Gdzie inwestować w mieszkania w 2017 roku

Gdzie inwestować w mieszkania w 2017 roku
16.10.2020

Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca do życia, czy też nieruchomości do wynajęcia w celu uzyskania przychodu, każdy nabywca domu chce dokonać mądrej inwestycji. Aby dowiedzieć się, gdzie można to zrobić, w 2017 roku Forbes nawiązał współpracę z Local Market Monitor, firmą z Północnej Karoliny, która śledzi ponad 300 rynków mieszkaniowych. Poniżej znajdziesz 20 rynków, na których rośnie populacja, praca i ceny mieszkań. Dominują Floryda i Teksas, ale w całych Stanach Zjednoczonych można znaleźć solidne rynki. Local Market Monitor przewiduje, że dla każdego miasta na liście ceny domów wzrosną o co najmniej 17% do 2020 roku.

Dallas zajmuje pierwsze miejsce po rankingu nr. 6 w 2016 r. Oczekuje się, że ceny tutaj wzrosną najbardziej ze wszystkich miast z listy. Informując, że prognoza przewiduje 6,2% wzrost liczby ludności w ciągu trzech lat, 3,9% wzrost zatrudnienia w zeszłym roku i 9% roczny wzrost cen mieszkań. Domy w Dallas są również niedoceniane w porównaniu ze średnimi historycznymi i dochodem lokalnym.

Jako pierwsze z trzech miast na Florydzie na liście, Jacksonville odnotowuje 9% roczny wzrost cen mieszkań, 4,1% roczny wzrost zatrudnienia i 5,1% wzrost liczby ludności w latach 2012-2015 (najnowsze dane dostępne dla wszystkich miast). Domy w Jacksonville są niedowartościowane o 8% w porównaniu do historycznej proporcji cen i lokalnych dochodów.

Orlando może pochwalić się 7,2% wzrostem liczby ludności w ciągu trzech lat i 4,4% rocznym wzrostem zatrudnienia. „Rosnąca gospodarka rekompensuje wiele innych rzeczy” – mówi dyrektor generalny Local Market Monitor Ingo Winzer. „Przy spadającej gospodarce nie ma znaczenia, czy sytuacja jest teraz dobra, nie będzie dobrze za kilka lat”.

Ceny w Seattle wzrosły w zeszłym roku o 12% najbardziej spośród wszystkich miast z listy. Średnia cena domu jest druga najwyższa. Winzer mówi: „Na największych rynkach zarówno populacja, jak i miejsca pracy rosną w szybkim tempie, a budowniczowie nie są w stanie nadążyć, dlatego ceny domów gwałtownie wzrosły, a popyt na wynajem będzie duży”.

West Palm Beach cieszy się 11% rocznym wzrostem cen mieszkań, 1,9% rocznym wzrostem zatrudnienia i 4,7% trzyletnim wzrostem liczby ludności. Pomimo znacznego wzrostu cen, domy tutaj nie są jeszcze przeszacowane.

Salt Lake City West ma 8% roczny wzrost cen mieszkań, 3,3% roczny wzrost zatrudnienia i 4,1% trzyletni wzrost liczby ludności. Ceny nie są niedoceniane, ale jeszcze nie wyprzedzają siebie.

Ceny domów wzrosły w zeszłym roku o 9% w Tampie. Wzrost zatrudnienia wyniósł 2,6%. Populacja czwartego i ostatniego miasta na Florydzie na liście wzrosła o 4,5% od 2012 do 2015 roku.

Nashville notuje 9% roczny wzrost cen mieszkań i 2,7% roczny wzrost zatrudnienia. Z 6% wzrostem liczby ludności w ciągu trzech lat było jednym z najszybciej rozwijających się miast na liście. Wraz ze wzrostem popytu ceny domów w tym regionie są niższe o 7%.

Ceny domów wzrosły w zeszłym roku o 9% w Forth Worth. Wzrost zatrudnienia wyniósł 2,3%. Liczba ludności na drugim z trzech rynków w Teksasie, która znalazła się na liście, wzrosła o 5,2% od 2012 do 2015 roku.

Domy w Grand Rapids (nr 1 w 2016 r.) Są zdecydowanie najniższymi cenami na liście i znacznie zaniżone w porównaniu z historią i lokalnym dochodem. „Rynki takie jak Grand Rapids, Columbus i Atlanta nadal oferują okazje” – mówi Winzer. „Wszystkie te rynki mają potencjał wzrostu cen bez ryzyka wystąpienia lokalnej bańki”.

Na tegorocznej liście znalazły się tylko dwa rynki kalifornijskie. „Na tej liście nie widzimy Los Angeles ani San Francisco, ponieważ są one już zawyżone” – zauważa Winzer. Sacramento, stolica stanu, ponownie dołącza w tym roku do pierwszej dwudziestki, po części dzięki doskonałej cenie za średni dochód miasta.

Jako pierwszy z dwóch kolejnych rynków w Północnej Karolinie, które znalazły się na liście, Charlotte ma 8% roczny wzrost cen domów, 2,1% roczny wzrost zatrudnienia i 5,7% trzyletni wzrost populacji. Ceny tutaj są zaniżone o 11%.

Raleigh twierdzi, że 7% roczny wzrost cen mieszkań, 2,2% roczny wzrost zatrudnienia i 7,1% trzyletni wzrost liczby ludności – drugi najwyższy na liście. Ceny tutaj są zaniżone o 15%.

San Diego to najwyżej wycenione miejsce na naszej liście, które w zeszłym roku zyskało 6%. W przeciwieństwie do pobliskiego Los Angeles, miasto nie jest jeszcze przewartościowane pod względem lokalnych dochodów. Liczba ludności wzrosła o 3,6% między 2012 a 2015 rokiem, aw zeszłym roku miasto odnotowało 2,2% roczny wzrost zatrudnienia.

Chociaż ceny mieszkań w Las Vegas są wciąż niedrogie o 14%, mieszkania w Las Vegas przeszły długą drogę od czasu, gdy spadły aż o 40%. Miasto zostało zmiażdżone przez kryzys finansowy, który miał niewielu chętnych na kasyna lub dużą podaż nieruchomości inwestycyjnych. Ale teraz powracają ludzie z 5,8% populacji i 1,9% wzrostem zatrudnienia.

Jedyne północno-wschodnie miasto, które się udało, Boston podąża za trendami dzięki branży opieki zdrowotnej. Przy 2,7% wzroście populacji jest tutaj najniższy na liście, ale bez miejsca na budowę nie potrzeba wiele, aby podnieść ceny. W zeszłym roku Boston odnotował 1,9% wzrost zatrudnienia. Ceny domów wzrosły o 6%, ale nadal są nieco zaniżone.

Columbus współpracuje z Grand Rapids w przypadku najbardziej niedocenianych miast, na poziomie 25% poniżej historycznego stosunku ceny do dochodu w mieście. Ceny tutaj należą do najniższych na liście i wzrosły o 6% rok do roku. Populacja Columbus wzrosła o 3,9% od 2012 do 2015 roku. W zeszłym roku wzrost zatrudnienia wyniósł 1,6%, najniższy na liście.

Z 5,6 miliona mieszkańców Atlanta ma największą populację spośród wszystkich miast na liście. Liczba ludności wzrosła tutaj o 4,7% między 2012 a 2015 rokiem. W ubiegłym roku miasto miało 2,7% wzrost zatrudnienia. Ceny domów wzrosły w ubiegłym roku o 8%, ale nadal są niedowartościowane o 17%.

Ceny domów wzrosły o 7% w Phoenix w zeszłym roku. Wzrost zatrudnienia wyniósł 1,8%. Populacja jedynego na liście rynku w Arizonie wzrosła o 5,7% od 2012 do 2015 roku.

Populacja San Antonio wzrosła o 6,5% od 2012 do 2015 roku. W ostatnim roku ceny domów wzrosły o 7%, a wzrost zatrudnienia wyniósł 1,7%. Domy tutaj są o 7% zaniżone.

Aby zapoznać się z metodologią i trendami stojącymi za tą listą, przeczytaj: Miasta Best Buy: Gdzie inwestować w mieszkania w 2017 r

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy