Jak uzyskać pożyczkę na dom ze złym kredytem

17.02.2021
Category: Złym Kredytem

Chcesz kupić dom w najbliższej przyszłości, ale masz problemy z kredytem? Możesz mieć szczęście.

Możesz kwalifikować się do pożyczki FHA mając zaledwie 500 punktów kredytowych.

W tym artykule przyjrzymy się różnym opcjom złych kredytów mieszkaniowych dostępnych dla pożyczkobiorców z problemami kredytowymi.

Programy hipoteczne dla pożyczkobiorców ze słabym kredytem

Pożyczki FHA

Zaliczka

Ocena kredytowa 500-579

3,5% zaliczki

Wynik kredytowy 580+

10% zaliczki

Pożyczki mieszkaniowe FHA zostały stworzone przez Federal Housing Administration w 1934 r. W celu zwiększenia liczby właścicieli domów w Ameryce. Zapewnienie kredytów hipotecznych znacznie ogranicza ryzyko kredytodawców.

O wiele łatwiej jest zakwalifikować się do tej rządowej pożyczki na dom niż tradycyjnego kredytu hipotecznego ze względu na łagodne wymagania dotyczące pożyczki.

Wymagania pożyczki FHA 2020

580 punktów kredytowych, spadek o 3,5%

500-579 punktów z 10% spadkiem

Maksymalny wskaźnik zadłużenia do dochodów wynoszący 50%

Dwa lata stabilnej historii zatrudnienia i dochodów

Tylko dla głównego miejsca zamieszkania

24-miesięczny okres oczekiwania po przejęciu lub bankructwie

1% zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego dodane do wskaźnika DTI

Wymagania kredytowePożyczkodawcy nie tylko patrzą na Twoją zdolność kredytową, biorą pod uwagę całą Twoją historię kredytową. Pozycje takie jak opóźnienia w płatnościach, wyroki i konta windykacyjne mogą spowodować odmowę udzielenia pożyczki, nawet jeśli spełniasz wymagania dotyczące zdolności kredytowej.

Wymagania kredytowe FHA 2020

Nie więcej niż jedna opóźniona płatność na dowolnym koncie w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Brak opóźnionych spłat kredytu hipotecznego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy

Dwuletni okres oczekiwania od bankructwa lub krótkiej sprzedaży

Trzyletni okres oczekiwania po wykluczeniu

Windykacja, orzeczenia i dług federalny powinny być spłacane lub według planu płatności

Pożyczki VAJeśli jesteś weteranem, możesz kwalifikować się do kredytu mieszkaniowego VA. Pożyczki VA mają wiele zalet, w tym brak pieniędzy i ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

VA nie ma wymogu minimalnej oceny kredytowej. Jednak większość pożyczkodawców będzie wymagać wyniku FICO 620 lub wyższego. Niektórzy pożyczkodawcy VA mogą w niektórych sytuacjach pracować z wynikiem 580 zdolności kredytowej.

Wymagania dotyczące kwalifikowalności pożyczki VA

Czynny członek służby

Obecna lub była aktywna Gwardia Narodowa lub Rezerwy

Zwolniony członek Gwardii Narodowej lub Rezerw i nigdy nie aktywowany

Zwolniony członek Gwardii Narodowej i nigdy nie zostali aktywowani

Pożyczki USDADepartament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych stworzył program kredytów mieszkaniowych USDA, aby zachęcić do posiadania domów na obszarach wiejskich w kraju. Te pożyczki wiejskie są przeznaczone specjalnie dla rodzin o niskich i średnich dochodach.

Kiedy myślisz o słowie „wieś, myślisz o farmach i otwartej drodze. Jednak ponad 90% kraju znajduje się w lokalizacji kwalifikującej się do USDA. Sprawdź mapę USDA tutaj.

Pożyczki mieszkaniowe USDA, podobnie jak pożyczki VA, są pożyczką mieszkaniową finansowaną w 100%. Nie ma zaliczki, ale wymagana minimalna ocena kredytowa jest wyższa niż FHA.

Większość pożyczkodawców będzie wymagała oceny kredytowej 640, aby zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego USDA. Sekcja 205 Bezpośrednie pożyczki wiejskie są nieco bardziej ryzykowne, ponieważ nie wymagają obniżenia kosztów.

Wymogi pożyczkowe USDA 2020

640 minimalna ocena kredytowa

Całkowity dochód gospodarstwa domowego poniżej 115% średniego dochodu w Twojej okolicy

Maksymalny stosunek zadłużenia do dochodów wynoszący 43% -50%

Dwa lata stabilnej historii zatrudnienia

Zajmuj nieruchomość jako swoje główne miejsce zamieszkania

Dowód dochodu (dwa lata zeznań podatkowych i W2)

Musi znajdować się na kwalifikującym się obszarze wiejskim

Współpraca z zatwierdzonym pożyczkodawcą USDA

FHA 203k Pożyczka na ulepszenie domuDla kupującego, który jest zainteresowany uzyskaniem domu wymagającego naprawy lub remontu, istnieje kredyt mieszkaniowy FHA 203 (k).

Pożyczka w wysokości 203 tys. Daje środki na zakup domu oraz dodatkową gotówkę na naprawy. Istnieją dwa rodzaje pożyczek FHA 203k, uproszczone i standardowe.

Uproszczona pożyczka na 203 tys. To szybki i łatwiejszy proces wypożyczenia na niezbędne naprawy kosmetyczne. Jeśli nieruchomość wymaga poważnych napraw, takich jak instalacja wodno-kanalizacyjna lub fundamenty, wymagana będzie standardowa pożyczka w wysokości 203 tys.

Pożyczka FHA 203k ma takie same wymagania jak pożyczka FHA, z tym że wymaga dobrej zdolności kredytowej. Zazwyczaj będziesz potrzebować 640 punktów FICO, aby zakwalifikować się do pożyczki na 203 tys. Fannie Mae Hipoteka na remont HomeStyle Hipoteka na remont HomeStyle działa podobnie do kredytu na 203 tys.

Otrzymujesz fundusze na zakup domu oraz dodatkowe pieniądze na naprawy lub remonty. Zaletą tej pożyczki jest to, że pożyczka na dom i rehabilitacja są połączone w jedną płatność pieniężną.

Nie będziesz mieć drugiej hipoteki; warunki są zwykle dużo korzystniejsze niż w przypadku pożyczki pod zastaw domu.

FHA 203 tys. Pożyczek na rok 2020

Minimum 620 punktów kredytowych

24-miesięczny okres oczekiwania po ogłoszeniu upadłości lub egzekucji

Maksymalny stosunek zadłużenia do dochodów wynoszący 43% -50%

Tylko dla głównego miejsca zamieszkania

Opcje refinansowania kredytu hipotecznego ze złym kredytem

Istnieją również programy pomagające osobom ze złym kredytem w refinansowaniu istniejącego kredytu hipotecznego.

Te programy refinansowania zostały stworzone przez rząd, aby pomóc zmniejszyć liczbę przypadków przejęcia nieruchomości przez umożliwienie osobom, które mają do góry nogami swój kredyt hipoteczny lub mają niską ocenę kredytową, refinansowanie do niższej płatności i stawki.

HARP – W 2010 r. Administracja Obamy stworzyła program refinansowania w przystępnej cenie, aby pomóc Amerykanom, którzy byli pod wodą, w uzyskaniu niższej stawki i spłaty kredytu. Program HARP jest dostępny dla kredytów hipotecznych posiadanych przez Freddie Mac lub Fannie Mae.

FHA Streamline Refinance – jeśli masz pożyczkę FHA, możesz kwalifikować się do refinansowania domu za pomocą tego programu. Uproszczenie refinansowania nie wymaga sprawdzania zdolności kredytowej ani weryfikacji dochodów. FHA i VA usprawniają refinansowanie dla kredytobiorców z pożyczką rządową na refinansowanie do niższej stopy bez doskonałego kredytu.

Pożyczka pod zastaw domu i HELOC – Pożyczka pod zastaw domu to wykorzystanie kapitału własnego domu jako zabezpieczenia pożyczki. Znany jest również jako drugi kredyt hipoteczny. Dzięki HELOC możesz wykorzystać swój kapitał dzięki linii kredytowej, która działa podobnie do karty kredytowej.

Jeśli masz zły kredyt, trudno będzie się do niego zakwalifikować. Refinansowanie typu cash-out jest łatwiejsze dla osób ze słabymi wynikami kredytowymi.

Wytyczne dotyczące upadłości i wykluczenia

Jeśli przeszedłeś przez bankructwo, krótką sprzedaż lub zostałeś wykluczony, istnieje 3-letni okres oczekiwania, przez który musisz przejść, zanim będziesz mógł kwalifikować się do rządowej pożyczki na dom.

Istnieje program o nazwie FHA powrót do programu pracy, który skraca okres oczekiwania do zaledwie 12 miesięcy dla osób kwalifikujących się.

Aby kwalifikować się do programu, musisz wykazać, że napotkałeś nieprzewidziane trudności finansowe, które spowodowały, że musisz przywrócić kredyt.

Nie możesz mieć żadnych opóźnionych płatności ani kont windykacyjnych, ponieważ upadłość lub egzekucja została odrzucona.

Okres oczekiwania na upadłość według rodzaju pożyczki

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy