Co to jest ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia (WOTC)?

17.02.2021
Category: Które Pomogą

Czy Twoja firma chciałaby uzyskać federalną ulgę podatkową w wysokości do 9600 USD? Brzmi dobrze, prawda?

Wyzwanie polega na tym, że wielu pracodawców nie wie o uldze podatkowej dotyczącej możliwości zatrudnienia (WOTC) i traci szansę. Jest to federalna ulga podatkowa dla firm, które zatrudniają pracowników w obliczu barier związanych z zatrudnieniem. Zasadniczo rząd federalny subsydiuje część wynagrodzenia wykwalifikowanego pracownika.

Jak działa WOTC?

Po zatrudnieniu nowego pracownika upewnij się, że proces wdrażania obejmuje sprawdzenie uprawnień do WOTC. Istnieje 10 grup docelowych, w tym weterani, odbiorcy niektórych świadczeń publicznych, byli przestępcy, odbiorcy programu pomocy uzupełniającej (SNAP), odbiorcy długoterminowej tymczasowej pomocy dla potrzebujących rodzin (TANF) i nie tylko. Kwota ulgi podatkowej waha się od 1200 do 9600 USD w zależności od sytuacji pracownika. Powinni zaznaczyć wszystkie odpowiednie pola.

Oto przegląd czasochłonnego procesu, który musisz wykonać, aby zakwalifikować się do ulgi podatkowej.

Krok 1: Skorzystaj z formularza 8850, aby przeprowadzić wstępną weryfikację podczas wdrażania

 • Nowy pracownik odpowiada na pytania sprawdzające w dniu lub przed dniem złożenia oferty pracy
 • Pracodawca wypełnia formularz najpóźniej w dniu złożenia oferty pracyZarówno pracodawca, jak i wnioskodawca podpisują formularz 8850 i przesyłają go do swojej państwowej agencji pracy (SWA) nie później niż 28 dnia po rozpoczęciu pracy przez osobę
  Krok 2: Koordynator WOTC dla SWA zaświadcza, czy kandydat do pracy jest członkiem grupy docelowej.

  Krok 3: Następnie otrzymasz certyfikat od SWA. Zachowaj tę dokumentację w archiwum.

  Krok 4: Złóż wniosek o kredyt na możliwości zatrudnienia za pomocą formularza 5884 po rozpoczęciu pracy przez nowego pracownika

  • Uwzględnij kwalifikowane wynagrodzenie za pierwszy i / lub drugi rok wypłacone w ciągu roku podatkowego
  • Pracownicy muszą przepracować co najmniej 120 godzin, aby kwalifikować się do WOTCCreditMożesz ubiegać się / nie ubiegać się o kredyt w dowolnym momencie w ciągu 3 lat od terminu zwrotuKwoty ulgi podatkowej:
   • 25 procent wynagrodzenia wykwalifikowanego pracownika w pierwszym roku, jeśli pracownik pracuje od 120 do 400 godzin w tym roku
   • 40 procent wynagrodzenia pracownika w pierwszym roku, jeśli pracownik przepracuje więcej niż 400 godzin w tym roku
    Czy WOTC przynosi korzyści pracownikowi?

    Pracownicy zyskują na zatrudnieniu. Ulga podatkowa jest korzystna dla pracodawcy i nie jest dzielona z pracownikiem.

    Ilu pracowników może kwalifikować się do WOTC?

    Jeśli zatrudniasz kogoś z listy grup docelowych, kwalifikujesz się do WOTC. Nie ma ograniczeń co do liczby pracowników.

    Po zapoznaniu się z WOTC firmy nie mogą się doczekać, aby skorzystać z tego niesamowitego programu. Wyzwaniem jest przestrzeganie wszystkich czasowych wymogów, aby zapewnić kwalifikowalność. Jest tyle do zrobienia! Wtedy zwracasz się do MidwestHR. To jedna z wielu naszych usług, które pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

    MidwestHR, czołowy CPEO w Illinois (certyfikowana profesjonalna organizacja pracodawców), stale monitoruje przepisy podatkowe mające wpływ na działalność naszych klientów. Analizujemy zmiany, ostrzegamy klientów i przekazujemy rekomendacje. Zlecając nam outsourcing HR, możesz skupić się na swoim biznesie, wiedząc, że monitorujemy zmiany przepisów, które wchodzą w życie. Zadzwoń do nas pod numer 630-836-3000 aby dowiedzieć się więcej.

    Charmaine HollawayPracując w branży Professional Employer Organisation od 1993 roku, Charmaine była zaangażowana w prawie każdy aspekt usług PEO. Pełniąc funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Zasobów Ludzkich i Świadczeń w MidwestHR, oprócz zarządzania planami emerytalnymi, nadzoruje wszystkie kwestie związane z przestrzeganiem przepisów HR i świadczenia pracownicze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy