Jak znaleźć mój numer tranzytowy w moim CIBC Online

17.02.2021
Category: Zwłaszcza Jeśli

Jeden z największych banków w Kanadzie, CIBC, oferuje usługi bankowe w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Podobnie jak w przypadku innych instytucji finansowych, każda lokalizacja CIBC ma własny kod identyfikacyjny, zwany numerem tranzytowym. Istnieją trzy sposoby, aby znaleźć numer tranzytu: spójrz na spód czeku, zaloguj się na swoje konto bankowe CIBC i znajdź go w informacjach o koncie lub wyszukaj numery w wyciągu bankowym.

Informacje o numerach bankowych

Od ponad wieku instytucje finansowe są identyfikowane za pomocą kodu opartego na liczbach, znanego jako numer tranzytowy lub numer rozliczeniowy. Początkowo liczby te miały zapewnić, że czeki w formie papierowej będą zwracane do lokalizacji, która je zainicjowała. Nawet dziś, gdy bankowość coraz częściej odbywa się online, banki nadal są zazwyczaj identyfikowane według lokalizacji, a każdy oddział ma swój własny numer tranzytowy.

Podobnie jak w przypadku innych banków, numery instytucji CIBC odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu przepływu pieniędzy z jednego konta na drugie. Być może nie wypisujesz czeków regularnie, ale wszystkie te bezpośrednie wpłaty i przelewy bankowe które autoryzujesz, wymagają podania prawidłowego numeru rozliczeniowego, aby pieniądze trafiły na właściwe konto. Numer tranzytowy identyfikuje oddział Twojego banku, podczas gdy numer konta kieruje płatności do iz Twojego konkretnego konta w tym oddziale.

Znajdź swój numer tranzytowy CIBC

Chociaż amerykańskie banki są identyfikowane za pomocą dziewięciocyfrowego numeru rozliczeniowego, w Kanadzie numery tranzytowe są podzielone na dwie grupy. Będziesz mieć pięciocyfrowy numer tranzytowy oddziału, a po nim trzycyfrowy numer instytucji. Numer instytucji CIBC to 010 , więc zostanie to ustalone, ale Twój numer tranzytowy będzie się różnić w zależności od oddziału, w którym oficjalnie znajduje się Twoje konto.

Istnieją trzy miejsca, w których można znaleźć numer tranzytu bankowego CIBC:

 • W sekcji Moje konta na loginie do bankowości internetowej CIBC
 • Na wyciągu papierowym lub elektronicznym CIBCNa dole czeków CIBCNa dole czeku zobaczysz najpierw pięciocyfrowy numer tranzytowy, a następnie numer instytucji, a następnie numer konta.

  Znajdź oddział według numeru tranzytowego

  W niektórych przypadkach możesz mieć numer tranzytowy CIBC, nie mając pojęcia o oddziale. Może się zdarzyć, że nie masz pewności, jaki jest Twój oficjalny oddział, zwłaszcza jeśli przez lata korzystałeś z wielu oddziałów CIBC. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo wyszukać oddział według numeru transportu publicznego, przechodząc na stronę locations.cibc.com i klikając opcję Wyszukaj według numeru tranzytowego. Wprowadź numer transportu publicznego i wybierz Wyszukaj.

  Numer tranzytowy banku CIBC zawiera informacje o odpowiednim oddziale. Otrzymasz nazwę i adres tej lokalizacji, a także godziny otwarcia i oferowane usługi. Możesz skorzystać z numeru telefonu na tej stronie, aby zadzwonić lub znaleźć wskazówki dojazdu do swojego oddziału na dostarczonej mapie.

  Skonfiguruj bezpośrednią wpłatę CIBC

  Jeśli szukasz numeru tranzytowego CIBC, prawdopodobnie konfigurujesz jakiś rodzaj transferu środków. Zobaczysz to najczęściej u pracodawców wymagających wpłaty bezpośredniej. Istnieje wiele powodów, dla których warto zakładać bezpośrednie wpłaty za pośrednictwem CIBC, w tym brak miesięcznych opłat za rachunki bieżące. Jeśli bezpośrednia wpłata nie jest opcją, możesz uzyskać te same korzyści, konfigurując co najmniej dwie wstępnie autoryzowane płatności miesięcznie, w których rachunki są automatycznie opłacane z konta.

  Jeśli przechodzisz przez swojego pracodawcę, zwykle otrzymasz formularz bezpośredniego wpłaty, w którym podajesz numer instytucji CIBC, numer tranzytowy i numer konta. Możesz jednak również otrzymać formularz autoryzacyjny ze swojego banku, wypełnić go i przekazać do przetworzenia w banku. W przypadku tego wniosku będziesz potrzebować własnych informacji z dołu czeku, w tym numeru tranzytowego banku CIBC, numeru instytucji i numeru Twojego konta.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy