Co wpływa na Twoją zdolność kredytową?

17.02.2021

Twoja ocena kredytowa waha się od 300 do 850. Niektórzy pożyczkodawcy VA wymagają zdolności kredytowej 660 lub wyższej. Chociaż dokładna formuła obliczania wyniku to informacje zastrzeżone i będące własnością FICO, oto przybliżony podział tego, jak tworzony jest wynik kredytowy:

Historia płatności (35%)

Trzydzieści pięć procent Twojego wyniku opiera się na historii płatności. Jest to przeznaczone głównie dla pożyczkodawców, aby zobaczyć ryzyko związane z udzieleniem pożyczki i sprawdzić, jak dobrze opłacałeś swoje rachunki w przeszłości. Na Twój wynik wpłynie opóźnione opłacanie rachunków, ich całkowity brak, liczba wysłanych rachunków do firm windykacyjnych oraz fakt, że w przeszłości ogłosiłeś upadłość. Jak wszystko, ich ustąpienie zajmuje trochę czasu i może wpływać na wynik przez lata po ich wystąpieniu.

Kwoty należne (30%)

Trzydzieści procent wyniku zależy od aktualnego zadłużenia. Dotyczy to współczynnika wykorzystania. Twój wskaźnik wykorzystania to stosunek posiadanego kredytu do tego, ile wykorzystałeś. Aby nie wpłynęło to na Twój wynik, staraj się utrzymywać saldo karty kredytowej poniżej 25 procent limitów kredytowych.

Historia kredytowa (15%)

Piętnaście procent wyniku zależy od tego, jak długo miałeś kredyt. Banki chętniej udzielają pożyczek tym, którzy mają pełniejszą historię płatności.

Nowy kredyt (10%)

Dziesięć procent wyniku dotyczy nowego kredytu. Otwarcie nowych kont kredytowych negatywnie wpływa na Twój wynik przez bardzo krótki czas. Te 10 procent obejmuje również zapytania. Pamiętaj, że są dwa rodzaje zapytań, twarde i miękkie zapytania. Trudne pytanie polega na tym, że udzielasz pożyczkodawcy pozwolenia na przesłanie informacji o pożyczce i możesz negatywnie wpłynąć na Twój wynik, jeśli w krótkim czasie pojawi się wiele trudnych zapytań, podczas gdy miękkie zapytanie ma charakter czysto informacyjny i ma niewielki lub żaden wpływ na Twój wynik.

Rodzaje używanych kredytów (10%)

Dziesięć procent wyniku opiera się na typach kredytów, które już masz lub miałeś w przeszłości. Posiadanie różnych kont kredytowych pokazuje, że masz doświadczenie z kredytem.

Zawsze ważne jest, aby pamiętać, co składa się na wynik i jak Twoje działania mogą wpłynąć na wynik. Świetnym pomysłem jest również sprawdzanie raportu kredytowego co najmniej raz w roku, aby sprawdzić, czy nie ma fałszywych opłat i kradzieży tożsamości.

Zobacz, do czego się kwalifikujesz

Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby porozmawiać ze specjalistą o tym, ile zarobiłaś na służbie wojskowej.

Chris Birk jest autorem książki „The Book on VA Loans: An Essential Guide to Maximizing Your Home Loan Benefits.

Chris, wielokrotnie nagradzany były dziennikarz, pisze o kredytach hipotecznych i kupowaniu domów w wielu witrynach i publikacjach. Jego analizy i artykuły ukazały się w The New York Times, Wall Street Journal, USA Today, ABC News, CBS News, Military.com i nie tylko.

Ponad 300 000 osób śledzi VA Loans Insider, jego interaktywną społeczność pożyczkową VA na Facebooku.

Sprawdź swoje uprawnienia do obniżki o 0 $ już dziś!
 • Dom
 • Mapa witrynyprywatność i bezpieczeństwoWarunki korzystaniaLicencjeZrzeczenie sięUczciwe pożyczkiprawa autorskieKarieraDostępnośćWsparcieSkontaktuj się z nami Zaloguj się Copyright 2020 Centrum Badań Hipotecznych Sp. Wszelkie prawa zastrzeżone. Identyfikator NMLS nr 1907 (www.nmlsconsumeraccess.org)

  # 1 VA Kredytodawca:Veterans United Home Loans warunkiem więcej Wirginia Home Loans przez całkowitą objętość niż jakikolwiek inny pożyczkodawca w roku obrotowym 2018 i 2019, a bardziej VA Sprzedaży Kredytów objętościowo w roku obrotowym 2016, 2017, 2018 i 2019.Źródło:Departament Statystyki pożyczkodawców ds. Weteranów

  Najniższe poziomywszechczasów:zgodnie ze stopami procentowymi opublikowanymi 31 lipca 2020 r. Na FreddieMac.com.

  Pożyczkodawca zatwierdzony przez VA; Nie zatwierdzone ani sponsorowane przez Departament Spraw Weteranów ani żadną agencję rządową. Klienci, którzy mają pytania dotyczące naszych urzędników ds. Pożyczek i ich licencji, mogą odwiedzić ogólnokrajowy system licencjonowania kredytów hipotecznych i katalog, aby uzyskać więcej informacji.

  1400 Veterans United Dr., Columbia, MO 65203

  Stawki pożyczek VA i wyliczenia RRSO ważne na dzień 28 września, 15:02 czasu CST .

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest aktualizowane co najmniej raz dziennie. Nie wszystkie rodzaje pożyczek są dostępne w każdym stanie.

  Dostępność wszystkich stawek będzie zależeć od oceny kredytowej danej osoby i szczegółów transakcji pożyczki. Kupujący po raz pierwszy w domu mogą nie kwalifikować się do zakupu dużego produktu. Podane tutaj stopy procentowe mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i nie mogą być gwarantowane, dopóki nie zostaną zablokowane przez pracownika ds. Pożyczek.

  Wszystkie stawki zakładają podstawowe miejsce zamieszkania jednorodzinnego bez domów wyprodukowanych, 720 punktów kredytowych, z uwzględnieniem odpowiednich opłat i opłat (w tym opłata za finansowanie VA), 181 dni kwalifikującej się aktywnej, regularnej (niezwiązanej z rezerwami) służby wojskowej bez usług niepełnosprawności lub wcześniejsze korzystanie z pożyczki VA.

  Oprocentowanie kredytu i wyliczenia RRSO zakładają również pewne fakty zgodnie z opisanym rodzajem kredytu.

  Założenia dotyczące kredytu kupna ze stałą stopą procentową:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,830% RRSO) z 0,875 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 15-letniej pożyczki o stałej wartości VA oraz 2,250% (2,568% RRSO) z 1.000 punktem rabatowym przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniej pożyczki o stałej wartości VA. Te stawki pożyczki zakładają brak zaliczki i kwotę pożyczki w wysokości 250 000 USD.

  Założenia dotyczące uproszczenia (IRRRL) pożyczki:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,625% (2,943% RRSO) z 0,750 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego Streamline (IRRRL) i 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowej blokadzie okres dla 30-letniego Streamline (IRRRL). Te stawki kredytu refinansowego zakładają, że nieruchomość będzie zamieszkana przez właściciela.

  Założenia dotyczące wypłaty pożyczki:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,750% (3,286% RRSO) z 0,500 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego refinansowania VA Cash-Out i 2,750% (3,030% RRSO) z 0,375 punktami rabatowymi w 60-dniowym okresie okres blokady dla 30-letniego refinansowania typu Cash Out VA. Te stopy kredytu refinansowego zakładają wskaźnik wartości kredytu do wartości niższy niż 90%.

  Założenia pożyczki Jumbo:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,577% RRSO) z 1,125 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniego stałego VA Jumbo, 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi na 60-dniowy okres blokady dla 30-letni Streamline (IRRRL) Jumbo i 2,750% (3,040% APR) i 0,500 punktów rabatowych przy 60-dniowym okresie blokady dla 30-letniego VA Cash-Out Jumbo. Te stopy pożyczki również zakładają, że kwota pożyczki przekracza aktualnie obowiązujące limity pożyczki. Chociaż obowiązujący limit pożyczki różni się w zależności od miejsca zamieszkania, w większości Stanów Zjednoczonych w 2020 r. Oznacza to, że Twoja pożyczka musi być wyższa niż 510 400 USD, aby kwalifikować się jako duża. Pożyczki na Alaskę, Kalifornię i Hawaje podlegają szczególnym rozważaniom dotyczącym tego, co kwalifikuje się jako duże i może być wyceniane oddzielnie.

  Aby uzyskać spersonalizowaną stawkę pożyczki VA:

  Rozpocznij wycenę pożyczki VA online → lub zadzwoń pod numer 1-800-884-5560

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy