Dlaczego dziś akcje spadają

17.02.2021
Category: Możesz Zrobić

Mike Stenger, zastępca redaktora, Money Morning 21 września 2020 r

Rozpocznij rozmowę

Lub aby skontaktować się z obsługą klienta Money Morning , kliknij tutaj.

Dobrze pamiętamy koniec lutego. S&P 500 stracił ponad 30% od tego momentu do marca. Zamknięcie gospodarki amerykańskiej miało burzliwy wpływ na zaufanie inwestorów.

Ale obecny rynek przyjmuje hity z więcej niż jednego kierunku. Porozmawiajmy o tym, dlaczego akcje spadły dzisiaj, a następnie co możesz zrobić, aby się chronić.

Chociaż widzieliśmy ogromną, 60-procentową korektę od czasu marcowego krachu, patrzymy na kolejną potencjalną awarię przed końcem roku.

Dynamika na indeksie S&P 500 spadła dziś ujemnie, po raz pierwszy od lutego. Indeks spadł o 9,2%.

Dla wielu inwestorów może to nie być zaskoczeniem, ponieważ rządy i serwisy informacyjne wielokrotnie alarmowały w drugiej fali. Jednak ostatnie spowolnienie na rynkach wydaje się odzwierciedlać znacznie więcej.

Przychodzi mi na myśl cytat Marka Twaina: „Historia się nie powtarza, ale często rymuje.

Chociaż mamy pewne pojęcie, czego się spodziewać po drugiej fali COVID-19, obecna negatywna prognoza niesie ze sobą więcej wody niż w marcu.

Oprócz spadku koronawirusa z lutego i marca, niepokoje społeczne i polityczne w Stanach Zjednoczonych stopniowo doprowadziły do ​​silniejszego niedźwiedzia wśród inwestorów.

Spekulacja powoduje niestabilność rynku. I nadal istnieją spekulacje, tyle że spekulacje są połączone z bardziej bezpośrednim przygotowaniem do chaosu.

Zaczniemy od najnowszej bomby, która podnieci rynek.

Dramat Sądu Najwyższego

Napięcia wzrosły teraz, gdy mamy mniej niż osiem tygodni przed wyborami prezydenckimi. Śmierć sędzi Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, Ruth Bader Ginsburg, podsyca ogień, a debata nad tym, czy prezydent USA Donald Trump powinien wyznaczyć inną osobę na jej miejsce, czy też poczekać do zakończenia wyborów.

Demokraci oskarżyli swoich kolegów po drugiej stronie korytarza o hipokryzję, wskazując na czas w 2016 roku, kiedy Republikanie odmówili głosowania w sprawie przedwyborczej nominacji Obamy Merricka Garlanda.

Z drugiej strony Republikanie mogliby potraktować to jako obowiązek powołania nowego sędziego, wykorzystując moment, w którym GOP kontroluje zarówno władzę wykonawczą, jak i ustawodawczą.

OSTRZEŻENIE: 22 miliony akcji tej giełdy w obrocie każdego dnia – upewnij się, że nie jesteś w pobliżu. Kliknij tutaj

Prezydent Trump i jego administracja mają wybrać swoją nową perspektywę w piątek lub sobotę. Wtedy rynki mogą jeszcze bardziej wstrząsnąć.

Konflikt wynikający z tego sporu doprowadził Demokratów do grożenia „zapakowaniem sądu, co oznacza, że ​​w odwecie będą próbowali dodać więcej sędziów.

Stworzyłoby to kontrowersyjny precedens. Od ponad 150 lat jest tylko dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego. Dodanie do tej liczby nie było sugerowane, odkąd Franklin D. Roosevelt sprawował urząd.

Gorące debaty prawdopodobnie nie ustaną w ciągu najbliższych kilku tygodni, co jeszcze bardziej zwiększy obraz „strachu. To nakłada się na już obecne obawy dotyczące drugiej rundy koronawirusa, które pojawią się jesienią.

Kolejna fala COVID-19

Dwa szpitale w Izraelu mogą przestać przyjmować koronawirusa w Izraelu. Według The Jerusalem Post w Izraelu jest obecnie hospitalizowanych prawie 1300 osób, z czego 643 w stanie krytycznym.

Od wybuchu epidemii w kraju odnotowano ponad 188 000 przypadków i ponad 1200 zgonów, przy czym obecnie jest 51 503 zakażonych przypadków.

Ostatnia epidemia zmusiła dwa przytłoczone szpitale do ograniczenia usług, aby lepiej skupić się na pacjentach z COVID-19.

W międzyczasie Wielka Brytania debatuje nad kolejną blokadą po osiągnięciu największego wzrostu liczby przypadków COVID-19 od maja – ponad 4422.

Kraj ten poniósł największą liczbę ofiar śmiertelnych w Europie, kiedy jego rząd flirtował ze strategią „odporności stadnej w celu powstrzymania wirusa. Ponad 41 000 zmarło.

Premier Boris Johnson, który został zarażony wirusem, powiedział, że nie chce ponownie zamykać kraju, ale może być zmuszony do podjęcia pewnych środków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Tymczasem Stany Zjednoczone szykują się na podobną sytuację. Po zniesieniu blokady w niektórych miejscach, a nie w innych, przed wyborami kraj stoi w obliczu mieszanej sytuacji.

Inwestorzy zastanawiają się również, co może się stać po drugiej stronie 3 listopada. Przy tak dużych napięciach wielu widzi potencjał do dalszych niepokojów społecznych i przemocy po wyborach.

W tym miejscu docieramy do tego, co czyni nasz obecny czas wyjątkowym. Wielu Amerykanów uważa, że ​​ich kraj nie był tak niestabilny politycznie od kilkudziesięciu lat, niektórzy twierdzą, że nawet za ich obecnego życia.

Wielu z tych Amerykanów to inwestorzy. I wielu z nich ucieka teraz w bezpieczne miejsce…

Zmienność może znowu Skyrocket

Na niestabilnych rynkach zawsze znajdą się możliwości zysku dla tych, którzy chcą podjąć ryzyko. Powinieneś jednak wiedzieć, że Twoje ryzyko rośnie.

Inwestorzy skupiający się wyłącznie na zwyżkach mogą liczyć się z kilkoma nieznanymi siłami, jeśli te negatywne katalizatory będą miały złożony efekt. Często wydaje się, że „tajemnica się pogłębia, ponieważ po prostu „nie wiesz, czego nie wiesz.

Jedyne, co wiesz, jako narastający strach, to to, że rynek jest bardziej zmienny niż wcześniej. Goldman Sachs Group Inc. (NYSE: GS) 8 września znalazła niedźwiedzi wzorzec na indeksie zmienności CBOE (VIX), czyli „Indeksie strachu.

Mieliśmy wtedy rosnący rynek, jakieś dwa tygodnie temu. Bank inwestycyjny podał, że wzrosty akcji zwykle zbiegają się ze spadkiem VIX.

Tak się nie stało od 4 września do 8 września. S&P 500 wzrósł o 1,8%, a VIX o 3,3%.

Wydawało się, że ustąpiło w następnych dniach. Ale to była cisza przed burzą.

Goldman twierdzi, że obawy przed wyborami stają się coraz większym czynnikiem wpływającym na wzrost wskaźnika VIX. Im wyższy poziom, tym więcej inwestorów wzrostu mogą stracić, jeśli sprawy nie pójdą po ich myśli.

Według Market Insider , VIX będzie „najlepszym wskaźnikiem oczekiwanej zmienności na rynku w ciągu najbliższych 30 dni.

VIX osiągnął powyżej 80, kiedy rynek załamał się w marcu. Wszystko powyżej 30 jest zwykle uważane za „wysokie.

Z tego powodu inwestorzy są w tej chwili na krawędzi i zmierzają do bardziej stabilnych inwestycji dochodowych.

Jeśli chcesz się zabezpieczyć, oto, co możesz kupić…

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy