Dlaczego cena bitcoinów spada w weekendy?

17.02.2021
Category: Należy Pamiętać
 • Fora
 • Najpopularniejsze foraDyskusja BitcoinMatthew LightAktywny członekKilka osób zauważyło, że cena Bitcoina spada w weekendy i rośnie w ciągu tygodnia. Wydaje się, że pasuje to do mojego bardzo małego zestawu danych obserwacyjnych. Zakładając, że to prawda, mam teorię, dlaczego:

  1) Produkcja nowych monet odbywa się w sposób ciągły z mniej więcej stałą szybkością 150 bitcoinów na godzinę, aż do następnego zmniejszenia o połowę, kiedy to zostanie zmniejszona do 75 bitcoinów na godzinę. Podejrzewam, że jest to główne źródło bitcoinów dla popytu nowych inwestorów, z wyjątkiem gwałtownych skoków cen.

  2) Większość wydobywanych bitcoinów jest sprzedawanych za fiat w / blisko czasu ich kwalifikowalności, w celu pokrycia kosztów wydobycia (energia elektryczna, wynagrodzenia, ASIC itp.)

  3) Większość nabywców inwestycji Bitcoin (HODLers) kupuje w ciągu tygodnia i spędza czas z rodziną, obowiązkami itp. W weekendy. Brak popytu na zakup ze strony tych HODLerów w weekendy może prowadzić do spadku cen, ponieważ wydobywane monety są stale wypuszczane na rynek.

  4) Doświadczeni handlowcy prawdopodobnie już są świadomi tych wzorców i używają ich do gromadzenia / nieuczciwego gromadzenia, pomagając zrównoważyć podaż i popyt oraz osłabić ten wzorzec.

  Jako dodatkową hipotezę stawiam, że:

  1) Cena ma tendencję do wzrostu w dni powszednie na największych rynkach kupujących Bitcoin, ponieważ wiele osób podejmuje decyzję o zakupie Bitcoina jako inwestycji rano i wtedy dokonuje zakupów. Zauważyłem duży skok cen, który zdarza się tutaj regularnie wieczorem (rano dla chińskich kupujących).


  W idealnym świecie tego rodzaju wzorce zostałyby odrzucone. Jednak rynek bitcoin to fiat jest bardzo niedoskonały, ponieważ wielu z nich (całkiem słusznie!) Nie chce trzymać dużo bitcoin / fiat na giełdach, a udany handel na giełdach nie oznacza, że ​​odejdziesz z tymi wygranymi w średnim / długim okresie -term jako BTC lub nawet salda fiat poza giełdą.

  Teraz muszę tylko poświęcić trochę czasu na zbieranie danych o cenach giełdowych i sprawdzić, czy pasują do moich zwykłych obserwacji. Jeśli chodzi o handel nimi – zostawię to innym. Moje własne bitcoiny opuszczają Coinbase, gdy tylko się kwalifikują!

  ErdoganAktywny członekMatthew LightAktywny członekBagatellAktywny członekJestem pewien, że ostatnio widziałem wątek na / r / BitcoinMarkets z tymi liczbami. Zajrzę później – teraz pogrzeb mojego psa

  Matthew LightAktywny członekMamy konie, osły, psy i koty i wiem, jak trudno je stracić.

  BagatellAktywny członekGotowe. Pokazał mi, jak umierać z godnością. Życie toczy się dalej.

  Matthew LightAktywny członekpeernodeNowy członekZauważyłem to kilka miesięcy temu i pobrałem dane dotyczące cen, aby sprawdzić znaczenie. Niczego nie zapisałem ani nie spisałem; Po prostu użyłem ipythona, aby uzyskać wartości p. To jest prawdziwe. Nie wiem, czy jest to wystarczająco opłacalne, aby pokonać koszty.

  Uważam, że powodem jest to, że banki są zamknięte w weekendy, więc nie można wysyłać pieniędzy na giełdę za pośrednictwem banku i kupować bitcoinów w weekendy. Możesz bardzo łatwo wysłać bitcoiny na giełdę i sprzedać je, ale nie możesz kupować, chyba że zostawiłeś dolary na giełdzie z początku tygodnia.

  Kiedy kupujący bitcoin wysyłają fiat na giełdę, najczęściej pojawia się on na początku tygodnia, a więcej przelewów fiat przychodzi w poniedziałek i wtorek niż w czwartek lub piątek. Oznacza to, że ceny są wyższe we wtorek / środę, a niższe w weekendy.

  Matthew LightAktywny członekGłębokie morzeNowy członekNie, ceny bitcoinów ani innych kryptowalut nie spadają w weekendy ani święta. Bitcoin to pierwsza najpopularniejsza cyfrowa kryptowaluta, na której cenę wpływa wiele różnych czynników. W idealnym przypadku cena bitcoina jest zwykle wyrażana jako kurs wymiany bitcoina w stosunku do innych walut. Wraz z gwałtownym wzrostem popularności tej cyfrowej waluty, popyt na bitcoiny znacznie wzrósł w ostatnich latach. Poniżej znajdują się niektóre z głównych czynników, które mogą wpływać na cenę bitcoinów:

  1. Regulacje rządowe

  Za każdym razem, gdy rząd publikuje oficjalne oświadczenia dotyczące regulacji walut cyfrowych, zwykle wpływa to na cenę bitcoina. Nawet jeśli działania tego rządu nie są bezpośrednio związane z wirtualnymi walutami, ich wpływ będzie nadal odczuwalny. Dobrym przykładem może być kryzys bankowy na Cyprze, podczas którego rząd przejął fundusze. To wywołało dyskusje na temat tego, czy Cypr powinien przyjąć Bitcoiny jako nową walutę.

  2. Wpływ

  mediów Media mogą również znacząco wpływać na cenę bitcoinów. Szum medialny może łatwo doprowadzić do wzrostu ceny, podczas gdy negatywne wiadomości mogą doprowadzić do spadku ceny. Na przykład wiadomości o bankructwie lub włamaniach do witryn i usług związanych z bitcoinem mogą wywołać panikę i zakłócenia wśród użytkowników bitcoinów, prowadząc do spadków cen.

  3. Stabilność sieci Bitcoin

  Stabilność sieci bitcoin jest głównym czynnikiem, o który obawia się większość entuzjastów bitcoinów. Większość ludzi chce bezpiecznej sieci, w której nie stracą pieniędzy. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, takich jak euro i dolary, bitcoiny są w dużej mierze postrzegane jako bańki gospodarcze, ponieważ są cenne tylko wtedy, gdy są wymieniane na inne waluty, ale same w sobie nie mają żadnej wartości. Gdyby większość ludzi i organizacji biznesowych przestała akceptować bitcoiny, „bańka pękłaby, co doprowadziłoby do spadku ceny bitcoinów.

  4. Popyt i podaż

  bitcoinów Cena bitcoinów w dużej mierze zależy od popytu i podaży. Oznacza to, że duży popyt i niska podaż często prowadzą do wzrostu ceny. Należy pamiętać, że podaż bitcoinów jest kontrolowana, przy czym całkowita liczba bitcoinów w obiegu nie może nigdy przekraczać 21 milionów. Ze względu na ograniczoną podaż istnieją spekulacje, że cena bitcoinów będzie z czasem rosła.

  5. Szersza akceptacja głównego nurtu

  Jest to kolejny ważny czynnik, który znacząco wpływa na cenę tej kryptowaluty. Nawet jeśli napotkał szereg wyzwań i przeciwników, wiele znanych firm i przedsiębiorstw zaczęło akceptować bitcoiny jako środek transakcji.

  6. Dumping dużych firm do waluty Fiata

  Biorąc pod uwagę, że bitcoiny nie są powszechnie akceptowane jako środek transakcji lub płatności, niewiele osób i instytucji może je zaakceptować. Ponieważ za większość rzeczy nadal trzeba płacić w walutach fiducjarnych, wiele firm często sprzedaje duże porcje bitcoinów, aby pokryć swoje wydatki biznesowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy