Co to jest IRA?

17.02.2021
Category: Twoje Pieniądze

Indywidualne konto emerytalne (IRA) to uprzywilejowany podatkowo rachunek inwestycyjny, który ma pomóc Ci zaoszczędzić na emeryturę. IRA to jeden z najskuteczniejszych sposobów oszczędzania i inwestowania w przyszłość. Dzięki temu Twoje pieniądze rosną na zasadzie odroczonej lub wolnej od podatku, w zależności od rodzaju konta – patrz tabela poniżej.

Rodzaje IRAUstalenie, która IRA jest najlepsza w Twojej wyjątkowej sytuacji, zależy od Twojego wieku, dochodów i celów finansowych. Aby uzyskać dodatkowe informacje i uzyskać pomoc w podjęciu decyzji, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia, skonsultuj się z doradcą podatkowym.

Porównaj IRA

Tradycyjna IRA

Roth IRAKonto emerytalneodroczone podatkowo:

Wolne od podatkukonto oszczędnościowe:

Dystrybucja i wypłaty

3 proste sposoby otwierania IRA

Otwórz nowy IRA lub przenieś swoje 401 (k), 403 (b) lub inne konto emerytalne na nasze tradycyjne lub Roth IRA.

Inwestor zautomatyzowanyNasz robo-doradca tworzy, monitoruje i koryguje Twój portfel inwestycyjny w razie potrzeby, abyś mógł pozostać na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów. Opłaty są tak niskie, jak 1 USD miesięcznie (opłata roczna 0,24%, rozliczana kwartalnie) przy minimalnej inwestycji 5000 USD.

Dostępne wyłącznie dla obecnych klientów za pośrednictwem US Bancorp Investments

Nie jesteś jeszcze klientem?Pomożemy Ci szybko rozpocząć pracę – wystarczy zadzwonić pod numer 866-897-3929.

Samodzielne pośrednictwoAby uzyskać bardziej praktyczne podejście do inwestowania, otwórz samodzielne konto maklerskie. Pozwala to na samodzielny handel akcjami, obligacjami, funduszami powierniczymi, ETF-ami i nie tylko.

Dostępne wyłącznie za pośrednictwem US Bancorp Investments

Specjalista finansowyPracuj jeden na jeden z oddanym specjalistą ds. Majątku, aby zrozumieć cały obraz swoich finansów i upewnić się, że jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia swoich celów.

Inne typy IRA

WRZ IRA

 • Uproszczony Pracowniczy Plan Emerytalny (SEP) – plan emerytalny odroczony podatkowo dla każdego, kto prowadzi działalność na własny rachunek, prowadzi firmę, zatrudnia innych lub jest niezależnym wykonawcą
 • Limit składki – do 25% odszkodowania dla siebie i pracownikówDostępne zarówno za pośrednictwem US Bank, jak i US Bancorp InvestmentsUS Bank Heritage IRA
 • Dostępne wyłącznie przez bank amerykański
 • Korzysta z ulg podatkowych oferowanych przez tradycyjne lub Roth IRADodaje możliwość kontrolowania płatności na rzecz beneficjentów po Twojej śmierciChcesz dowiedzieć się więcej o swoich opcjach IRA?

  Zasil swój IRA z istniejącego konta.

  401 (k) i 403 (b) kumulacje

  US Bancorp Investments i US Bank ułatwiają obrót 1 konta sponsorowanego przez pracodawcę.

  Przelewy IRAOpcje transferu IRA:

  1. Autoryzuj transfer.Autoryzuj transfer środków z istniejącej IRA do nowej IRA. Mogą obowiązywać pewne opłaty.
  2. Poproś o czek.Poproś o płatny czek dystrybucyjny. Wpłać środki w ciągu 60 dni, aby potencjalnie uniknąć podatku i kar. Twój limit to jedno przeniesienie na okres 12 miesięcy.Insights

   401 (k) Kumulacje

   Jak przenieść konto emerytalne poprzedniego pracodawcy i uzyskać skonsolidowany wgląd w swoje finanse.

   IRA a 401 (k)Jaka jest różnica?

   4 zalety IRASpójrz poza 401 (k) lub emeryturę, aby zmaksymalizować moc swoich oszczędności emerytalnych.

   O usługach maklerskich i doradztwie inwestycyjnym

   Aby dowiedzieć się więcej o różnicach między usługami maklerskimi a usługami doradztwa inwestycyjnego oraz opłatami od US Bancorp Investments, przeczytajPodsumowanie relacji z klientamiiUjawnienie najlepszych interesów w zakresie regulacji.

   Zrób następny krok
   • Planowanie emerytury /
   • Otwórz IRA /Co to jest IRA?
   • O nas
   • Finansowe IQBezpieczeństwoKarieraPrywatnośćŚledzenie i reklama onlineMapa witrynyDostępnośćCoBrowseUS Bancorp Investments może pomóc klientom w rolowaniu IRA. Należy jednak pamiętać, że przeniesienie kwalifikowanych aktywów planu do IRA nie jest jedyną opcją. Przed podjęciem decyzji, czy zachować aktywa w planie obecnego pracodawcy, przenieść aktywa do planu nowego pracodawcy, dokonać dystrybucji gotówki lub przenieść aktywa do IRA, klienci powinni rozważyć potencjalne korzyści i ograniczenia wszystkich opcji. Obejmują one łączne opłaty i wydatki., Zakres dostępnych opcji inwestycyjnych, wypłaty bez kar, dostępność usług, ochronę przed wierzycielami, planowanie RMD i opodatkowanie akcji pracodawcy. Omów opcje przeniesienia ze swoim doradcą podatkowym w celu uzyskania informacji o kwestiach podatkowych.

    Produkty i usługi inwestycyjne i ubezpieczeniowe, w tym renty, to:

    Brak depozytu Nie jest ubezpieczony przez FDIC ś ś ť gwarantowana przez bank Nie jest ubezpieczony przez żadną federalną agencję rzą dową

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy