Co się dzieje, gdy spłacasz kredyt hipoteczny?

17.02.2021
Category: Mieć Wpływ

W tym artykule:

 • Odbierz dokumenty
 • Zaktualizuj swoje ubezpieczenie i podatkiPrzydziel dodatkowe funduszeMonitoruj swój kredytPrzygotuj się terazGdy tylko zaciągniesz kredyt hipoteczny, prawdopodobnie nie możesz czekać do dnia, w którym go spłacisz. Ale kiedy w końcu nadejdzie ten dzień, co będziesz robić?

  Jeszcze się nie ruszaj. Po spłaceniu kredytu hipotecznego musisz wykonać kilka czynności, aby zakończyć proces ustalania, że ​​jesteś teraz w pełni właścicielem domu. Chociaż zasady mogą się nieco różnić w zależności od stanu i pożyczkodawcy, proces jest podobny.

  Odbierz dokumenty

  Po spłaceniu kredytu hipotecznego otrzymasz od pożyczkodawcy szereg dokumentów potwierdzających, że Twoja pożyczka została w całości spłacona, a bank nie ma już zastawu na Twoim domu. Dokumenty te są często nazywane zwolnieniem kredytu lub satysfakcją z kredytu hipotecznego.

  Prawdopodobnie otrzymasz:

  • Oświadczenie wskazujące, że saldo pożyczki zostało w całości spłacone
  • Weksel odwołany (kiedy zaciągałeś hipotekę, podpisałeś)W wielu przypadkach pożyczkodawca przedłoży zaświadczenie zadowolenia z władz lokalnych, które zwróci ci akt własności domu i wskaże, że jesteś teraz jedynym właścicielem. Zapytaj pożyczkodawcę, czy zrobi to za Ciebie. Jeśli tak, pamiętaj, że jego złożenie może zająć kilka tygodni lub miesięcy. Gdy pożyczkodawca poinformuje Cię, że złożył dokumenty, skontaktuj się z lokalnym biurem ewidencyjnym, aby potwierdzić, że jego rejestry wskazują, że Twój kredyt hipoteczny został anulowany.

   Jeśli pożyczkodawca twierdzi, że nie zgłasza tego za Ciebie, możesz to zrobić samodzielnie – po prostu skontaktuj się z lokalnym urzędnikiem lub rejestratorem, aby dowiedzieć się, na czym polega ten proces.

   Zaktualizuj swoje ubezpieczenie i podatki

   Oto zła wiadomość: podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu nie znikają, gdy spłacisz kredyt hipoteczny. Jeśli masz pieniądze na rachunku escrow, które pożyczkodawca wykorzystał do zapłacenia za ciebie podatku od nieruchomości i ubezpieczenia domu, możliwe, że pozostaną na Twoim rachunku powierniczym dodatkowe pieniądze. Jeśli są jakieś dodatkowe opłaty, pożyczkodawca powinien zwrócić Ci pieniądze, wysyłając czek. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj pożyczkodawcę, czy otrzymasz zwrot pieniędzy.

   Po spłaceniu kredytu hipotecznego nie masz już pożyczkodawcy wymagającego posiadania ubezpieczenia domu. Chociaż nie jest to wymagane przez prawo, ważne jest, aby zachować ubezpieczenie, ponieważ zapewnia ono ochronę finansową w przypadku poważnych szkód w domu lub gdy ktoś odniósł obrażenia na Twojej nieruchomości. Jeśli ubezpieczenie domu zostało opłacone przez pożyczkodawcę za pośrednictwem escrow, po anulowaniu kredytu hipotecznego skontaktuj się z ubezpieczycielem domu, aby poinformować go, że spłaciłeś kredyt hipoteczny. Poinformuj ich, że jesteś teraz jedynym właścicielem nieruchomości i będziesz teraz samodzielnie zajmować się rachunkiem. Upewnij się również, że Twoje składki są tak skonfigurowane, aby pobierać je z konta bankowego, a nie pożyczkodawcy.

   Z drugiej strony podatki od nieruchomości nie są opcjonalne i musisz teraz pamiętać o ich opłaceniu. Skontaktuj się ze stanowym, powiatowym i lokalnymi organami podatkowymi, aby otrzymać fakturę VAT. Sprawdź częstotliwość ich rozliczania, ponieważ niektórzy pobierają opłaty rocznie, a inni kwartalnie, i upewnij się, że zaczniesz budżetować ten wydatek.

   Przydziel dodatkowe fundusze

   Gdy nie masz już spłaty kredytu hipotecznego, duża część Twojego miesięcznego dochodu jest teraz przeznaczana na inne cele i wydatki. Aby mieć pewność, że go nie zmarnujesz, dokładnie przemyśl, co zrobisz z dodatkowymi pieniędzmi. Oto kilka pomysłów:

   • Spłać swój drugi dług.Niezależnie od tego, czy masz zadłużenie na karcie kredytowej, kredyt samochodowy, pożyczki studenckie czy inne zobowiązania, rozważ spłatę zadłużenia nowym dochodem do dyspozycji. Skracając czas spłaty zadłużenia, obniżysz kwotę odsetek, które płacisz przez cały okres pożyczki. Tylko upewnij się, że żadne inne pożyczki nie są objęte karą przedpłaty.
   • Umieść to w funduszu awaryjnym.Eksperci finansowi zalecają zaoszczędzenie co najmniej trzech do sześciu miesięcy kosztów utrzymania w funduszu awaryjnym. To gwarantuje, że gdy pojawią się niespodziewane wydatki życiowe, takie jak zepsuta lodówka, niespodziewany rachunek za leczenie lub lot w ostatniej chwili w nagłej sytuacji rodzinnej, możesz za to zapłacić, zamiast zadłużać się.Zmaksymalizuj oszczędności emerytalne.Jeśli saldo Twojego konta emerytalnego nie jest tam, gdzie powinno, teraz jest idealny czas, aby zacząć wykorzystywać część swoich dawnych pieniędzy hipotecznych, aby zwiększyć te 401 (k) lub IRA. Im szybciej zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym lepiej ze względu na narastające odsetki.Pracuj nad innymi celami oszczędnościowymi.Jakie masz inne marzenia finansowe? Kupujesz nieruchomość inwestycyjną lub dom wakacyjny? Wybierasz się na wymarzoną podróż? Zacznij odkładać część tego dochodu na swój cel. Rozważ utworzenie osobnego konta oszczędnościowego specjalnie dla niego, aby uniknąć pokusy wydania tych pieniędzy na coś innego.Zacznij inwestować.Chociaż możesz wykorzystać tę nową poduszkę pieniężną do inwestowania w emeryturę, możesz również przeznaczyć jej część na inne rodzaje inwestycji w celach krótkoterminowych. Rozważ otwarcie konta maklerskiego i zakup akcji, obligacji lub funduszy inwestycyjnych w zależności od tolerancji na ryzyko. Inwestowanie na giełdzie może przynieść dużo wyższe zyski niż niskie stopy procentowe typowe dla rachunków czekowych i oszczędnościowych, ale wiąże się z większym ryzykiem. Jeśli zbliżasz się do emerytury, możesz również zainwestować w płyty CD, które są bezpieczniejsze niż inwestowanie na giełdzie, ponieważ zwroty są nieco niskie, ale gwarantowane.Monitoruj swój kredyt

    Po wypełnieniu i złożeniu wszystkich dokumentów związanych ze spłatą kredytu hipotecznego sprawdź swój raport kredytowy, aby upewnić się, że dokładnie odzwierciedla on spełnienie warunków kredytu hipotecznego.

    Posiadanie kredytu hipotecznego w dobrej kondycji może pomóc kredytowi, ponieważ terminowa spłata kredytu przez długi okres wygląda świetnie dla kredytodawców i wierzycieli. Spłacenie jej może mieć wpływ na twoją zdolność kredytową, chociaż zwykle jest niewielka. Gdyby była to jedyna pożyczka ratalna w Twoim raporcie kredytowym, rezygnacja z kredytu hipotecznego może spowodować niewielki spadek Twojej oceny kredytowej, ponieważ nie będziesz już mieć źródła regularnej dodatniej spłaty pożyczki lub mieszanki różnych typów kredytów. Jeśli reszta Twoich kont ma dobrą opinię, zmiana powinna być nieistotna, ale mądrze jest obserwować swój kredyt, aby upewnić się, że nie ma dużych zmian.

    Przygotuj się teraz

    Nie czekaj, aż dokonasz ostatniej płatności, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić, gdy spłacisz kredyt hipoteczny. Jeśli zbliża się ostateczna spłata kredytu hipotecznego, teraz jest czas, aby zacząć zastanawiać się, jak pożyczkodawca obsługuje Twoje dokumenty, jak płacić podatki i jak wykorzystasz te pieniądze, gdy nie będziesz już mieć rachunku hipotecznego.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy