Crypto Ticker

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Istnieje wiele metod przechowywania i zabezpieczania Bitcoinów. Jedną z najstarszych metod jest portfel papierowy Bitcoin. Ten rodzaj portfela wypadł z łask wielu entuzjastów Bitcoin, ale nadal jest używany przez tych, którzy nie czują się komfortowo korzystając z portfela internetowego. Ten portfel Bitcoin, jak każdy inny, ma swoje wady i zalety. Oto kilka ważnych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o papierowym portfelu na Bitcoiny.

O portfelach papierowych Bitcoin

Wśród różnych metod przechowywania bitcoinów portfel papierowy jest klasyfikowany jako forma przechowywania w chłodni. Oznacza to, że portfel działa jako mechanizm offline. Portfele papierowe są uważane za jedną z najbezpieczniejszych form przechowywania Bitcoinów, ponieważ są instrumentem na okaziciela. Tylko osoba, która trzyma papier, który tworzy portfel, może uzyskać dostęp do Bitcoin.

W sensie nietechnicznym portfel papierowy obejmuje to, co można uznać za wydrukowanie bitcoinów. Oczywiście token nie istnieje fizycznie, ale portfel papierowy jest najbliższy do uczynienia Bitcoina aktywem materialnym. Klucze prywatne i adresy Bitcoin portfela są drukowane na kartce papieru, często w postaci kodu QR. W niektórych przypadkach klucz prywatny jest używany do generowania klucza publicznego, a klucz publiczny tworzy adresy Bitcoin, które są wymagane do wysyłania i odbierania kryptowaluty.

Kiedy te portfele są odpowiednio skonstruowane i pielęgnowane, mogą stanowić prawie nieprzeniknioną metodę przechowywania bitcoinów. Największą wadą portfela papierowego jest to, że można zgubić kawałki papieru. Można je wyrzucić, przypadkowo umyć lub ukraść, jeśli zostaną pozostawione w pobliżu. Oznacza to, że osoby, które zdecydują się z nich korzystać, powinny albo wykonać kopię zapasową, albo przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

Generowanie kluczy do portfela papierowego odbywa się zwykle za pomocą przeglądarki internetowej, więc dane nie są przesyłane przez Internet. Następnie użytkownik wydrukowałby portfel, wyczyszczając przeglądarkę i usuwając wszystkie powiązane pliki graficzne. Nie zaleca się trzymania papierowego portfela przy komputerze lub telefonie. To zniweczyłoby cały cel portfela.

Niektóre portfele papierowe mają ładny design, który umożliwia ich złożenie. Portfel papierowy można następnie umieścić w zwykłym portfelu, aby zawsze mieć go pod ręką. Ponownie, utrata papierowego portfela oznacza, że ​​utracisz dostęp do swojego skarbca Bitcoin.

Jak zrobić portfel papierowy Bitcoin

Najczęstszym sposobem zrobienia portfela papierowego Bitcoin jest skorzystanie z usługi online, takiej jak Bitaddress.org lub Walletgenerator.net. Proste wyszukiwanie w Google ujawni szereg różnych usług, z których można korzystać. Większość z tych platform to generatory losowych kluczy i adresów typu open source. Używają JavaScript do tworzenia kluczy za pomocą przeglądarki i żadne dane nie są przesyłane przez Internet. Większość z nich pozwoli ci poruszać myszą, aby mieszać klawisze, dopóki nie będziesz zadowolony z generowania liczb. Po wygenerowaniu kluczy zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym można wydrukować portfel.

Nawet z portfelem papierowym Bitcoin nadal możesz sprawdzić saldo, wpisując klucz publiczny w polu wyszukiwania na blockchain.info. Jeśli chcesz, możesz również zaimportować dane z portfela papierowego do innego portfela internetowego.

Oto lista rzeczy, których będziesz potrzebować, jeśli chcesz zrobić i używać portfela papierowego Bitcoin:

 • Dostęp do Internetu
 • Drukarka z tuszem i papierem do drukarkiNożyczkiSmartfon z czytnikiem kodów QR (do wysłania)Portfel internetowy zawierający Bitcoin (do przelewu w razie potrzeby)Pamięć USB (opcjonalnie)Ostatnia pozycja na tej liście jest przydatna dla tych, którzy chcą zapisać obraz portfela papierowego na urządzeniu zewnętrznym. Możesz umieścić zdjęcie portfela papierowego na pamięci USB, a następnie przechowywać ją w bezpiecznym miejscu. W ten sposób będziesz mieć kopię zapasową portfela papierowego na wypadek utraty oryginału. Nie można przecenić, że ochrona portfela papierowego jest koniecznością.

  Korzystanie z portfela papierowego Bitcoin

  Twój portfel papierowy będzie zawierał dwa kody QR. Jeden z nich służy do wysyłania, a drugi do odbioru. Pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie będziesz chciał zrobić, jest załadowanie portfela papierowego bitcoinami przechowywanymi w portfelu innego rodzaju. Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku, to po prostu wysłać Bitcoiny z istniejącego portfela na adres odbiorczy portfela papierowego. Proces jest bardzo prosty.

  Aby wydać pieniądze, wystarczy zeskanować odpowiedni kod QR i wprowadzić adres odbiorcy osoby lub firmy otrzymującej Bitcoin. Zajmuje to tylko kilka chwil, a transakcje są zazwyczaj przetwarzane bardzo szybko.

  Zalety portfela papierowego Bitcoin

  • Może być używany jako tymczasowy sposób wysyłania Bitcoinów, podobnie jak karta podarunkowa
  • Bardzo łatwy do przenoszenia – wystarczy włożyć do zwykłego portfela jak gotówkęTylko kradzież lub utrata portfela papierowego może zagrozić Twojemu BitcoinowiBardzo łatwe do wykonaniaBardzo łatwy do przechowywaniaDarmowe tworzenie Wady portfela papierowego Bitcoin

   • Papier można łatwo zniszczyć lub uszkodzić
   • Klucze prywatne mogą zostać przypadkowo ujawnioneBrak zaawansowanego szyfrowania oznacza możliwość kradzieży*** Tutaj w CryptoSwede znajdziesz informacje na temat Crypto Mining różnych kryptowalut, a także najlepszych giełd kryptowalut. Zamiast tego możesz handlować lub skonfigurować boty handlowe, a następnie przechowywać krypto w portfelach kryptowalut. Później wydaj je za pomocą kryptograficznych kart debetowych! ***

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy