Jak znaleźć utracone obligacje oszczędnościowe, rachunki bankowe i inne aktywa

17.02.2021
Category: Uzyskać Więcej

Jeśli brakuje Ci pieniędzy lub nawet polisy na życie, przeszukaj te bezpłatne strony internetowe, aby szybko je znaleźć

Nie możesz znaleźć amerykańskich obligacji oszczędnościowych, które dał ci dziadek w 1982 roku? Spokojnie – istnieją sposoby, aby je zlokalizować, a także znaleźć inne papiery wartościowe Skarbu Państwa, rachunki bankowe, polisy ubezpieczeniowe na życie i wiele innych rodzajów aktywów, o których zapomniałeś.

W większości przypadków nie ma potrzeby płacenia firmie znajdującej się za wyszukanie Ciebie. Możesz to łatwo zrobić samodzielnie, korzystając z różnych, bezpłatnych internetowych baz danych. Oto, gdzie szukać często traconych aktywów.

Amerykańskie papiery skarbowePrzejdź do witryny treasurydirect.gov, aby znaleźć zapadłe obligacje oszczędnościowe lub nieodebrane płatności odsetek i kapitału z innych skarbowych papierów wartościowych, takich jak weksle lub weksle. Kliknij „Poszukiwanie skarbu w zakładce „Osoby. Wpisz swój numer ubezpieczenia społecznego, aby rozpocząć wyszukiwanie.

Wyszukiwarka Departamentu Skarbu może jednak zidentyfikować tylko obligacje wyemitowane w 1974 r. Lub później, ponieważ wtedy zaczęła się praktyka umieszczania numerów ubezpieczenia społecznego na obligacjach oszczędnościowych.

Jeśli szukasz starszych obligacji lub takich, które nadal cieszą się zainteresowaniem, przeszukaj witrynę Ministerstwa Skarbu pod kątem „Formularza 1048, który jest używany w przypadku zgubionych, skradzionych lub zniszczonych obligacji oszczędnościowych. Pobierz formularz i wypełnij jak najwięcej informacji, w tym datę emisji brakujących obligacji (lub zakres możliwych dat), ich kwotę nominalną i numery seryjne oraz nazwiska, adresy i numery PESEL ich właścicieli.

Jeśli szukasz cudzych obligacji jako wykonawca spadku, musisz udowodnić, że masz prawne upoważnienie do działania.

Konta bankowe, płyty CD i inne przedmiotySkarb państwa i inne agencje w końcu przechowują większość rodzajów zapomnianych aktywów jako nieodebrane aktywa. Tutaj możesz szukać brakujących rachunków bankowych, certyfikatów depozytowych (CD), zawartości skrytek depozytowych, akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych, czeków dywidendowych i płacowych, płatności ubezpieczeniowych, rent, dystrybucji funduszy powierniczych, depozytów za media, escrow rachunki i opłaty licencyjne za minerały.

Zgodnie z prawem stanowym mienie zostaje porzucone po pewnym okresie bezczynności, zwykle od trzech do pięciu lat. W tym czasie banki i inni posiadacze takich aktywów muszą zgodnie z prawem próbować skontaktować się z właścicielami. Jeśli im się to nie powiedzie, muszą przekazać aktywa państwu, które próbuje znaleźć właścicieli, zwykle umieszczając reklamy drobnym drukiem, które widzisz w gazetach.

Aby wyszukać takie zasoby, przejdź do missingmoney.com, zatwierdzonego przez National Association of Unclaimed Property Administrators (NAUPA). Witryna zawiera dane z 40 stanów i Dystryktu Kolumbii oraz linki do agencji posiadających nieodebrane nieruchomości w innych stanach.

Przeszukaj wszystkie stany, w których kiedykolwiek mieszkałeś, i sprawdzaj je okresowo, ponieważ NAUPA często odświeża dane. Nawet jeśli znajdziesz nieruchomość, która od lat znajduje się w skarbie państwa, masz szczęście; nie ma limitu czasu na zgłoszenie swojego odkrycia.

Konta w bankrutach, kasach oszczędnościowo-pożyczkowych i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowychJeśli brakuje Ci pieniędzy, które trzymałeś w instytucji finansowej, która zbankrutowała, są dodatkowe witryny, które powinieneś przeszukać.

Aby wyszukać ubezpieczone depozyty, które miałeś w banku, który upadł lub S&L, przejdź do witryny internetowej Federal Deposit Insurance Corp.

Jeśli miałeś ubezpieczony depozyt w unii kredytowej, który upadł, National Credit Union Administration (NCUA) jest na haku za płatności. Aby sprawdzić bazę danych NCUA zawierającą nieodebrane aktywa, przejdź do ich witryny internetowej i wyszukaj „Nieodebrane depozyty.

Polisy na życieJeśli uważasz, że zmarły krewny lub przyjaciel miał polisę ubezpieczeniową na życie, która nie została znaleziona, możesz ją poszukać na missingmoney.com. Jeśli nic nie znajdziesz, sprawdź w książce adresowej zmarłego nazwiska agentów ubezpieczeniowych, a także w książeczkach czekowych i wyciągach z kart kredytowych, aby znaleźć informacje o płatnościach składek. Aby zapolować na polisę grupową, zadzwoń do ostatniego pracodawcy zmarłego.

Aby uzyskać więcej wskazówek, przejdź do witryny American Council of Life Insurers i kliknij „Missing Policy Tips.

Jeśli pojawisz się pusty, ale nadal uważasz, że twój krewny lub przyjaciel był objęty ubezpieczeniem, możesz zatrudnić MIB, firmę członkowską ubezpieczeniową, aby pomogła. Wejdź na stronę MIB, aby uzyskać dostęp do bazy danych wniosków o ubezpieczenie na życie przetwarzanych przez 430 firm członkowskich od 1 stycznia 1996 r. Twój koszt: 75 USD za wyszukiwanie.

Denise Topolnicki jest autorką książki „Jak wychować rodzinę z mniej niż dwóch dochodów (Broadway Books).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy