Dlaczego musisz znać 5 C kredytu

17.02.2021
Category: Spłaty Pożyczki

Może się zdarzyć, że Twoja firma będzie potrzebować dodatkowego finansowania, aby rozwinąć skrzydła i się rozwijać. Jeśli jednak nie masz dodatkowej gotówki, prawdopodobnie będziesz musiał poszukać dodatkowego finansowania, na przykład kredytu biznesowego.

Niestety nie każdy, kto ubiega się o pożyczkę, kwalifikuje się do niej (gdyby to było takie proste!). Pożyczkodawcy intensywnie weryfikują swoich kandydatów, aby oddzielić ryzykownych kandydatów do pożyczek od tych mniej ryzykownych.

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób możesz stworzyć zwycięską aplikację i zabezpieczyć finansowanie dla swojej rozwijającej się firmy, ważne jest, aby zrozumieć 5 punktów C kredytu: charakter, warunki, kapitał, pojemność i zabezpieczenia. Te pięć elementów zdolności kredytowej obejmuje ramy, których pożyczkodawcy będą używać do określenia, czy będziesz odpowiedzialnym pożyczkobiorcą. Rzućmy teraz okiem na wszystkie pięć.

Postać

Pożyczkodawca chce poznać charakter pożyczkobiorcy przed rozpoczęciem z nim współpracy. Aby upewnić się, że jesteś wiarygodny i godny zaufania, pożyczkodawcy przyjrzą się Twojej historii kredytowej, aby ocenić rzeczywistość sytuacji. Innymi słowy, sprawdzają zarówno Twoją osobistą, jak i biznesową historię kredytową, aby zobaczyć, czy masz dobre wyniki w spłacie długu.

Jeśli znajomy prosi o pożyczenie pieniędzy, ale słyszałeś, że ma zwyczaj pożyczać pieniądze i nigdy ich nie zwracać, prawdopodobnie w najbliższym czasie nie oddasz mu gotówki. Podobnie, patrząc na swoją postać lub historię kredytową, pożyczkodawca chroni się przed pożyczeniem swoich pieniędzy komuś, kto ma zwyczaj nie płacić rachunków lub spłacać długów.

Chociaż nie możesz cofnąć się w czasie i zmienić sposobu, w jaki zarządzałeś swoimi pieniędzmi w przeszłości, nigdy nie jest za późno, aby przygotować się na przyszłość i zacząć odbudowywać swój kredyt. Spłać wszelkie zaległe salda, terminowo opłacaj wszystkie rachunki i terminowo spłacaj wszelkie zadłużenia. Im dłużej możesz udowodnić, że możesz polegać na pieniądzach, tym lepiej będą się one wydawać pożyczkodawcom.

Warunki

Bez względu na to, jak dobrze prowadzona jest Twoja firma, zawsze będą istniały czynniki zewnętrzne, które będą miały wpływ na wysokość przychodów, które przynosisz. Warunki te mogą obejmować aktualne trendy w Twojej branży, stan gospodarki oraz wydarzenia polityczne lub środowiskowe , wraz z innymi zmiennymi czynnikami.

Jeśli jesteś właścicielem sklepu mięsnego i w wiadomościach pojawiają się doniesienia o chorobie szalonych krów, istnieje duża szansa, że ​​nie sprzedasz tak dużo wołowiny, niezależnie od tego, jak stabilna byłaby Twoja firma. dostać się? Nawet działalność pożyczkobiorcy z nienaganną historią może zepsuć się z powodu warunków zewnętrznych. Z tego powodu pożyczkodawcy będą spoglądać poza to, co widzą na papierze, aby upewnić się, że rozumieją pełny zakres swojego ryzyka.

Oczywiście istnieją pewne firmy, które są już oznaczone jako bardziej ryzykowne niż inne, ale możesz pokazać pożyczkodawcom, że radzisz sobie z różnymi sprawami, ustanawiając plan ciągłości biznesowej, aby przygotować się na możliwość, że sytuacja może się pogorszyć. Plan działania pozwala pożyczkodawcom wiedzieć, że jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, nie będziesz zaskoczony. Ponadto rozważenie dodania dodatkowego bufora do konta oszczędnościowego, jeśli to możliwe, nigdy nie zaszkodzi.

Kapitał

Pożyczkodawca chce wiedzieć, ile osobiście zainwestowałeś w swój biznes. Czy Twoje aktywa przewyższają pasywa, czy też jest odwrotnie? Czy możesz stracić więcej niż zyskałbyś, gdyby Twój biznes upadł?

Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że możesz coś stracić, jeśli Twoja firma nie przetrwa, ponieważ wiedzą, że będziesz walczyć o wiele mocniej, aby utrzymać ją przy życiu. Jeśli widzą, że nie zainwestowałeś we własny biznes, dlaczego mieliby to robić?

Jeśli szukasz pożyczki, ważne jest, aby upewnić się, że Twój kapitał jest w dobrym stanie. Nie tylko dlatego, że chcesz uzyskać zgodę na pożyczkę, ale także dla siebie. Jeśli nie masz kapitału, którego potrzebujesz, skup się na powiększaniu aktywów i spłacie zobowiązań.

Pojemność

Kiedy pożyczkodawca patrzy na twoją zdolność lub przepływy pieniężne, chce upewnić się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na spłatę pożyczki wraz z odsetkami. Nie powinno to być zbyt wielkim zaskoczeniem, ponieważ pożyczkodawcy w naturalny sposób chcą, aby pieniądze, które pożyczyli, wróciły do ​​nich.

Jednym ze sposobów, w jaki to ustalą, jest ustalenie wskaźnika pokrycia długu. To równanie mówi pożyczkodawcom, ile długu będziesz w stanie zaciągnąć. Mogą również spojrzeć na wyciągi z przepływów pieniężnych, aby zobaczyć, ile kapitału masz do dyspozycji w swojej firmie.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zatwierdzenie pożyczki dla małej firmy, upewnij się, że masz pieniądze potrzebne do spłaty pożyczki wraz z odsetkami, a także dodatkowy bufor gotówki, aby zapewnić pożyczkodawcom, że będziesz w stanie spłacić swoją pożyczkę , nawet jeśli nagle pojawi się nagły wypadek.

Dodatkowy

Wprowadzając jakąś formę zabezpieczenia, dajesz pożyczkodawcom prawo do przejęcia tego zabezpieczenia, jeśli nie spłacasz swoich pożyczek. Zabezpieczenie to zasadniczo plan awaryjny pożyczkodawcy. Eliminuje to część ryzyka dla pożyczkodawców, ponieważ wiedzą, że mogą zlikwidować wszelkie zapasy, sprzęt lub mienie, które posiadasz, aby w razie potrzeby spłacić dług.

Zabezpieczenie, które postawisz na stole, może być ostatnim impulsem, którego potrzebujesz, aby pożyczkodawca zatwierdził cię do pożyczki. Jeśli nie masz zabezpieczenia do zaoferowania pożyczkodawcy, być może będziesz musiał znaleźć „niezabezpieczoną pożyczkę, przy której może być wymagane podpisanie osobistej gwarancji.

Wygraj pożyczkę poprzez przygotowanie

Nie ma lepszego sposobu na przygotowanie się do wniosku kredytowego niż wiedza i zrozumienie, czego szuka pożyczkodawca. 5 punktów C kredytu daje pożyczkodawcom prosty, stosunkowo przewidywalny sposób oceny wszystkich otrzymanych wniosków. Odwołując się samodzielnie do 5 C, będziesz w stanie odpowiednio dostosować swój wniosek o pożyczkę i dać sobie najlepszą szansę na zdobycie finansowania dla swojej firmy.

Impreza firmowa w Twojej skrzynce odbiorczejDołącz do tysięcy właścicieli małych firm i założycieli startupów, którzy czerpią wiedzę z naszych historii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy