Jak przenieść kredyt samochodowy na inną osobę

17.02.2021
Category: Kredyt Samochodowy

Istnieją dwa podstawowe sposoby, abyprzenieśćsiękredyt samochodowydo innej osoby: Modyfikacja z istniejącą kredytodawcy lub szukać nowego kredytodawcy. Modyfikacja z dotychczasowym pożyczkodawcą spowoduje najmniejsze kary, ale może to nie być najlepsza oferta dla nowego pożyczkobiorcy. Poszukiwanie nowego pożyczkodawcy będzie Cię kosztować więcej, ale nowy pożyczkobiorca prawdopodobnie zobaczy więcej korzyści. W zależności od twoich priorytetów będziesz miał do wyboru obie opcje.

Bezpośrednia modyfikacja

Możesz skontaktować się bezpośrednio ze swoim pożyczkodawcą, aby poinformować go, że będziesz sprzedawać samochód i że chcesz, aby pożyczka objęła ten samochód. Tak właśnie dzieje się, gdy sprzedajesz samochód dealerowi przed spłatą pożyczki. Pożyczkodawca będzie otwarty na taką możliwość, ale będziesz musiał udowodnić, że nowy pożyczkobiorca jest godny kredytu. W rzeczywistości nowy pożyczkobiorca powinien mieć taki sam lub lepszy kredyt niż Ty, aby transfer przebiegał sprawnie. Cała pożyczka zostanie przeniesiona, co oznacza, że ​​będzie wyglądać tak, jakbyś nigdy nie był pożyczkobiorcą samochodu. Nowy pożyczkobiorca otrzyma dobrą kondycję Twojej pożyczki, ale będzie na haku o całe saldo.

Poszukiwanie nowego pożyczkodawcy

Nowy pożyczkodawca zaproponuje spłatę pozostałej kwoty pożyczki pożyczką udzieloną nowemu pożyczkobiorcy. Byłoby to liczone jako przedpłata na rzecz obecnego pożyczkodawcy, co może skutkować problemami z wiarygodnością kredytową i karami finansowymi. Nowy pożyczkobiorca prawdopodobnie odniesie jednak korzyści, ponieważ pozostała kwota jest mniejsza niż pierwotny kapitał. Ta mniejsza pożyczka zwykle wiązałaby się z niższymi miesięcznymi płatnościami, niższymi stopami procentowymi i innymi korzyściami dla nowego pożyczkobiorcy.

Zmiana tytułu samochodu

Decydując się na przeniesienie kredytu samochodowego, upewnij się, że przekazałeś również wszystkie dokumenty samochodu. Możesz zmienić posiadacza tytułu w samochodzie w lokalnym DMV. Z tyłu tytułu powinny znajdować się instrukcje dotyczące zmiany tytułu na inne. Niektóre tytuły pozwolą Ci po prostu wpisać nowego właściciela. Inni poproszą Cię o oficjalne wypełnienie zmiany tytułu w DMV. To zależy od stanu. Jeśli zdecydujesz się pójść z nowym pożyczkodawcą w celu uzyskania kredytu samochodowego, konieczna będzie również zmiana posiadacza zastawu w pliku. Pożyczkodawca zazwyczaj wykonuje tę część samodzielnie.

Spełnienie wymagań ubezpieczeniowych

Będziesz musiał upewnić się, że nowy pożyczkobiorca spełnia wymagania ubezpieczeniowe nałożone przez pożyczkodawcę. Zapytaj pożyczkodawcę, jakie są te wymagania. Jeśli przekazujesz samochód dziecku lub krewnemu, który będzie objęty Twoim ubezpieczeniem, nie musisz przejmować się tym krokiem. Nadal będziesz chciał mieć pewność, że nowy właściciel jest wymieniony na polisie ubezpieczeniowej, co może skutkować wyższymi płatnościami ubezpieczeniowymi. Jest to szczególnie ważne, jeśli nowy właściciel ma mniej niż 25 lat lub nowy kierowca.

Czy osobistą pożyczkę na samochód można przenieść na biznesową pożyczkę samochodową?

Pożyczki osobiste i pożyczki samochodowe dlafirmmają nieco inną strukturę. Pożyczki na zakup samochodu dla firm są zwykle większe i obejmują wiele pojazdów. W rezultacie nie jest powszechne przenoszenie pożyczki osobistej bezpośrednio na pożyczkę biznesową. Możesz jednak być w stanie spłacić z góry swoją obecną pożyczkę i refinansować pożyczkę biznesową, aby uwzględnić pojazd. Możesz dokonać bezpośredniego przelewu tylko wtedy, gdy aktualnie obowiązująca pożyczka na samochód biznesowy jest u tego samego pożyczkodawcy, co Twoja pożyczka osobista. Jeśli nie ma kredytu biznesowego, będziesz mógł dokonać transferu, jeśli firma korzysta z tego samego pożyczkodawcy, z którego korzystałeś osobiście.

Czy możesz pożyczyć samochód swoim dzieciom w innym stanie bez zmiany tytułu własności lub ubezpieczenia?

W przypadkuwypożyczeniasamochodu kierowcy spoza stanutytuł własności samochodu, ubezpieczenie i rejestracja pozostaną ważne. Nawet jeśli pożyczkobiorca jest w Twojej rodzinie, kwestia prawna może być skomplikowana. Przede wszystkim Twoje dziecko musi być objęte ubezpieczeniem, aby mieć ubezpieczenie w razie wypadku. Dodając kierowcę, będziesz musiał zadeklarować, gdzie samochód będzie prowadzony iw jakim celu. Ponadto należy dodać nazwisko dziecka do tytułu, aby policjanci mogli potwierdzić, że samochód nie został skradziony. Jeśli nie podejmiesz tych działań, Twoje dziecko może zostać zatrzymane i aresztowane za jazdę nieubezpieczonym samochodem, którego nie posiada.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy