Co to jest pożyczka Jumbo i jak mogę się zakwalifikować?

17.02.2021

Co to jest pożyczka typu jumbo? Wiele osób nie zna tego terminu. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o dużych pożyczkach i ich jakości.

Dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych typu jumbo jest najniższe od 2005 r. Możesz się zastanawiać, czy pożyczka, o której myślisz, jest uważana za pożyczkę typu jumbo i jak możesz się do niej kwalifikować. Niezależnie od tego, czy kupujesz dom po raz pierwszy, czy szukasz dodatkowej nieruchomości inwestycyjnej, musisz wiedzieć: „Co to jest pożyczka Jumbo?

„Co to jest pożyczka Jumbo? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy pożyczka jumbo jest najlepszym wyborem i co oznacza dla Ciebie kwalifikacja.

Co to jest pożyczka typu jumbo?
 • Nazywany również „kredytem hipotecznym niezgodnym z wymogami.
 • Pożyczka przekraczająca limit pożyczki określony przez Federalną Agencję Finansowania Mieszkalnictwa w Twoim hrabstwie.Jeśli szukasz pożyczki większej niż limit pożyczki obowiązujący w twoim hrabstwie, jesteś w zakresie pożyczki typu jumbo.Zwykle używane do kupowania luksusowego lub drogiego domu lub nieruchomości na obszarze o wyższej niż przeciętna wartości domu.Zazwyczaj wymagają dwóch wycen zamiast jednej ze względu na większe ryzyko dla pożyczkodawcy.Generalnie wymagają wyższych zaliczek: 10% – 30% na zakupy w domu.Często wymagają zdolności kredytowej 700+, wskaźnika zadłużenia do dochodów poniżej 42% oraz 6-12 miesięcy rezerw płatniczych.Może być obciążony wyższymi stopami procentowymi niż tradycyjny kredyt hipoteczny zgodny z wymogami.Nie zawsze wymagaj ubezpieczenia kredytu hipotecznego.Teraz znam odpowiedź na pytanie „Co to jest duża pożyczka? i potrzebuję jednego! Jak się kwalifikuję?

  Wstępna kwalifikacja

  Kwalifikacja wstępna to prosty krok w procesie składania wniosku o kredyt hipoteczny. Na ogół będziesz dostarczać pożyczkodawcy informacje o swoich dochodach, majątku i długu. Te informacje są oceniane i otrzymujesz ogólną kwotę, do której możesz się kwalifikować.

  Uzyskaj wstępne zatwierdzenieWstępne zatwierdzenie obejmuje sprawdzenie historii kredytowej oraz weryfikację dochodów i aktywów. Jeśli wszystkie zostaną zatwierdzone, otrzymasz list wstępnej akceptacji. Ten list pokazuje, że poważnie myślisz o zakupie domu i kwalifikujesz się do pracy z większością pośredników w obrocie nieruchomościami.

  Określ, czy należysz do jednej z następujących kategorii:

  Te kategorie mogą wpływać na Twoje zdolności lub proces podejmowania decyzji w zakresie zabezpieczenia dużej pożyczki. Upewnij się, że wykorzystujesz wszystkie możliwości dostępne w Twojej wyjątkowej sytuacji kupującego.

  Jestem kupującym dom po raz pierwszyCzym jest pożyczka typu jumbo dla kupującego pierwszy dom?

  Pożyczkodawcy muszą mieć pewność, że pożyczkobiorca po raz pierwszy może poradzić sobie z dużymi płatnościami, zwłaszcza jeśli pożyczkodawca wcześniej wynajął mieszkanie z niższymi miesięcznymi płatnościami.

  Nadal możesz kwalifikować się do niektórych programów kupna domu po raz pierwszy, chociaż pożyczka FHA może nie zapewnić wystarczającej ilości pieniędzy, jeśli potrzebujesz dużej pożyczki.

  Jestem samozatrudnionyCzym jest pożyczka typu jumbo dla kupujących na własny rachunek?

  Osoby pracujące na własny rachunek mogą kwalifikować się do dużych pożyczek, więc nie zakładaj, że nie kwalifikujesz się na podstawie faktu, że jesteś samozatrudniony. Czasami zestawienie zysków i strat może podnieść kwalifikacje dochodu w niektórych scenariuszach hipotecznych. Dzięki temu pożyczkodawca może uwzględnić przychody i wydatki Twojej firmy.

  Jestem obcokrajowcemCzym jest pożyczka Jumbo dla obcokrajowca?

  Jeśli mieszkasz poza Stanami Zjednoczonymi, nie masz numeru ubezpieczenia społecznego, historii kredytowej ani historii zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, nadal możesz kwalifikować się do pożyczki typu jumbo.

  Wielu pożyczkodawców będzie współpracować z obcokrajowcami, którzy mają dokument potwierdzający status rezydenta, historię pracy i zdrową historię finansową. Na ogół pożyczkodawcy chętnie udostępnią specjalistę ds. Pożyczek, który mówi w Twoim języku ojczystym lub w razie potrzeby zapewnią tłumacza.

  Refinansuję na lepszy kredyt hipotecznyCo to jest pożyczka typu jumbo w przypadku refinansowania? Możesz sobie poradzić z plikiem

  Możesz sobie dobrze radzić z hybrydowym kredytem hipotecznym typu jumbo o zmiennym oprocentowaniu (ARM), który jest bardzo popularny wśród dużych pożyczkobiorców. Są to pożyczki o stałym oprocentowaniu przez kilka lat, a następnie przeliczane na stopę, która jest dostosowywana co roku.

  Potrzebuję odwróconej hipotekiCzym jest pożyczka typu jumbo w przypadku odwróconego kredytu hipotecznego? Większość

  Większość odwróconych kredytów hipotecznych to pożyczki hipoteczne typu Home Equity Conversion (HECM) dostępne dla właścicieli i nabywców domów w wieku powyżej 62 lat. Zwykle są one wykorzystywane do zamiany kapitału własnego domu na gotówkę w celu zapewnienia wygodnego dochodu.

  W przeciwieństwie do typowych odwróconych kredytów hipotecznych, które są regulowane federalnie z rynkowymi stopami procentowymi, stawki dla dużych odwróconych kredytów hipotecznych nie są ustalane przez rząd. Ponieważ te kredyty hipoteczne mogą okazać się wrażliwe, poszukaj informacji o renomowanych kredytodawcach hipotecznych, aby upewnić się, że zapewniasz uczciwą ofertę.

  Częste pytania dotyczące dużych pożyczek

  Powinienem wybrać pożyczkę tradycyjną (konwencjonalną) czy jumbo?

  Niektórzy kupujący mogą dokonać wyboru między pożyczką tradycyjną a dużą, w zależności od ceny domu. Czym jest pożyczka typu jumbo w kontekście pożyczki konwencjonalnej, łączonej lub dużej pożyczki?

  Pożyczka konwencjonalna
 • Pożyczki te podlegają powyższym zgodnym limitom kredytowym.
 • Są to pożyczki, które nie są wspierane przez rząd, takie jak Federal Housing Administration (HSA) lub United States Department of Housing and Urban Development (HUD). Oznacza to, że inwestorzy kupują te pożyczki na wolnym rynku.Spodziewaj się, że dojdziesz do stołu z 5% zaliczką, doskonałym kredytem i stałym, weryfikowalnym dochodem.Są to pożyczki, które są uważane za mniej ryzykowne, ponieważ obejmują pożyczkobiorców o wyższej ocenie kredytowej.Płatności z tytułu ubezpieczenia hipotecznego tych kredytów są stabilne do momentu anulowania.Okres spłaty tych pożyczek wynosi zazwyczaj od dziesięciu do trzydziestu lat.Jest to idealny wybór dla domu, który planujesz utrzymać przez dziesięć lub więcej lat ze względu na opcje ubezpieczenia kredytu hipotecznego.Pożyczka łączona
 • Pożyczki łączone mogą być świetnym wyborem, jeśli chcesz pozostać poniżej konwencjonalnych limitów kredytowych.
 • W tym przypadku kupujący zaciąga dwie mniejsze pożyczki zamiast dużej pożyczki. Kredyt hipoteczny jest podzielony i oba są poniżej konwencjonalnego limitu kredytu.Większość pożyczkodawców wymaga kredytu w funtach szterlingach, dużych zaliczek i znacznych rezerw gotówkowych, aby udzielić pożyczki łączonej.Pożyczka jumbo
 • Niektóre nieruchomości wymagają naturalnie dużej pożyczki.
 • Kwota pożyczki jest uzgadniana między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą i nie jest ograniczona przez żadną inną agencję.Pożyczkobiorcy pożyczkowi Jumbo powinni spodziewać się dokładniejszego audytu dochodów, majątku i zadłużenia. Pożyczki te są trudniejsze do sprzedania przez pożyczkodawców, dlatego są uważane za obarczone większym ryzykiem.Pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają zdolności kredytowej 700 lub więcej. Podwyższone warunki są dostępne dla kupujących z oceną kredytową powyżej 740.Wskaźnik zadłużenia do dochodów poniżej 45% jest kluczowym czynnikiem przy określaniu kwalifikowalności do pożyczki typu jumbo.Jak wybrać pożyczkodawcę?Wybór między brokerem kredytów hipotecznych, pożyczką Quicken lub hipoteką bankową może być trudny, ale oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru dla pożyczkodawcy pożyczki typu jumbo:

  • Sprawdź oprocentowanie kredytów hipotecznych. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać pożyczkodawcę hipotecznego, ale jest to doskonały początek.
  • Porozmawiaj ze swoim bankiem lub spółdzielnią kredytową o zachętach dla kupujących domy, ale jako członek nie oczekuj niższych stawek ani rabatów.Wywiad z kilkoma pożyczkodawcami. Kupowanie domu będzie przyjemniejsze z kimś, kto może wyjaśnić opcje pożyczki typu jumbo w języku, który rozumiesz. Nigdy nie powinieneś czuć się nieswojo lub pod presją podczas procesu kredytowego.Poszukaj doświadczonego urzędnika ds. Pożyczki, który może poruszać się po ruchomych częściach procesu pożyczki od złożenia wniosku do zamknięcia. Sprawdź recenzje i pochodzenie i nie poprzestawaj na słabym oficerze pożyczkowym, który może postawić cię w koszmarnej sytuacji.Czy powinienem wybrać kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu czy o regulowanym oprocentowaniu (ARM) dla mojej pożyczki typu jumbo?Każdy wybór kredytu hipotecznego ma wiele zalet i wad. Twoja sytuacja finansowa, aktualne stopy procentowe i to, jak długo planujesz pozostać w domu, wpłyną na Twoją decyzję.

   • Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu
    • Pożyczka w pełni amortyzowana z oprocentowaniem ustalonym na początku pożyczki i niezmienną.
    • Wybór kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu daje pewien stopień bezpieczeństwa płatności, ponieważ spłaty pozostaną niezmienione przez cały okres trwania kredytu.Może okazać się kosztowny w obszarach o wysokich walorach mieszkaniowych.Świetny wybór, gdy stopy procentowe są niskie.Idealny do domu, który planujesz utrzymać do końca życia kredytu.
    • Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej
     • Zawiera stopę procentową, która zmienia się w zależności od indeksu rynkowego. Wiele z nich zacznie od niższego oprocentowania niż kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, ale kwota płatności wzrasta po zakończeniu okresu wprowadzającego.
     • Można kupić większy dom niż w innym przypadku w oparciu o początkowe niższe płatności.Zapytaj swojego kwalifikowanego pożyczkodawcę, jak wysokie lub niskie może wzrosnąć oprocentowanie lub jak często będzie się zmieniać. Określ, czy będziesz w stanie utrzymać pożyczkę, jeśli stopa procentowa i płatność osiągną maksymalne wartości.Idealny do domu, w którym nie planujesz mieszkać dłużej niż kilka lat. Możesz aplikować!

      Z przyjemnością pomożemy Ci w podjęciu tej ważnej decyzji, składając wniosek osobiście lub online. Masz pytania, na które nie ma tu odpowiedzi? Zapraszamy do kontaktu lub pozostawienia komentarza.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy