Domy HUD: jakie rodzaje nieruchomości kwalifikują się i jakie są korzyści?

17.02.2021
Category: Mogą Zostać

Wiele osób jest zainteresowanych jak najlepszą ofertą zakupu nowej nieruchomości, co skłania ich do rozważenia; „Co to jest dom HUD?

Konieczne jest poznanie wszystkich tajników, jeśli chodzi o to, czym są te właściwości i jak kupić dom HUD. Właściciele domów z pewnością mogą zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na tych nieruchomościach, ale najpierw powinieneś wiedzieć, skąd pochodzą.

Dom HUD to nieruchomość, która jest obecnie własnością Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Rząd federalny stał się właścicielem tych nieruchomości na pewnym etapie procesu wykluczenia.

Większość domów jest bezpośrednim skutkiem przejęcia, które było wynikiem pożyczki hipotecznej FHA (Federal Housing Administration).

Kiedy właściciel domu kupuje nieruchomość z pożyczką FHA, rząd federalny zgadza się ubezpieczyć pożyczkę od prywatnego pożyczkodawcy.

W końcu płatności właściciela domu mogą zostać wstrzymane, a pożyczkodawca decyduje się na przeniesienie domu do domu do przejęcia, aby pomóc odzyskać część utraconych pieniędzy z tej nieruchomości.

Mogą zdecydować o przekazaniu tytułu z powrotem rządowi, aby sprzedać go za niego i pomóc w umorzeniu części długu, który zaciągnął, gdy kredytobiorca nie spłacił spłaty.

W tym momencie są one uważane za domy HUD i są sprzedawane za pośrednictwem HUD Homestore, rządowej witryny internetowej, która przedstawia dostępne nieruchomości.

Witryna ta jest dostępna dla ogółu społeczeństwa, a także dla specjalistów z branży nieruchomości, którzy mogą uzyskać zezwolenie na sprzedaż tego typu nieruchomości.

Jakie są zalety zakupu HUD Home?

Musi być powód, dla którego tak wielu właścicieli domów jest chętnych do zakupu tych nieruchomości. Jeśli już zadałeś sobie pytanie, czym jest dom HUD?, być może już wiesz, dlaczego są tak popularne.

Głównym powodem, dla którego większość ludzi decyduje się na ten rodzaj kredytu hipotecznego, jest chęć znalezienia spektakularnej oferty podczas kolejnego zakupu domu.

Może to być jedyny sposób, w jaki mogą sobie pozwolić na urzeczywistnienie marzenia o posiadaniu domu lub może to być świetny sposób na po prostu obniżenie miesięcznych wydatków i skupienie się na innych rzeczach.

Dom HUD daje realistyczną okazję do posiadania własnego domu za ułamek ceny pierwotnej ceny katalogowej.

Ponieważ domy te zostały wcześniej przejęte, bank chętnie je sprzedaje. Zwykle wyceniają je bardzo nisko i oferują hojne rabaty w ramach programów takich jak Dobry sąsiad z sąsiedztwa. Jeśli domy nie przenoszą się w odpowiednim czasie, nadal obniżają cenę sprzedaży.

Jakie są wady HUD Home?

Tak jak istnieje wiele korzyści z zakupu tego typu nieruchomości, istnieje jedna poważna wada, o której powinni wiedzieć wszyscy potencjalni nabywcy. Może zaistnieć potrzeba szeroko zakrojonych (i kosztownych) prac naprawczych w domu, który przeszedł proces wykluczenia.

Właściciel domu, który nie miał pieniędzy na spłatę miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego, mógł nie mieć pieniędzy na opiekę lub utrzymanie domu. Może zostać zniszczony w środku lub wymagać dużej pracy na dachu, instalacji elektrycznej lub kanalizacji.

Istnieje prawdopodobieństwo, że jest przynajmniej kilka rzeczy, które należy zadbać, zanim większość ludzi uzna te domy za „gotowe do wprowadzenia się.

Niestety Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast nie ponosi żadnej odpowiedzialności za naprawę tych nieruchomości przed wystawieniem ich na sprzedaż.

Każdy dom jest sprzedawany w stanie, w jakim jest, dlatego wszyscy kupujący są zachęcani do zapłacenia za dokładny przegląd domu przed złożeniem oferty na nieruchomość.

Daje to możliwość zbadania zakresu uszkodzeń i określenia potencjalnych kosztów naprawy. Powinieneś uznać to za kluczowy krok, jeśli chcesz kupić jeden z tych domów HUD.

Jak mogę kupić HUD Home?

Czy nadal interesują Cię potencjalne długoterminowe korzyści z zakupu domu HUD? Definicja domów HUD czasami sprawia, że ​​potencjalni nabywcy są nieco nieufni co do procesu i rzeczywistych zalet tego typu zakupu.

Jednak nie neguje to faktu, że wiele z tych nieruchomości to doskonała okazja, która może sprawić, że posiadanie domu stanie się rzeczywistością.

Głównym celem jest sprzedaż tych domów właścicielom-mieszkańcom, a nie pośrednikom hipotecznym lub inwestorom, którzy mogliby je sprzedać dla zysku.

Dlatego większość domów jest wystawiana na sprzedaż wyłącznie właścicielom-mieszkańcom (tym, którzy zarówno będą właścicielami, jak i będą w nim mieszkać jako główne miejsce zamieszkania) przez pewien czas, zanim zostaną udostępnione ogółowi społeczeństwa. Możesz wyszukać nieruchomość na stronie HUDhomestore.com, używając ich funkcji wyszukiwania, aby znaleźć żądany obszar. Możesz zawęzić go do stanu, miasta, hrabstwa lub kodu pocztowego, aby uzyskać bardzo wąski zakres miejsca zamieszkania.

W czasie, gdy dom jest wystawiony na sprzedaż, możesz skontaktować się z zatwierdzonym specjalistą od nieruchomości, aby umówić się na przegląd. W tym momencie większość profesjonalistów zaleca wykonanie dokładnej inspekcji domu przed złożeniem oferty na nieruchomość.

Oferty można składać bezpośrednio po cenie katalogowej, wyższej niż cena wywoławcza lub niższej, w zależności od rynku w Twojej okolicy.

Możesz negocjować nieco cenę, ale pamiętaj, że możesz konkurować z innymi oferentami. Oferta, która jest znacznie niższa od pozostałych, nie jest przeznaczona do wygrania aukcji.

Wszystkie oferty należy składać przed upływem jednej konkretnej daty podanej na stronie internetowej Homestore. Te domy są sprzedawane na aukcji licytantowi, który zaoferował najwyższą cenę, więc wszystkie oferty należy przesłać do przeglądu przed upływem tego terminu.

Sprawdzą wszystkich kandydatów, którzy są zainteresowani nieruchomością i zdecydują, czy dokonać sprzedaży, czy nie.

Jeśli żadna z ofert nie spełnia minimalnego standardu, mogą przedłużyć termin lub obniżyć cenę domu.

Możesz złożyć ofertę dotyczącą nieruchomości za pośrednictwem specjalisty od nieruchomości. Aby składać oferty dotyczące tych nieruchomości, musisz współpracować z agentem. HUD pomoże pokryć koszty pośrednika w obrocie nieruchomościami, z którego korzystasz podczas zamknięcia kosztów.

Każdy może kupić dom HUD, o ile ma gotówkę na zakup domu lub może uzyskać finansowanie od prywatnego pożyczkodawcy. HUD nie udziela finansowania dla żadnej z tych nieruchomości.

Co się stanie, jeśli Twoja oferta zostanie wybrana?Kiedy Twoja oferta zostanie wybrana, zazwyczaj jesteś proszony o wpłacenie zadatku. Środki te przeznaczane są na zaliczkę na mieszkanie i nie podlegają zwrotowi.

Należy być przygotowanym na wniesienie w dobrej wierze wkładu w cenę zakupu domu w momencie składania oferty.

Jeśli Twoja oferta została wybrana dla domu i zostałeś zaakceptowany do zakupu, większość zamknięć następuje w ciągu trzydziestu dni.

HUD może zdecydować o przedłużeniu terminu zamknięcia o trzydzieści dni, jeśli pożyczkodawca potrzebuje więcej czasu na przetworzenie dokumentów lub wniosku o pożyczkę. Jednak przedłużenie to wymaga formy pisemnej, aby było ważne.

Zaleca się, aby kontrola domu odbyła się przed tym etapem, ponieważ na tym etapie nie można wycofać się z umowy. Wszelkie problemy związane z nieruchomością w tym pośrednim okresie oczekiwania nie będą miały wpływu na sprzedaż domu.

Jeśli zdecydujesz się odstąpić od umowy w tym momencie, stracisz wszystkie zadłużone pieniądze i wszelkie depozyty wpłacone na nieruchomość.

Czy są opcje finansowania?Powszechnym błędem jest przekonanie, że Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast zapewnia finansowanie nieruchomości, które wystawili na sprzedaż w HUD Homestore.

Ta agencja nie oferuje żadnego rodzaju finansowania, aby pomóc właścicielom domów zabezpieczyć pieniądze na zakup jednego z tych domów HUD. Całe finansowanie będzie musiało przejść przez prywatnego pożyczkodawcę.

Niektóre nieruchomości wystawione na sprzedaż w HUD Homestore kwalifikują się do pożyczki FHA od pożyczkodawcy, który uczestniczy w tym rządowym programie. Federal Housing Administration jest skłonna ubezpieczyć część pożyczki, aby potencjalni nabywcy byli mniej ryzykowni dla pożyczkodawcy.

W zamian właściciele domów kwalifikują się do kilku korzyści, które mogą zaoszczędzić im dużo pieniędzy na kosztach początkowych związanych z zakupem domu.

Największe oszczędności związane z kredytem hipotecznym FHA to niska wpłata zadatku. Pożyczkobiorcy z przyzwoitym kredytem (580 lub więcej) kwalifikują się do zaliczki w wysokości zaledwie 3,5 procent.

W porównaniu z tradycyjnym kredytem hipotecznym, który zazwyczaj wymaga dwudziestoprocentowej wpłaty zaliczki, może to zaoszczędzić tysiące dolarów i sprawić, że własność domu pojawi się na radarze w najbliższej przyszłości.

Jak zakwalifikować się do domu HUD

Czy masz słaby kredyt? Nie martw się, ponieważ nadal możesz kwalifikować się do tego programu pożyczkowego z jednym dodatkowym czynnikiem wyrównawczym. Wyniki kredytowe niższe niż 580 mogą kwalifikować się do pożyczki FHA, jeśli chcą i mogą zamiast tego odłożyć dziesięcioprocentową zaliczkę.

Innym ważnym czynnikiem decydującym o zatwierdzeniu pożyczki FHA jest stosunek zadłużenia do dochodów. Większość pożyczkodawców woli widzieć, że całkowite długi (w tym szacowany kredyt hipoteczny, odsetki, podatki i ubezpieczenie tej nowej nieruchomości) będą równe lub niższe niż 43 procent całkowitego dochodu.

Przygotuj się na wykazanie, że masz solidną historię pracy i przyzwoity dochód, aby kwalifikować się do tej pożyczki. Podobnie jak w przypadku większości pożyczek, będziesz musiał przedstawić dowód dochodu, taki jak wyciągi W2 i poprzednie zeznania podatkowe.

Nieruchomość kwalifikująca się do pożyczki FHA może przejść proces zamknięcia znacznie szybciej niż inne domy. Prawdopodobnie już przeszli ocenę FHA, która określa ostateczną kwalifikowalność nieruchomości i może sfinalizować finansowanie.

Jeśli zależy Ci na przeprowadzce do nowego domu, wybór jednej z tych nieruchomości zatwierdzonych przez FHA może być jednym ze sposobów na przyspieszenie tempa.

Dlaczego nie wszystkie domy HUD kwalifikują się do pożyczki FHA?Prawda jest taka, że ​​nie wszystkie domy HUD będą kwalifikować się do tego typu finansowania.

Może to nie mieć sensu, ponieważ większość nieruchomości jest przejętych przez FHA, gdy są objęte własnością HUD. Jednak wkrótce lepiej zrozumiesz, dlaczego pożyczka FHA może nie być opcją.

Nieruchomości kwalifikujące się do programu pożyczkowego FHA muszą spełniać określone minimalne standardy dotyczące nieruchomości. Są to pozycje, które są bezpośrednio związane z bezpieczeństwem i warunkami sanitarnymi w domu i są określane przez rzeczoznawcę.

Rzeczoznawca będzie szukał poważnych problemów w domu, takich jak problemy z elektrycznością, problemy z hydrauliką, zły dach i inne ważne obszary.

Jeśli nieruchomość nie spełnia tych standardów, pożyczkodawca nie zamierza udzielać finansowania na nieruchomość.

Niektórzy właściciele domów znajdują na HUDHomestore nieruchomość, która nie kwalifikuje się do pożyczki FHA, ale zaniedbują zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje. Istnieje prawdopodobieństwo, że wiąże się to bezpośrednio z koniecznością przeprowadzenia poważnych napraw w głębi domu. Musisz zadać sobie pytanie, czy chcesz podjąć ryzyko w przypadku tego typu nieruchomości, wiedząc, że prawdopodobnie dostrzeżono już oczywisty problem.

Co zrobić, jeśli dom wymaga wielu napraw?Niektóre domy mają znacznie dłuższą listę niezbędnych napraw niż inne. Jeśli natkniesz się na dom, który jest prawdziwym faworytem i chcesz wykonać pracę, możesz kwalifikować się do pożyczki FHA 203K.

Zwykle domy, które wymagają przebudowy, będą najpierw musiały zostać zakupione, a następnie właściciel będzie musiał uzyskać kredyt budowlany. Od pieniędzy zaciągniętych z kredytu budowlanego zapłacisz odsetki do zakończenia remontu.

W tym momencie zarówno kredyt budowlany, jak i pierwsza hipoteka zostaną połączone w jeden „nowy kredyt hipoteczny z jedną miesięczną spłatą i oprocentowaniem.

Może to być prawdziwy ból głowy dla właścicieli domów i wiąże się ze znacznymi kosztami. W końcu płacisz teraz za wielokrotne zamknięcia. Aby ułatwić ten proces, można zaoferować pożyczkę FHA 203K.

Ta metoda finansowania umożliwia spakowanie pieniędzy potrzebnych na remont w początkowy kredyt hipoteczny i nie wymaga dodatkowego zamknięcia po zakończeniu naprawy.

Dzięki temu uzyskanie pieniędzy potrzebnych do wykonania listy kontrolnej potrzebnych napraw jest znacznie prostsze niż w przeszłości. Nie musisz korzystać z pożyczki FHA ani pożyczki FHA 203K, aby kupić dom HUD. Są to wygodne i korzystne programy, ale możesz też skorzystać z innych kredytów hipotecznych i opcji finansowania.

Często Zadawane Pytania

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby odłożyć na dom HUD?

Większość zaliczek na dom HUD wynosi zaledwie pięć procent, ale możesz kwalifikować się do niższej stawki, jeśli korzystasz z pożyczki FHA do sfinansowania nieruchomości. Nie wszystkie domy HUD kwalifikują się do finansowania FHA, więc koniecznie skonsultuj się ze swoim specjalistą od nieruchomości. Jeśli masz ocenę kredytową 580 lub wyższą, Twoja zaliczka wyniosłaby zaledwie 3,5 procent na nieruchomość kwalifikującą się do FHA.

Czy możesz kupić dom HUD do odwrócenia?Tak, możesz kupić dom HUD, aby odwrócić go po ekskluzywnej aukcji, która jest sprzedawana właścicielom-mieszkańcom. Po rozpoczęciu sprzedaży inwestorzy, maklerzy i inni kupujący mogą rozważyć nieruchomość i złożyć ofertę dotyczącą domu.

Kupując dom HUD jako właściciel, jak długo musisz mieszkać w domu HUD?Jeśli kupujesz dom jako właściciel-lokator, w szczególności w okresie wyłączności aukcji, zgadzasz się mieszkać w domu przez dwanaście miesięcy. Nie będziesz uprawniony do zakupu kolejnej aukcji domu HUD przez dwa lata od tego zakupu.

Jeśli kupisz dom HUD w ramach programu motywacyjnego Good Neighbours Next Door, musisz mieszkać w tej nieruchomości przez trzy lata, aby zachować swój 50-procentowy rabat.

Jak długo muszę mieszkać w domu HUD?Musisz mieszkać w domu HUD przez dwanaście miesięcy, jeśli kupujesz go jako właściciel-mieszkaniec. Osoby, które kupują domy w ramach zachęty Good Neighbor Next Door, zgadzają się mieszkać w tej nieruchomości jako głównym miejscu zamieszkania przez co najmniej trzy lata.

HUD Homes in Conclusion

Kupno domu HUD może znacznie obniżyć koszty posiadania domu. Ten rządowy program to świetny sposób na zdobycie prawdziwej okazji na nieruchomość swoich marzeń, szczególnie jeśli chcesz i jesteś w stanie włożyć wysiłek w naprawę cholewki.

Wiele domów HUD ma długą listę napraw, które należy wykonać. Jednak przy odrobinie czasu i pieniędzy możesz przekształcić tę nieruchomość w dom swoich marzeń.

Już dziś możesz skontaktować się z profesjonalistą z branży nieruchomości, aby dowiedzieć się więcej o ofertach dostępnych w Twojej okolicy.

Leslie RowberryLeslie Rowberry jest Asystentem ds. Kredytów Hipotecznych i Agentem Nieruchomości z ponad 14-letnim wykształceniem i 12-letnim doświadczeniem w różnych sektorach przemysłu. Jest ekspertem w pomaganiu ludziom w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, a także ma dogłębną wiedzę na temat kredytu, różnych produktów pożyczkowych oferowanych w Stanach Zjednoczonych i wszystkich innych aspektów procesu zakupu domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy