Marek Chrzanowski zaproszony na dywanik SGH. CBA przyjrzy się jego oświadczeniom majątkowym

🕓 16.06.2019
📂 Finanse
👁 17
🗨
Afera KNF. Marek Chrzanowski zaproszony na rozmowę przez SGH

Marek Chrzanowski, były przewodniczący KNF, w ewentualnym tygodniu ma stawić się na rozmowę do Uczelni Głównej Handlowej, gdzie wykłada. Poproszony został o spotkanie z władzami Kolegium Administrowania i Finansów SGH a mianowicie poinformował rzecznik uczelni Piotr Karwowski. CBA z transportu poinformowało w piątek o "rozpoczęciu przedkontrolnego sprawdzania oświadczeń majątkowych Chrzanowskiego".

Informację w ten sposób, że Chrzanowski został wezwany przez władze Szkoły Głównej Handlowej, gdzie jest wykładowcą, na rozmowę po związku ze sprawą KNF opisaną przez "Gazetę Wyborczą", podało w piątkowy ranek radio RMF FM.

Rzecznik SGH Piotr Karwowski proszony przez PAP o potwierdzenie tej informacji wyjaśnił, że nie będzie wówczas spotkanie Chrzanowskiego z kompetencjami uczelni, ale z kompetencjami kolegium. Kolegium to dzięki SGH odpowiednik wydziału.

Rzecznik potwierdził, że Marek Chrzanowski jest zatrudniony w uczelni na etat i prowadzi od lat zajęcia. - Przełożonym pana Renoma Chrzanowskiego w katedrze jest dziekan kolegium" - wyjaśnił.

Jak zaznaczył Karwowski, Marek Chrzanowski został poprzez władze kolegium "poproszony o rozmowę, która odbędzie się na spokojnie na zaczątku przyszłego tygodnia". - Odrzucić ma tezy tego zebrania, ale sprawę trzeba wyłożyć. (... ) Tu powinno się się dobrze zastanowić - podkreślił. Dodał, że doniesienia medialne na temat b. szefa KNF są bardzo niepokojące i "szokujące".

Marek Chrzanowski na urlop?

RMF FM podało również, hdy nieoficjalnie ustaliło, iż "na razie bardziej prawdopodobne wydaje się odesłanie go (Chrzanowskiego poprzez władze uczelni - przyp. red. ) na urlop".

- Ta informacja, że zostanie mu narzucony urlop, to jest rozumienie dziennikarza. Spotkanie ma się odbyć z początku przyszłego tygodnia. Sprawę trzeba skonsultować - powiedział rzecznik SGH.

Marek Chrzanowski wydaje się doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym SGH. Pracuje po Zakładzie Polityki Gospodarczej Instytutu Ekonomii Politycznej, Prawa jak i również Polityki Gospodarczej. To część Kolegium Zarządzania i Zasobów SGH.

CBA przyjrzy się oświadczeniom majątkowym byłego szefa KNF

W piątek w południe Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że rozpoczęło przedkontrolne sprawdzanie oświadczeń majątkowych Renoma Chrzanowskiego. Po tych działaniach agenci zdecydują, czy przeprowadzić właściwą kontrolę dokumentów skarbowych Chrzanowskiego.

- Analizę przedkontrolną prawdziwości i prawidłowości oświadczeń majątkowych składanych b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego prowadzi Departament Postępowań Próbnych CBA - potwierdził PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

- Ta analiza przesądzi - jak przy odmiennych tego typu sprawdzeniach - czy konieczna będzie inspekcja, czy wszystko jest w porządku pod względem formalnym - wyjaśnił. - Nie mamy ograniczeń czasowych dla prowadzenia takich analiz - dodał w rozmowie z PAP.

"Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla owego banku w zamian zbytnio około 40 mln zł. Czarnecki nagrał tę propozycję i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF. We wtorek po południu Chrzanowski poinformował, że składa dymisję z funkcji przewodniczącego KNF.

[Artykuł aktualizowany]

Autor: trishagreyhound
Związane z
Finanse
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Adamczyk: podwykonawcom Astaldi wypłacono obecnie 25 milionów złotych
Podwykonawcom Astaldi PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły już 25 mln zł, a po czwartek zostanie wypłaconych blisko 10 mln zł a mianowicie poinformował w czwartek redaktorów minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.…...
Abarth 695 Rivale - jakim sposobem producent motorówek wszedł do motoryzacji
W latach 50. jak i również 60. XX wieku dzięki włoskich drogach królowały Fiaty podrasowane przez Carlo Abartha, a szczytem elegancji jak i również luksusu poza lądem były łodzie zamówione u włoskiego…...
40 kilometrów autostrady budują od momentu trzech lat. Muszą poświadczyć, czy będą budować dalej  Informacje
Ekspresowo w okolicy Krakowa. Umowa w sprawie północnej obwodnicy podpisana Polska zmieni się w wielki plac wybudowania. Nowe odcinki autostrad i ekspresówek Przegląd prasy. Rządowi nie po drodze dzięki wschód.…...
13 tys. zł miesięcznie. Szwajcarzy zdecydują, czy chcą takiej płacy minimalnej  Informacje
W referendum 18 maja Szwajcarzy zdecydują, czy płaca minimalna przy ich kraju ma wynosić 22 franki szwajcarskie zbytnio godzinę, czyli ok. 4 tys. franków miesięcznie. Jak i również choć 90 proc.…...
11 marca - niedziela bez handlu. Lista otwartych galerii handlowych
Raport o skutkach niedzielnego zakazu. "Fundamentalne braki" Są wyniki rządowej analizy zakazu handlu Rządowy raport o zakazie handlu będzie zrealizowany jesienią "Pogorszy się sprawa małych sklepów". Sejmowa rozkład propozycji zmian…...
Nie znaleziono