Jaka jest maksymalna kwota gotówki, jaką możesz wypłacić za jednym razem?

17.02.2021
Category: Gdzie Produkty

Potrzebujesz dużej kwoty z banku i martwisz się, że bank nie poda Ci takiej kwoty, jakiej potrzebujesz.

To zrozumiała obawa dla klientów banku, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej.

W rzeczywistości twoje obawy są uzasadnione.

Tak jak mogą istnieć zasady dotyczące wpłacania dużej ilości środków, tak samo jest w przypadku dokonywania wypłat.

Na przykład wypłata 10 000 $ to nie to samo, co wypłata tylko 100 $.

W przypadku dużych wypłat gotówki mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące jednorazowej wypłaty. A twój bank?

Muszą przestrzegać specjalnych środków ostrożności – jednym z nich jest zaangażowanie IRS.

Oto, czego się nauczysz:

 • Zasady dotyczące dużych wypłat gotówki
 • Jak uniknąć podnoszenia czerwonych flagWygoda i bezpieczeństwoKiedy musisz wypłacić duże pieniądze

  Mogą wystąpić sytuacje, w których dana osoba może chcieć – lub potrzebować – wypłacić ogromną ilość pieniędzy w gotówce z banku:

  • Chcesz dokonać dużego zakupu biletu, na przykład zapłacić tylko gotówką za samochód bez użycia karty kredytowej i przekroczyć wykorzystanie kredytu, co może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.
  • Masz, że twoja gotówka jest bezpieczniejsza w domu.Spłacasz komuś (np. Wcześniej pożyczyłeś pieniądze).Nie oznacza to, że żaden z tych powodów sprawia, że ​​dobrze jest nosić przy sobie tyle gotówki.

   To niebezpieczne i ryzykowne.

   Gotówka jest trudna do wyśledzenia, łatwa do stracenia i łatwa do kradzieży.

   Zasady wypłaty dużych kwot gotówki

   Kiedy zdeponujesz jednorazowo więcej niż 10 000 USD, Twój bank, unia kredytowa lub instytucja finansowa są zobowiązane do wypełnienia raportu transakcji walutowej do Urzędu Skarbowego.

   Jest to głównie ze względów bezpieczeństwa.

   Głównym powodem jest:

   Zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej (BSA) rząd chce mieć pewność, że nie wykorzystujesz swojego banku do finansowania terroryzmu lub prania pieniędzy, lub że pieniądze, które zdeponujesz, nie zostaną skradzione.

   Dlaczego 10 000, a nie 8 000 lub 3 000?

   IRS zdecydował, że jest to ładna, okrągła liczba, która wzbudza podejrzenia, ponieważ depozyty o takiej wielkości są rzadkością.

   Strukturyzacja z mniejszymi kwotamiW przypadku depozytów niektórzy ludzie próbują ominąć wypełnianie formularza IRS 8300, wpłacając 10 000 USD w mniejszych ratach: 2000 USD w depozycie, 5000 USD w innym i tak dalej.

   Uważaj jednak.

   Może to wywołać dochodzenie IRS i wylądować w gorącej wodzie z federalnymi, którzy nazywają tę praktykę „strukturyzacją (aw niektórych kręgach nazywa się to smurfingiem).

   Strukturyzacja jest pozorną formą prania pieniędzy, która zakłada, że ​​próbujesz obejść federalne przepisy i regulacje, dokonując mniejszych depozytów w nadziei, że władze będą niezauważone.

   To samo dotyczy wypłat. Wpłata lub wypłata, transakcja jest transakcją, więc wypłata z banku na kwotę powyżej 10000 USD będzie obejmować ten sam proces.

   Jak wypłacić gotówkę bez podnoszenia czerwonych flag

   Oto, jak powinieneś do tego podejść.

   Po pierwsze, w zależności od kwoty w dolarach, pamiętaj, że Twój bank może nie mieć wystarczającej ilości gotówki w swoim skarbcu, aby Ci ją przekazać.

   Banki często nie mają tak dużo gotówki w kasie, wbrew ich wizerunkowi.

   Wypłata w wysokości 1 miliona dolarów może być kwotą wyższą niż w oddziale banku na miejscu.

   Dlatego może być konieczne odczekanie tygodnia lub dwóch przed odzyskaniem nowo płynnej waluty.

   W przypadku specjalnych wypłat pieniądze muszą zostać dosłownie wysłane, a Twój bank może wymagać powiadomienia z kilkudniowym wyprzedzeniem .

   Być może będziesz musiał wyjaśnić charakter swojej wypłaty kasjerowi lub przedstawicielowi bankowemu, jeśli przekracza próg 10000 USD.

   Chociaż może się to wydawać naruszeniem Twojej prywatności, te informacje są potrzebne do ich zgłoszenia do IRS.

   Wypłata tak znacznej kwoty pieniędzy może wyglądać nietypowo, co jest nietypowe dla klienta, który zwykle zajmuje się transakcjami o małej i średniej wielkości.

   Czy jest to cel biznesowy czy osobisty?

   Im większa planowana wypłata gotówki, tym bardziej niepokojąca może wydawać się transakcja, ponieważ gotówka wysyła tylko sygnał „Jest używana z pozbawionych skrupułów powodów, których nie chcę, abyśmy ją prześledzili.

   Uwaga: banki wiedzą, że istnieją oszustwa finansowe. Pracownicy mogą poprosić o więcej szczegółów, aby dowiedzieć się, czy klient ma stać się ofiarą jakiegoś oszustwa.

   Jeśli nie ujawnisz, co planujesz zrobić z wypłaconymi środkami (zwłaszcza w przypadku gotówki), możesz odmówić wydania pieniędzy lub zgłosić władzom podejrzaną lub potencjalnie oszukańczą działalność.

   Nie musisz się martwić.

   Wszystko to nie ma na celu zniechęcenia ani odstraszenia od dokonywania transakcji własnymi pieniędzmi na własnym koncie.

   Zapamiętaj te wskazówki:

   • Współpracuj ze swoim bankiem przy planowaniu dużych wypłat
   • Wypełnij niezbędne formularze i przygotuj się z dowodem tożsamości (takim jak prawo jazdy, paszport lub inny dowód tożsamości), a także numer konta i daneUjawnij, czego potrzebuje Twój bank (np. Na co zostaną przeznaczone pieniądze)Unikaj dokonywania mniejszych wypłat, których suma wynosi 10000 USD lub więcej, aby zmniejszyć ryzyko strukturyzacjiPo wykonaniu wszystkich kroków pieniądze możesz wypłacić.

    Bezpieczniejsze opcje do rozważenia

    Najważniejsze jest to.

    Ogromne wypłaty są nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne.

    Stos 10 000 $ w banknotach 100 $ ma tylko pół cala grubości. Gdybyś wypłacił 100 000 $, miałbyś ich 10 pod ręką.

    Wypłać 1 milion dolarów, czyli 100 stacków. Będziesz wyglądać stosunkowo niepozornie, nosząc walizkę, a nawet kopertę pełną dużych rachunków.

    Ale to nie powstrzyma złodzieja przed okradaniem cię lub włamaniem do twojego domu, wiedząc, że trzymasz tam pieniądze.

    Ponadto każdy, kto ma umiejętności finansowe w gromadzeniu znacznych środków w banku, powinien mieć świadomość, że bezgotówkowe metody inwestowania, wpłacania i wypłaty są najmądrzejszymi – i najbezpieczniejszymi – sposobami dokonywania transakcji pieniężnych.

    Rozważ kilka sposobów na przeniesienie dużej ilości pieniędzy bez fizycznego przesyłania gotówki (wypłaty z bankomatów się nie liczą; mają też limity):

    Użyj swojej karty kredytowejJeśli wypłata gotówki miała na celu opłacenie zakupu, lepiej umieścić ją na karcie kredytowej i spłacić saldo.

    Może to oznaczać naliczanie odsetek, jeśli utrzymujesz saldo z miesiąca na miesiąc, ale utrzyma rotację kredytu i pozwoli uniknąć ryzyka posiadania przy sobie gotówki banku.

    Najpierw sprawdź limit kredytowy karty.

    Weź czek gotówkowyZamiast wypłacać, powiedzmy, 100 000 USD w gotówce, poproś bank o przekazanie czeku kasjerskiego na żądaną kwotę.

    Doskonały (i ostatecznie bezpieczniejszy) substytut noszenia niebezpiecznych ilości gotówki. Najlepsze w czekach kasjerskich jest to, że działają jak zwykłe czeki osobiste, ale ich płatność jest gwarantowana przez bank.

    Za czeki kasjerskie pobierane są niewielkie opłaty (większość banków pobiera około 5 USD), ale w przypadku dużych kwot bank może odstąpić od opłaty.

    Jeśli czek zostanie zgubiony lub zgubiony, możesz być również odpowiedzialny za zakup zabezpieczenia przed otrzymaniem nowego czeku.

    Przesyłaj pieniądze elektronicznieMożesz skorzystać z szerokiej gamy metod przesyłania pieniędzy bez konieczności samodzielnego obsługiwania gotówki.

    Obejmują przelewy bankowe, elektroniczne przelewy środków, płatności osobiste i nie tylko.

    Dbanie o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy

    Bezpieczeństwo jest najważniejsze, jeśli chodzi o dokonywanie dużych transakcji – wpłaty lub wypłaty.

    Twój bank chce się upewnić, że bezpieczeństwo bankowe nie jest zagrożone i że wypełnia swój obowiązek raportowania walut do IRS.

    I chociaż nie możemy odradzać Ci nigdy wypłacania gotówki w małych lub dużych nominałach, konieczne jest podjęcie kroków w celu zachowania bezpieczeństwa, jeśli masz przy sobie większą niż zwykle kwotę.

    Rób swoje usługi bankowe w ciągu dnia i trzymaj pieniądze poza zasięgiem potencjalnych kieszonkowców i żądnych gotówki złodziei.

    Umieść pieniądze w kieszeniach na piersi lub zabezpiecz je w torbie lub torebce przodem do siebie.

    Zachowaj spokój i czujność od samochodu do banku, od banku do samochodu i od samochodu do domu, ale nie zwracaj uwagi na fakt, że możesz mieć przy sobie gotówkę.

    Możesz nawet poprosić pracowników ochrony banku o odprowadzenie Cię do samochodu.

    Zadać pytaniedisqus_ZvpPcV90XJPoniedziałek, 08 cze 2020 06:28Te przepisy ograniczające wypłaty gotówki i wpłaty do niewielkich kwot to nic innego jak „Wielki Brat, który kontroluje nasze życie w sposób jasny i prosty. Mniej przepisów zostałoby złamanych, gdyby policjant był przydzielany do każdego obywatela przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, ale to nie jest wystarczający powód, aby to robić.

    Jakież to również naruszenie prywatności, gdy kasjer pyta cię, co robisz ze „swoimi pieniędzmi. Jeśli byliby oszustami, czy naprawdę myślisz, że powiedzą prawdę.

    Staliśmy się państwem totalitarnym. Tyle o ideałach naszych ojców założycieli. Wstyd nam. American Experiment to żart.

    disqus_FsuVwH7UcBŚroda, 23 października 2019 07:41Nie słuchaj rady faceta, który nawet nie używa sprawdzania pisowni.

    To prawdopodobnie BOT.

    Jeśli nie, to nie chciałbym, żeby zajmował się moimi pieniędzmi.

    Proszę, niech to będzie BOT.

    Pojedyncze ziarno ryżu może przechylić szalę. (Mulan)

    Pojedynczy nieprawidłowy okres może zmienić wyciąg z konta.

    Poniedziałek, 01 kwiecień 2019 07:26Taki ładunek propagandy! Próbujesz przestraszyć Cię, abyś nie wypłacał dużych kwot własnych pieniędzy dla „swojej ochrony. Uważam, że bezpieczniej jest mieć kontrolę nad swoimi własnymi środkami, niż być niezabezpieczonym wierzycielem środków bankowych, które masz zdeponowane. W przypadku dużej awarii fdic nie będzie w stanie tego naprawić!

    Wypłata środków w gotówce wpływa na wskaźniki rezerw banków. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapobiec wypłaceniu dużej ilości gotówki, w tym próbą przestraszyć Cię i zastraszyć! Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi i nie daj się nabrać na to gówno!

    Może ci się spodobać również Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

    Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

    Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

   • O
   • KontaktWarunkiPrywatność ->PrywatnośćReklamowaćBlogUjawnienie reklamodawcy:Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom w optymalizacji ich finansów, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, pozbawione są jakiejkolwiek płatnej promocji.

    Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

    MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani umową do oferowania pozytywnych lub rekomendujących recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

    MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy