Jak automatycznie uzupełnić numer karty kredytowej (bezpiecznie)

17.02.2021
Category: Twojej Karty

@chrisbhoffman

Zaktualizowano 14 listopada 2019, 13:41 EDT

Zakupy online są świetne, ale wpisywanie numeru karty kredytowej na każdej nowej stronie internetowej może szybko stać się irytujące. Oto, jak pominąć pisanie i sprawdzić wcześniej, niezależnie od tego, czy używasz iPhone’a, telefonu z Androidem, komputera PC, Maca czy Chromebooka.

Zapisz go w swojej przeglądarce internetowej

Twoja przeglądarka internetowa może przechowywać dane Twojej karty kredytowej i wypełniać je w dowolnym momencie.

Na iPhonie lub iPadzie jest to część ustawień przeglądarki Safari. przejdź do Ustawienia>Safari>Autouzupełnianie>Zapisane karty kredytowe. Wybierz „Dodaj kartę kredytową i wprowadź dane swojej karty kredytowej.

Możesz także kontrolować swoje imię i nazwisko oraz adres pocztowy na ekranie Ustawienia>Safari>Autouzupełnianie.

Podczas sprawdzania online w przeglądarce Safari dotknij jednego z pól karty kredytowej. Zostaniesz poproszony o automatyczne wypełnienie tych informacji, dotykając opcji nad klawiaturą.

Musisz uwierzytelnić się za pomocą Touch ID lub Face ID, zanim iPhone wypełni szczegóły, więc jest całkiem bezpieczny.

W przeglądarce internetowej Chrome na komputerze PC, Mac, urządzeniu z Androidem lub Chromebooku możesz wprowadzić metody płatności, które Chrome zapamięta i automatycznie zaoferuje.

Aby to zrobić, otwórz Chrome i kliknij Menu>Ustawienia>Metody płatności. Kliknij przycisk „Dodaj po prawej stronie „Metody płatności, aby dodać tutaj dane karty kredytowej. Upewnij się, że opcja „Autouzupełnianie formularzy u góry jest również włączona.

Możesz także kliknąć przycisk „Dodaj po prawej stronie Adresów, aby wpisać swój adres pocztowy.

W systemie Android dotknij Menu>Ustawienia>Autouzupełnianie i płatności>Karty, aby zarządzać zapisanymi kartami kredytowymi.

Teraz, gdy płacisz online, wystarczy kliknąć pole karty kredytowej, a zostaniesz poproszony o podanie informacji.

Chrome wymaga wprowadzenia kodu zabezpieczającego z tyłu karty w celu uwierzytelnienia, zanim Chrome faktycznie wypełni dane.

Ta funkcja jest również częścią innych przeglądarek internetowych.

 • Safari na komputerze Mac: kliknij Safari>Preferencje>Autouzupełnianie>Karty kredytowe>Edytuj, aby edytować zapisane karty kredytowe.
 • Microsoft Edge: Kliknij Menu>Ustawienia>Hasła i autouzupełnianie>Zarządzaj kartami, aby zarządzać zapisanymi kartami kredytowymi.Mozilla Firefox: Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna w Mozilla Firefox. Zgodnie z mapą drogową Mozilli powinno zostać dodane w kilku następnych wersjach.Przechowuj go w swoim menedżerze haseł

  Jeśli korzystasz z menedżera haseł innej firmy, takiego jak LastPass, 1Password lub Dashlane, możesz poprosić swojego menedżera haseł o bezpieczne zapamiętanie numeru karty kredytowej i zaproponowanie jego wypełnienia, tak jak automatycznie zapamiętuje twoje hasła.

  Na przykład w rozszerzeniu przeglądarki LastPass znajdziesz tę funkcję, klikając ikonę LastPass na pasku narzędzi przeglądarki, klikając „Wypełnienia formularzy i klikając „Dodaj kartę kredytową. Możesz także kliknąć „Dodaj wypełnienie formularza, aby zapisać dane formularza, takie jak imię i nazwisko, adres i numer telefonu, aby można je było łatwo wypełnić.

  Będąc na stronie z polem karty kredytowej, możesz kliknąć ikonę LastPass, kliknąć „Wypełnienia formularzy i kliknąć nazwę swojej karty kredytowej, aby automatycznie wypełnić dane.

  Oczywiście będziesz musiał zalogować się do swojego menedżera haseł i odblokować skarbiec, zanim te szczegóły będą dostępne, tak jak zapisane hasła. Są tak samo bezpieczne, jak Twoje zapisane hasła.

  Możesz również wprowadzić te dane z menedżera haseł do aplikacji na telefonie, ale może to być trochę bardziej skomplikowane. Na przykład nowa funkcja autouzupełniania haseł w iOS 12 obejmuje tylko hasła, więc będziesz musiał użyć działań, aby wypełnić numery kart kredytowych z menedżera haseł na iPhonie.

  Zapłać za pomocą Apple Pay lub Google Pay

  Warto zauważyć, że możesz użyć Apple Pay lub Google Pay, aby całkowicie pominąć proces karty kredytowej, zakładając, że witryna lub aplikacja obsługuje te metody płatności. Niestety większość aplikacji i stron internetowych ich nie obsługuje.

  Jeśli dodałeś numer karty kredytowej do Apple Pay, możesz wybrać opcję „Apple Pay w obsługiwanych aplikacjach i na obsługiwanych witrynach na swoim iPhonie oraz w przeglądarce Safari na Macu. Będziesz mógł zapłacić każdą zapisaną metodą płatności.

  Dotyczy to również Androida, gdzie w niektórych aplikacjach zobaczysz opcję „Zapłać przez Google Pay.

  Po prostu wybierz Apple Pay lub Google Pay podczas płacenia, jeśli jest dostępny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy