Jak wydobywać bitcoiny w 2020 roku

17.02.2021
Category: Musisz Wiedzieć

Wydobywanie bitcoinów to świetny sposób na zarabianie kryptowaluty, zapewniając jednocześnie cenną usługę dla globalnej sieci użytkowników. Górnicy mogą samodzielnie założyć operację sprzętową lub połączyć siły z dużym przedsięwzięciem poprzez kopanie w chmurze. Jeśli chcesz wejść w to pole w 2020 roku, oto, co musisz wiedzieć o firmie.

Co trzeba zrobić, aby wydobyć bitcoiny w 2020 roku

Wydobywanie bitcoinów to usługa bezpieczeństwa transakcji i walidacji wykonywana za pośrednictwem rozproszonych systemów komputerowych, z których każdy ściga się, aby rozwiązać złożone problemy matematyczne przed zawodami. Górnicy utrzymują spójność i niezmienność globalnej księgi poprzez wielokrotne dodawanie nowo żądanych transakcji do bloku, który jest następnie transmitowany do sieci i weryfikowany. Za dostarczenie swojej cennej mocy mieszającej do sieci kryptowalut górnicy są nagradzani za każdym razem, gdy w ten sposób tworzony jest przez nich nowy blok.

Każdy, kto myśli o wejściu w tę dziedzinę pracy, musi wiedzieć, że dawno minęły czasy, w których można było po prostu wydobywać bitcoiny na komputerze stacjonarnym lub nawet starym laptopie. W dzisiejszych czasach zyskowne wydobywanie bitcoinów odbywa się za pośrednictwem systemów komputerowych dostosowanych wyłącznie do tego zadania, profesjonalnie zwanych kopaczami układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC).

Najpopularniejsze maszyny do wydobywania bitcoinów to seria Antminer firmy Bitmain, ale istnieją dodatkowe oferty sprzętowe firm takich jak Microbt, Canaan, Ebang i kilka innych. Zwróć uwagę, że chociaż niektóre maszyny są już dostępne do kupienia z półki lub nawet od razu jako towary używane na rynkach internetowych, kiedy pojawiają się nowsze modele, często pojawia się okres oczekiwania, zanim zostaną wysłane, i musisz wziąć to pod uwagę. wynagrodzenie.

Poza kosztami początkowymi sprzętu, głównym wydatkiem górnika jest energia elektryczna. Zasilanie służy przede wszystkim do obsługi samych systemów komputerowych, ale także do systemów wentylacji i klimatyzacji, które mogą być potrzebne w zależności od sytuacji. Dlatego też zawodowi górnicy rutynowo migrują na całym świecie do miejsc, które mogą zaoferować im optymalne połączenie niższych cen energii elektrycznej i przyjaznej pogody.

Po skonfigurowaniu sprzętu musisz skierować swoje maszyny górnicze do puli wydobywczej, takiej jak F2pool, Poolin, Btc.com i Antpool. Są to grupy górników, które rywalizują o zdobycie jednego bloku i dzielenie się nagrodami zgodnie z wniesioną mocą mieszania, rozdzielając w ten sposób pracę i optymalizując przychody dla każdego z nich.

Jak rozpocząć kopanie w chmurze z Bitcoin.com

Łatwiejszą alternatywą dla zakładania własnej operacji wydobywczej jest wydobywanie w chmurze. Jest to sposób na generowanie kryptowaluty, który nie wymaga kupowania drogiego sprzętu ani instalowania potrzebnej do tego infrastruktury. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć dostawcę, któremu ufasz i wykupić od niego kontrakt, czyli w istocie wynajęcie mocy mieszającej w dedykowanym obiekcie. Jednym z takich dostawców jest Bitcoin.com, oferujący usługę wyszukiwania w chmurze skoncentrowaną na gotówce bitcoin (BCH) i BTC.

Firma oferuje wybór długości kontraktów, obecnie od zaledwie sześciu miesięcy do dwóch lat, a jeśli masz już własny sprzęt wydobywczy, możesz go również podłączyć do puli. Usługa obejmuje również aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, dzięki czemu możesz śledzić zarobki, hashrate i inne statystyki związane z umowami bezpośrednio na swoim telefonie.

Co sądzisz o atrakcyjności wydobywania bitcoinów w 2020 roku? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy