Jak zatrzymać wypłatę pożyczki studenckiej

17.02.2021
Category: Spłatę Kredytu

autor: Nicole Thelin 28 lutego 2018 r.

->AKTUALIZACJA 6 marca 2020 r

Zajęcie pożyczki studenckiej może zrujnować budżety wielu rodzin o niskich dochodach. Ignorowanie zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego jest absolutnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, zwłaszcza gdy nie możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu studenckiego. Ostatecznie pieniądze zostaną odzyskane poprzez zajęcie Twoich zarobków lub nawet zeznań podatkowych!

Na szczęście jest lepszy sposób. Możesz zapobiec zajęciu wynagrodzenia z tytułu pożyczki studenckiej, rejestrując się w jednym z kilku planów spłaty w oparciu o dochody. Pożyczkobiorcy o niskich dochodach mogą podpisać umowę spłaty, która oferuje bardzo niskie spłaty (niektóre nawet 0 USD / miesiąc!) I ewentualne umorzenie pożyczki.

Jeśli jednak twoje pensje lub podatki są już zajęte, nie jest to takie proste. Sąd już upoważnił firmę do pobierania od Ciebie wynagrodzenia. Chociaż z pewnością można to powstrzymać, staniesz przed żmudną walką, próbując przekonać ich, aby zaprzestali zajmowania wynagrodzenia za pożyczkę studencką.

Co to jest zajęcie z tytułu pożyczki studenckiej?Zajęcie wynagrodzenia ma miejsce, gdy pracodawca potrąca pieniądze z Twojej wypłaty, aby spłacić dług. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy jesteś winien alimenty, pożyczki studenckie, zaległe podatki lub orzeczenie sądu przeciwko tobie. Istnieją ograniczenia co do tego, jaka część Twoich zarobków może zostać zajęta na wypłatę.

Pomimo wielu twierdzeń, że jest inaczej, w pewnych okolicznościach pracownicy mogą być legalnie zwolnieni za zajęcie. W stanie Waszyngton nie możesz zostać zwolniony za zajęcie jednego wynagrodzenia z tytułu pożyczki studenckiej… ale możesz zostać zwolniony, jeśli zajęty zostaniesz za więcej niż trzy długi w okresie dwunastu miesięcy.

Jeśli twoje zarobki są obecnie zdobywane, wiesz, jaki to może być ból. Prawdopodobnie nie wiesz, że możesz zmniejszyć ilość pieniędzy, które są ci zabierane – i być może będziesz w stanie całkowicie zatrzymać zajęcie!

Istnieją trzy sposoby, aby zatrzymać zajęcie wynagrodzenia z tytułu kredytu studenckiego.1. Skontaktuj się z obsługą pożyczki, aby zrekompensować swoją pożyczkę i wprowadzić plan spłaty oparty na dochodach.

Chociaż zatrzymanie przyozdabiania nie jest tak łatwe, jak zapobieganie mu, nadal jest bardzo możliwe. Wszystko zaczyna się, gdy dzwonisz do biura obsługi kredytów studenckich, aby omówić dostępne opcje.

Jeśli masz niskie dochody, zwróć uwagę, że kwalifikujesz się do jednego z planów spłaty w oparciu o dochody i że nie byłeś świadomy tej opcji, gdy zalegałeś z płatnościami. Te plany spłaty mogą kosztować tylko NIC każdego miesiąca i obejmują ewentualne umorzenie długów. Bez żartów!

Być może będziesz musiał zrehabilitować swoje pożyczki w celu realizacji planu spłaty opartego na dochodach. Rehabilitacja wymaga terminowego uiszczenia dziewięciu przystępnych miesięcznych rat przez następne dziesięć miesięcy. Twoja spłata programu rehabilitacji może wynosić zaledwie 5 USD miesięcznie!

W ramach programu rehabilitacji kwota płatności wynosi 15% Twojego dochodu uznaniowego. Twój dochód uznaniowy to różnica między skorygowanym dochodem brutto z ostatniego zeznania podatkowego a 150% federalnego progu ubóstwa dla Twojego stanu i wielkości rodziny. Jeśli ta płatność jest zbyt duża, osoba obsługująca pożyczkę może pozwolić Ci wynegocjować jeszcze niższą płatność w oparciu o Twoje miesięczne wydatki.

2. Skonsoliduj swoje pożyczki.

Pierwszą sugestią, jaką daje wiele witryn, jest konsolidacja kredytów. Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje, ponieważ nie można dokonać konsolidacji do czasu zniesienia nakazu zajęcia wynagrodzenia lub unieważnienia orzeczenia.

Najłatwiejszym sposobem zniesienia nakazu zajęcia jest rekompensata pożyczki. Będziesz musiał dokonywać terminowych płatności w wysokości 5 USD lub więcej miesięcznie (płatności różnią się w zależności od dochodu) przez dziewięć miesięcy, zanim pożyczka zostanie w pełni zrekompensowana. Te 5 $ płatności są dodatkiem do twoich wypłat z wynagrodzenia w tym czasie.

Jednak po upływie tego 10-miesięcznego okresu możesz skonsolidować swoje pożyczki i wprowadzić plan spłaty oparty na dochodach, który może obejmować płatności tak niskie, jak ZERO dolarów miesięcznie, z ewentualnym umorzeniem długów.

3. Zgłoszenie upadłości.

Bankructwo jest brzydkie. Nie może wymazać zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, ale może zniszczyć następną dekadę Twojej finansowej przyszłości. Jeśli dwie pierwsze opcje zawiodą, nadal musisz zachować szczególną ostrożność, zanim przejdziesz do trzeciej opcji.

Upadłość może pomóc w zajęciu kredytu studenckiego, ponieważ chroni cię przed zajęciami i kompensatami federalnymi, gdy bankructwo jest w toku. Kiedy proces się zakończy, nierozwiązane zajęcie może rozpocząć się ponownie… więc będziesz musiał współpracować z wykwalifikowanym prawnikiem, aby wynegocjować warunki spłaty z operatorem pożyczki w tym okresie.

Jednak jak powiedziałem, bankructwo to drastyczny krok, który ma bardzo minimalne korzyści. Moim zdaniem dużo rozsądniej jest zrehabilitować kredyt, skonsolidować kredyt lub renegocjować kwotę zajęcia.

Możesz być w stanie zmniejszyć kwotę pieniędzy, która jest pobierana z tytułu zajęcia pożyczki studenckiej.Prawa każdego stanu określają, ile pieniędzy można zabrać z tytułu zajęcia wynagrodzenia. Jednak czasami pracodawcy popełniają błędy i zabierają więcej pieniędzy, niż powinny.

Na przykład pewna kwota pieniędzy jest zawsze zwolniona z zajęcia. Oznacza to, że dekoracja nie może jej dotknąć. W stanie Waszyngton pracownik może zatrzymać 75% swojego rozporządzalnego zarobku lub 35-krotność federalnej minimalnej stawki godzinowej. Zajęcie nie może nigdy przekroczyć 25% wypłaty.

Jeśli obawiasz się, że kwota rekompensaty przekracza limity prawne, musisz skontaktować się z osobą odpowiedzialną za listy płac w firmie, dla której pracujesz. Powinni być w stanie pomóc Ci potwierdzić ważność kwot zajęcia. W przypadku problemu należy zasięgnąć porady wykwalifikowanego radcy prawnego.

Otrzymuj gratisy i oferty wysłane do skrzynki odbiorczej!

Pobierz gratisy i oferty wysłane na Twój telefon!

O Nicole Thelin

Nienawidzę być bankrutem – i zawsze mam zbyt wiele miesięcy pod koniec moich pieniędzy. Jako dziennikarz zdecydowałem, że nadszedł czas, aby wykorzystać swoje umiejętności do zbadania, w jaki sposób moja rodzina (i twoja) mogłaby się rozwijać, pomimo naszych mniej niż idealnych dochodów. i tak się zaczęło. Ulga dla niskich dochodów.

.

Od 2020 roku mam ponad 20 lat doświadczenia w pisaniu (a mam tylko 32 lata!). Przez całe życie zawodowe pracowałem jako pisarz, dziennikarz, ghostwriter i twórca treści. Moje prace były prezentowane w USA Today, eHow.com, Livestrong, Legal Beagle, Daily Herald (Provo, Utah) i wielu innych publikacjach.

Interakcje czytelników

Komentarze

Moje zarobki właśnie zaczęły być przyozdabiane; czek, który otrzymałem w piątek, 25 stycznia, był moim trzecim tygodniem zajęcia (pożyczki studenckie). Moja pierwotna pożyczka wynosiła TYLKO 3000 dolarów, reszta, dodam, to WSZYSTKIE odsetki – 10 000 dolarów. Zacząłem z kimś pracować, ale teraz nie mogę już ich złapać; ich telefon był nieustannie zajęty przez ostatnie 3 tygodnie i na pewno dzwonię codziennie i co noc. Cały mój problem z tą całą gehenną polega na tym, że jestem bardzo przytłoczony i naprawdę potrzebuję pomocy; pomoc w tym, co dokładnie robić i / lub gdzie się udać. Ledwo mogę żyć z tego, co robię w tej chwili i jestem gotów po prostu wyrywać włosy i krzyczeć na każdego, kogo widzę. Czy możesz pomóc w jakikolwiek sposób. PROSZĘ.

Tami

możesz spróbować napisać list formalny w formacie biznesowym i wysłać go do firmy. Dzwonienie wydaje się nigdy nie działać. Mam nadzieję, że to pomoże.

-Riley

Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedźTa strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Treść (c) The Lighthouse Information Network LLC, 2020

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy