ICICI Bank wprowadza „Video KYC” dla konta oszczędnościowego, pożyczki osobistej i karty kredytowej

17.02.2021

25 czerwca 2020 r

 • Nowi klienci mogą teraz zakończyć proces KYC poprzez interakcję wideo z Bankiem w ciągu kilku minut
 • Jako pierwsza w branży zaoferowała możliwość otwarcia rachunku płacowego lub skorzystania z kredytu konsumenckiego w Banku Ten w pełni cyfrowy, pozbawiony papieru obiekt będzie dostępny etapami dla kredytów mieszkaniowych i innych produktów detalicznych MUMBAI: ICICI Bank ogłosił dzisiaj uruchomienie instrumentu, który umożliwia klientom detalicznym ukończenie procesu „Poznaj swojego klienta (KYC), który jest niezbędny do nawiązania nowej relacji z Bankiem poprzez interakcję wideo. Bank od początku udostępnił kredyt nowym klientom, którzy chcą założyć konto oszczędnościowe, w tym płacowe lub skorzystać z kredytu konsumenckiego w Banku. Usługa jest również dostępna dla klientów ubiegających się o „Amazon Pay ICICI Bank Credit Card, bardzo popularny wariant karty kredytowej. Wkrótce Bank rozszerzy usługę „Video KYC na inne warianty kart kredytowych, kredytów mieszkaniowych i inne produkty detaliczne.

  Bank jako pierwszy w branży oferuje możliwość otwierania rachunków płacowych i korzystania z kredytu osobistego. Ta funkcja jest przydatna dla klientów, ponieważ umożliwia im cyfrowe ukończenie procesu KYC w ciągu kilku minut, bez fizycznego spotkania z przedstawicielem banku w oddziale lub w domu. Nabiera to jeszcze większego znaczenia podczas trwającej pandemii koronawirusa, ponieważ nowi klienci mogą zdalnie i cyfrowo wypełniać swoje wymagania KYC dotyczące szeregu usług bankowych. Uruchomienie jest zgodne z bogatym dziedzictwem ICICI Bank polegającym na oferowaniu klientom większej wygody dzięki procesom i rozwiązaniom cyfrowym i opiera się na wytycznych nowych norm RBI KYC.

  Komentując nowe uruchomienie, Anup Bagchi, Dyrektor Wykonawczy ICICI Bank, powiedział : „Łatwość przeprowadzania weryfikacji KYC poprzez interakcję wideo wprowadza nowy paradygmat, ponieważ sprawia, że ​​cały proces jest cyfrowy, bezproblemowy i szybki dla klienta. Nabiera to szczególnego znaczenia w tym czasie, kiedy w „nowej normalności ludziom zaleca się prowadzenie działalności w formie cyfrowej, w ramach ciągłej ochrony przed pandemią koronawirusa.

  Uzbrojony w urządzenie cyfrowe, kartę PAN, długopis i papier, klient może zakończyć proces KYC z domu w ciągu kilku minut. Zintegrowaliśmy solidną platformę „Video KYC z procesami otwierania konta, pożyczki osobistej i kart kredytowych, dzięki czemu obsługa klienta jest prosta i bezpieczna. Dzięki temu procesowi konto oszczędnościowo-płacowe nowego klienta uzyskuje pełną funkcjonalność w ciągu kilku godzin. Wierzymy, że funkcja „Video KYC pomaga klientom i pożyczkodawcom szybko i bezpiecznie nawiązać nowe relacje bankowe, bez fizycznego kontaktu .

  Kiedy nowy klient otwiera online konto oszczędnościowe „Insta Save, konto natychmiastowe, otrzymuje opcję „Video KYC. Klient ma tę samą opcję, gdy składa wniosek o „Kartę kredytową banku Amazon Pay ICICI. Funkcja „Video KYC jest również dostępna dla innych wariantów kont oszczędnościowych, takich jak „The One, konto Gold Privilege; rachunki płacowe i pożyczka osobista. Aby skorzystać z tej usługi, klienci mogą skontaktować się z doradcą lub urzędnikiem oddziału. W trakcie procesu weryfikacja dokumentów KYC i podpis potencjalnego klienta są rejestrowane podczas rozmowy wideo z przedstawicielem banku ICICI, co eliminuje konieczność fizycznego odwiedzania oddziału banku przez klienta. Daje również klientowi wygodę w postaci znacznej oszczędności czasu, ponieważ zajmuje to tylko kilka minut w porównaniu z intensywnym papierem,osobisty proces weryfikacji KYC w oddziale banku, który jest bardziej czasochłonny.

  Potencjalny klient (obywatel Indii zamieszkały w Indiach w momencie otwarcia konta) może skorzystać z usługi Video KYC, wykonując następujące proste kroki:

  1) Złóż wniosek o otwarcie konta / skorzystanie z pożyczki osobistej lub karty kredytowej: Klienci mogą ubiegać się o konto oszczędnościowe „Insta Save, odwiedzając witrynę internetową Banku. Tutaj klient musi wprowadzić numer PAN, uwierzytelnić się za pomocą Aadhaar i OTP oraz podać kilka innych osobistych danych demograficznych. Mogą ubiegać się o inne warianty kont oszczędnościowych i pożyczki osobistej również przez Internet lub w oddziale banku, a także odwiedzić aplikację Amazon, aby złożyć wniosek o kartę kredytową banku Amazon Pay ICICI.

  2) Kliknij zakładkę Video KYC: Po otwarciu konta „Insta Save lub złożeniu wniosku o pożyczkę osobistą / kartę kredytową, klient musi kliknąć zakładkę „Video KYC widoczną online lub link otrzymany z banku urzędnik. Wymagane jest również, aby zezwolić na dostęp do lokalizacji na urządzeniu w celu oznaczania geograficznego w kraju, zgodnie z wytycznymi regulacyjnymi. Następnie zostaną przekierowani do pracownika banku ICICI, który przeprowadza KYC w czasie rzeczywistym. Zajmie to tylko kilka minut.

  3) Prześlij szczegóły dotyczące wideo KYC: Klient potrzebuje tylko mieć pod ręką swoją kartę PAN, czystą białą kartkę papieru i niebiesko-czarny długopis. Ponadto muszą również zapewnić niezawodną łączność danych, ponieważ urzędnik banku rejestruje obraz PAN wraz z podpisem klienta i wizerunkiem twarzy za pośrednictwem połączenia wideo. System Video KYC jednocześnie wykorzystuje funkcję rozpoznawania twarzy opartą na sztucznej inteligencji, aby dopasować klienta do jego zdjęcia dostępnego na stronie Aadhaar. System banku rejestruje i przechowuje wszystkie KYC wideo.

  Opublikuj wideo KYC, konto oszczędnościowe / płacowe, konto oszczędnościowe / płacowe klient otrzymuje w pełni działające konto bankowe bez żadnych ograniczeń dotyczących salda konta lub depozytu. Cały proces zajmuje tylko kilka godzin. W przypadku klientów korzystających z kredytów osobistych i kart kredytowych wniosek przechodzi do dalszego rozpatrzenia.

  Aby otrzymywać wiadomości i aktualizacje, śledź nas na Twitterze pod adresem www.twitter.com/ICICIBank

  Informacje o banku ICICI: ICICI Bank Ltd (BSE: ICICIBANK, NSE: ICICIBANK i NYSE: IBN) jest wiodącym bankiem sektora prywatnego w Indiach. Skonsolidowane aktywa Banku na dzień 31 marca 2020 r. Wyniosły 13,77 292 crore. Do spółek zależnych ICICI Bank należą wiodące indyjskie firmy ubezpieczeniowe, zarządzające aktywami i maklerskie, a także jedne z największych w kraju firm private equity. Jest obecny w 15 krajach, w tym w Indiach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy