Jak inwestować w srebro

17.02.2021
Category: Możesz Również

Podobnie jak złoto, srebro jest bardzo atrakcyjnym narzędziem do zachowania bogactwa i oszczędzania na przyszłość. Posiadanie srebra dywersyfikuje Twój portfel spośród zwykłych akcji, udziałów i obligacji. Przenosząc część swoich aktywów na srebro, nie tylko zabezpieczasz swoją przyszłość, ale także dajesz swoim oszczędnościom dużą szansę na wzrost powyżej kursów rynkowych. Tak więc, oto nasz „przewodnik dla początkujących, jak inwestować w srebro, aby dać ci przewagę, gdy nadejdzie czas na dokonanie pierwszego zakupu.

Dlaczego warto inwestować w srebro?

Prawdopodobnie już wiesz, że złoto jest sprzedawane po znacznie wyższej cenie niż srebro, więc oprócz lepszej przystępności, dlaczego miałbyś inwestować w srebro zamiast w złoto? W rzeczywistości obecny parytet cenowy między złotem a srebrem jest bliski 115: 1.

Oto oferta…

Koszt jest jedną z rzeczy do rozważenia. Jeśli dopiero zaczynasz inwestować w metale szlachetne, srebro może zapewnić łatwiejszy dostęp do rynku niż złoto; szybkie rozpoczęcie pracy i mniejsze ryzyko. Nie chodzi tylko o podejmowanie mniejszego ryzyka. Posiadanie srebra ma również dużą przewagę w zakresie płynności. Załóżmy, że dwa lata później nagle potrzebowałeś gotówki na ekstremalną sytuację kryzysową. Musisz zwrócić się do swoich inwestycji i trochę zlikwidować, aby uzyskać około 5500 £.

Likwidacja jednej lub dwóch sztabek złota może oznaczać, że w efekcie otrzymasz o wiele więcej, niż potrzebujesz, a także stracisz aktywa. W przypadku srebra scenariusz jest nieco inny. Ze względu na niższą wartość rynkową możesz łatwo sprzedać obliczoną kwotę, aby wygenerować tylko potrzebną gotówkę, a resztę inwestycji bezpiecznie zablokować.

Zdywersyfikuj portfel złota poprzez zakup srebra

Jeśli masz już trochę złota, dodanie srebra jeszcze bardziej zdywersyfikuje Twój portfel. Wzrost cen srebra – w ujęciu procentowym – często może być lepszy od wzrostu cen złota ze względu na nieco większą zmienność i niski punkt cenowy. W połączeniu ze złotem srebro może być bardzo atrakcyjnym nabytkiem; chroniąc twoją inwestycję przed wahaniami ceny złota, jednocześnie dając ci możliwość pokonania tych właśnie wahań.Prawdopodobnie ważne jest, aby pamiętać, że w 2018 r. Spodziewany jest wzrost cen srebra. Jego obecna cena spot to 16,58 USD za uncję. Eksperci uważają, że wkrótce ma to dotknąć 20 USD. Oczekuje się, że srebro wzrośnie w górę, podążając za zwiększonym popytem przemysłowym pochodzącym z branż takich jak samochody elektryczne, energia słoneczna, elektronika itp.

To nie wszystko…

Oprócz rosnącego popytu, podaż srebra z wydobycia powoli się przerzedza. Peru to czołowy producent srebra. W 2017 roku peruwiańskie Ministerstwo Energetyki i Górnictwa opublikowało dane dotyczące produkcji srebra, które pokazują ogromny spadek produkcji. Ministerstwo przypisuje ten spadek wyczerpaniu rezerw w Cajamarca, głównym obszarze produkcji srebra w kraju. W raporcie stwierdzono, że produkcja srebra w Peru spadła o 12% w lutym 2017 r. W porównaniu z tym samym okresem w 2016 r. Dane za 2018 r. Spodziewane są wkrótce. Jeśli produkcja będzie nadal spadać w obecnym tempie, prawdopodobnie będzie to miało znaczący wpływ na ceny spotowe srebra.

Jak zacząć ze srebrem?

Najłatwiej zacząć ze srebrem, podobnie jak ze złotem, rozmawiając z brokerem metali szlachetnych. Doświadczony broker będzie w stanie zapewnić Ci dobrą cenę przy zakupie srebra, a także zaoferować dodatkowe usługi, takie jak omówienie opcji i bezpieczne przechowywanie srebra w Twoim imieniu.

Ze względu na spodziewany wzrost cen srebro jest rozsądnym pomysłem inwestycyjnym

Popularną opcją na rozpoczęcie z posiadaniem pewnej ilości srebra jest na początek skromna kwota, a następnie przejście na większe zobowiązania zbiorcze, gdy Twój portfel rośnie, a Twoja wiedza rośnie. Powiększanie portfela srebra w ten sposób może być bardzo opłacalne i ułatwia zarządzanie odsetkiem portfela przypisanym do srebra, zwiększając go stopniowo w czasie.

Co jeszcze powinienem wiedzieć, zanim zacznę kupować srebro?

Wiarygodny i doświadczony broker szybko powie Ci, że brytyjscy inwestorzy zazwyczaj kupują dwa rodzaje srebra: srebrne sztabki i srebrne monety. Srebrne monety są zwolnione z podatku od zysków kapitałowych, ponieważ technicznie nadal są prawnym środkiem płatniczym, więc często mogą być najbardziej atrakcyjną opcją, ponieważ mogą zaoszczędzić procent z twoich zysków. Tutaj możesz przeczytać więcej na temat różnych rodzajów srebra.

Warto zauważyć, że srebro może być również wolne od podatku VAT, tak jak złoto jest przechowywane w prawidłowy sposób. Ponownie, jeśli skonsultujesz się z wiarygodnym sprzedawcą metali szlachetnych, będzie on mógł omówić Twoje opcje i zazwyczaj zaoferuje opcję przechowywania bez VAT, oszczędzając 20% na inwestycji.

Jestem gotowy zainwestować w srebro, co mam teraz zrobić?

Jeśli potrzebujesz pomocy w postawieniu pierwszych kroków w kierunku inwestycji w srebro kruszcowe lub złoto, jesteśmy bardziej niż szczęśliwi, że mamy niezobowiązującą rozmowę telefoniczną w celu omówienia Twoich opcji i wymagań. Prowadzimy sprzedaż online, ale możesz umówić się na wizytę dzwoniąc do nas pod numer 020 7060 9992 lub możesz również skontaktować się za pomocą formularza na naszej stronie kontaktowej tutaj.

Daniel FisherDaniel Fisher założył fizyczne złoto w 2008 roku, po 20 latach pracy w branży finansowej. Spędził większość tego czasu, pracując w branży instrumentów o stałym dochodzie nowej emisji w jednym z czołowych amerykańskich banków. Na tym stanowisku handlował dużym portfelem papierów wartościowych o stałym dochodzie, pozyskiwał kapitał dla największych instytucji rządowych, finansowych i korporacyjnych na świecie oraz doradzał czołowym globalnym inwestorom instytucjonalnym. Daniel jest zarejestrowany w CeFA i jest członkiem Institute of Financial Planning.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy