Jak otrzymać karty debetowe

Jak otrzymać karty debetowe
16.10.2020

Karty debetowe to karty powiązane z pulą dostępnych środków – takimi jak pieniądze na koncie czekowym lub saldo, które załadowałeś na kartę przedpłaconą – i umożliwiają one dokonywanie zakupów bez konieczności noszenia przy sobie gotówki lub czeków. Karty te są przydatne, ponieważ w przeciwieństwie do kart kredytowych pozwalają wydawać tylko posiadane pieniądze. Ponadto ułatwiają wydawanie pieniędzy, ponieważ wystarczy przesunąć palcem, aby zapłacić, a ponadto masz elektroniczny zapis każdej transakcji, który pomaga śledzić wydatki. Jeśli potrzebujesz karty debetowej, możesz zastosować kilka metod.

Bankowe karty debetowe

Bankowe karty debetowe to tradycyjne karty debetowe, a uzyskanie takiej karty jest zwykle tak proste, jak otwarcie konta czekowego i poinformowanie banku, że chcesz mieć kartę debetową podczas procesu otwierania konta. W większości przypadków otrzymasz go niezależnie. Twoja karta debetowa jest powiązana ze środkami na koncie, więc możesz wydać tylko tyle, ile masz. Próba wydania większych kwot spowoduje odrzucenie karty lub bank może „pożyczyć” pieniądze lub przelać je z połączonego konta oszczędnościowego. Może to jednak być kosztowne, jeśli za każdym razem płacisz opłaty za debet.

Karty debetowe są zwykle dostarczane pocztą, ponieważ muszą być wydrukowane i dostosowane z danymi konta, ale niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe mają drukarki kart na miejscu. Gdy otrzymasz kartę debetową i ją aktywujesz, możesz z niej korzystać według własnego uznania – w tym do otrzymywania gotówki z bankomatów. Jeśli dokonasz wypłaty z bankomatu, który nie jest własnością banku, który wydał Twoją kartę debetową, być może będziesz musiał uiścić dodatkowe opłaty. Wcześniejsze  

Przedpłacone karty debetowe

Nie musisz koniecznie otrzymywać karty debetowej z banku. Dostępne są przedpłacone karty debetowe, które pobierają z pieniędzy, które załadowałeś na kartę, zamiast pobierać z konta bankowego. Niektóre karty można ponownie doładować, podczas gdy inne pozwalają tylko raz wydać zgromadzoną wartość karty i gotowe.

Przedpłacone karty debetowe coraz częściej stają się alternatywą dla osób, które nie mogą lub nie mają konta bankowego i można je kupić online lub w punktach sprzedaży detalicznej. Chociaż mogą zastąpić niektóre funkcje bankowe, są znane z wysokich opłat, dlatego ważne jest, aby sprawdzić wszystkie dostępne karty i wybrać taką, z której możesz korzystać bez płacenia zbyt wiele.

Karty debetowe online

Przedpłacone karty debetowe można kupić online, ponieważ wiele witryn internetowych oferuje karty o różnej wartości i różnych funkcjach. W większości przypadków karty te wymagają podania danych osobowych – takich jak numer ubezpieczenia społecznego, prawidłowy adres pocztowy i inne szczegóły – w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Często możesz doładować te karty, przelewając pieniądze z konta bankowego, wpłacając gotówkę w określonych lokalizacjach lub zlecając wpłatę bezpośrednio na kartę.

Firmy, takie jak Chime, zaczynają oferować internetowe alternatywy dla tradycyjnych kart przedpłaconych i kont bankowych. Chime oferuje konto wydatków, które działa podobnie jak konto czekowe, z wyjątkiem tego, że nie jest dostarczane z czekami papierowymi. Nie ma miesięcznej opłaty, a wypłaty z bankomatów są bezpłatne w sieciach Visa Plus Alliance i MoneyPass. Wcześniejsze  

Przechowuj karty debetowe

Możesz również otrzymać przedpłacone karty debetowe w sklepach ogólnospożywczych, sklepach spożywczych i hipermarketach, jeśli nie chcesz składać zamówień online. Karty ze sklepów mogą nie wymagać podawania danych osobowych, więc sprawdzają się jako prezenty i nagrody, ponieważ osoba, która ostatecznie z nich skorzysta, nie musi być obecna przy zakupie. Są również dobre w sytuacjach, w których chcesz zachować anonimowość, aby uniknąć kradzieży tożsamości, skradzionych numerów kart lub gdy Twój bank wie, kiedy i gdzie wydajesz pieniądze.

Karty debetowe ze sklepów często mają niższe limity wydatków, więc jeśli nie otrzymasz karty debetowej, która jest połączona z Twoim kontem bankowym lub finansowana za pomocą bezpośredniego wpłaty, możesz nie być w stanie wydawać na te karty przez bardzo długi czas.

Karty debetowe dla nastolatków

Jeśli jesteś nastolatkiem (lub Twoje dziecko), karty debetowe ze sklepów są najłatwiejszymi kartami, ale mogą nie być najlepszą opcją, biorąc pod uwagę wysokie opłaty. Możesz również otrzymać tradycyjną kartę z banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, ponieważ niektóre banki wydają karty debetowe nastolatkom, o ile na koncie czekowym jest dorosły współwłaściciel.

Konto czekowe Wells Fargo dla nastolatków umożliwia nastolatkom rozpoczęcie korzystania z konta czekowego już w wieku 13 lat i można je otworzyć za pomocą początkowego depozytu w wysokości zaledwie 25 USD. Na koncie nie ma miesięcznej opłaty za usługę, więc jest to dobry sposób dla nastolatków na zbudowanie solidnych nawyków finansowych. Wcześniejsze  

Capital One oferuje internetowe konto czekowe dla nastolatków o nazwie MONEY, które jest wolne od opłat i nie wymaga minimalnego depozytu. Chociaż w przypadku PIENIĄDZE nie ma tradycyjnego komponentu, aplikacja mobilna Capital One zapewnia narzędzia i zasoby, które pomogą nastolatkom w umiejętnościach zarządzania pieniędzmi. Wcześniejsze  

Karty debetowe z nagrodami

Karty debetowe, które oferują nagrody za wydatki, są rzadkie, ale istnieją. Jest to mniej opłacalne dla banków, gdy płacisz kartą debetową, w wyniku czego nie mogą oferować takich samych nagród, jakie mogą zaoferować, płacąc kartą kredytową. Jeśli chcesz mieć najlepsze nagrody, musisz użyć karty kredytowej.

Jednak nadal istnieje wiele dostępnych kart debetowych, które oferują nagrody – pytanie brzmi, czy chcesz tego, co oferują. Zwykły zwrot gotówki jest rzadkością, ale kredyty rabatowe, gry i punkty, które można wymienić na inne przedmioty, stają się coraz bardziej opcjami. Firma finansowa Square oferuje teraz kartę debetową jako uzupełnienie aplikacji Cash App. Ta karta oferuje „bonusy”, które można aktywować na karcie, aby zapewnić zniżki w niektórych sklepach. Sprawdź u sprzedawców detalicznych, w których regularnie robisz zakupy, czy oferują one kartę, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Wcześniejsze  

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy