terminowego regulowania rachunków

Nie każdy pożyczkodawca udziela pożyczek wspieranych przez FHA, ale łatwo jest znaleźć pożyczkodawcę zatwierdzonego przez FHA, kontaktując się z bankami lub korzystając z narzędzia wyszukiwania listy pożyczkodawców HUD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy