Dlaczego warto korzystać z Bitcoin?

17.02.2021
Category: Istnieje Wiele

by Michael Opublikowany 26 marca 2016 Zaktualizowano 28 marca 2016

Dlaczego warto korzystać z Bitcoin?

Bitcoin może być najważniejszą rzeczą, która pojawiła się w Internecie od czasów Google

Bitcoin był ostatnio modnym hasłem, pojawiającym się w każdym większym nowym rynku. Od Bloomberga po Wired, The New York Times, Wall Street Journal i inne – media mają dzień na ten temat. W ciągu ostatnich kilku miesięcy temat zmienił się z Bitcoin w ogóle na jego podstawową technologię, blockchain. Dla nas Bitcoin nie istniałby bez blockchaina i odwrotnie, są nierozłączne.

Istnieje wiele powodów, dla których bitcoin jest ważny i argumentów, dlaczego warto go używać. Ludzie zawsze pytają o te pytania, gdy wspominamy o Bitcoinie, więc zajmiemy się szczegółami, dlaczego bitcoin jest ważny.

Bitcoin to towarBitcoin należy przyrównać do złota, a nie do Fiata.W przypadku handlu towarami aktywność jest ogromna. Bardzo rzadko ludzie, którzy inwestują lub handlują towarami, faktycznie są właścicielami towarów będących w obrocie, a raczej handlują funduszami lub funduszami ETF. Bitcoin jest podobny do towarów pod względem sposobu, w jaki można je kupować i sprzedawać, ale także spekulacji wokół nich. Czynniki środowiskowe nie są bezpośrednio związane z ceną, jak powiedzmy, soja. Jest to powiązane z innymi czynnikami, takimi jak ogólne nastroje na rynku, na które wpływają wydarzenia makroekonomiczne.

Przejrzystość BitcoinaBlockchain to globalna księga wszystkich transakcji bitcoinowych. Każda pojedyncza transakcja jest potwierdzana (raz), gdy ta transakcja jest zapisywana w innej księdze w sieci bitcoin. Pozwala to na niespotykaną dotąd przejrzystość i autentyczność. Jeśli transakcja jest potwierdzana w sieci tylko raz w ciągu kilku tygodni, musi istnieć powód, dla którego nie istnieje w innych księgach, ponieważ jest prawdopodobnie nieautentyczna. Ta technologia sprawia, że ​​fałszowanie Bitcoinów jest trudniejsze.

Technologia blockchain Bitcoin uosabia kulturę internetową, w której informacje są udostępniane obiektywnie.

Bitcoin jest deflacyjny

Ustalony limit bitcoina wynoszący 21 milionów Bitcoinów odgrywa kluczową rolę w jego charakterystyce inflacyjnej. Szacuje się, że ostateczny bitcoin zostanie wydobyty w 2xxx i prawdopodobnie będzie epicki. Ten artykuł ekonomisty wyjaśnia, w jaki sposób niektórzy ludzie mogą uważać to za mylące, ale to nieprawda.

Fiat jest podatny na manipulacje ze strony rząduChociaż nie jest to charakterystyczne dla Bitcoina, ma on wartość w tym sensie, że inflacja jest wbudowana w gospodarkę USA. Każdego roku inflacja zmniejsza realną wartość waluty fiducjarnej o pewien procent. Zależy to od szeregu czynników kontrolowanych przez rząd, takich jak podaż pieniądza, pożyczki, prawa i pakiety ekonomiczne.

Bitcoin jest czysty, nieuregulowany i otwartyCzysty może niektórym wydawać się mglisty pomysł, ale tak nie jest. W odniesieniu do Bitcoina oznacza to, że cena jest regulowana przez czystą podaż i popyt. Bez popytu cena spadnie. Dotyczy to również towarów w tym sensie. Odkąd wkroczyły rządy, wydaje się, że sytuacja jest coraz gorsza.

Oznacza to również, że otwartość Bitocina pozwala ludziom tworzyć własne, nieuregulowane sposoby jego wykorzystania. Niezależnie od tego, czy chodzi o pożyczki społecznościowe, na giełdy firm usługowych bitcoin, Bitcoin tworzy własną ekonomię, stworzoną przez ludzi, dla ludzi.

Bitcoin nigdy nie umrze, dopóki ludzie będą uruchamiać oprogramowanie bitcoin. Zazwyczaj portfel internetowy ma serwery, na których jest uruchomione oprogramowanie, ale opisanie tego jest nieco bardziej skomplikowane. Jeśli ktoś chce zostać węzłem bitcoin, uruchamia oprogramowanie i zaczyna przetwarzać transakcje. Piękno tego polega na tym

Bitcoin nie ma granic, limitów Bitcoin uosabia kulturę internetową .Jest otwarty, wolny, „niezniszczalny i zdecentralizowany. Internet zaczął dzielić się informacjami, a bitcoin to rewolucja w tym pomyśle. Bitcoin to pomysł, po pierwsze, że własność finansowa może być bezpośrednio kontrolowana przez jej właściciela. Jak wspomnieliśmy, banki są właścicielami pieniędzy z depozytów, mogą robić wszystko z odsetkiem wszystkich depozytów. Kiedy ktoś jest właścicielem bitcoina, działa on podobnie do gotówki, ponieważ posiadacz klucza prywatnego może z nim zrobić, co mu się podoba. Bitcoin to zdecentralizowana kryptowaluta, co oznacza, że ​​nie można jej (łatwo) zamknąć.

Świat szybko się zmienia, Bitcoin uosabia tę zmianę.Korzyści z Bitcoin można omawiać w nieskończoność, oto kilka innych kluczowych zalet Bitcoin.

  • Niskie opłaty transakcyjne

    Wysyłanie pieniędzy za granicę kosztuje zaskakująco więcej niż myślałem. Nawet jeśli przepisy handlowe zachęcają i umożliwiają transfery na duże odległości, nie oznacza to, że są tanie. Bitcoin kosztuje około 1 centa, aby wysłać go komukolwiek innemu. To wszystko, portfel do portfela, adres do adresu. To takie proste, a opłatę można dostosować w zależności od priorytetu.
  • Pieniądze już są cyfrowe

    Od zarania komputerów zajmują się transakcjami finansowymi. Dlaczego nie zaufać Bitcoinowi z jego technologią blockchain. W ten sposób jest budowany od podstaw, a nie narzucany jak fiat.To są powody, dla których bitcoin jest ważny. Moglibyśmy iść dalej i dalej. Będziemy nadal edytować ten artykuł, ponieważ myślimy o więcej, ale uważamy, że odpowiedź powinna być również prosta i krótka.

    Bitcoin pokonał wiele wyzwań i nadal rozwija się dzięki wsparciu społeczności, usługom i rozwojowi.Nigdy nie jest za późno, aby dostać się do Bitcoin Bitcoin jest wciąż młody. Jeśli jesteś wystarczająco ciekawy, zapoznaj się z naszym artykułem Pierwsze kroki z Bitcoinem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy