Co oznacza wcześniejsza akceptacja przy zakupie samochodu?

17.02.2021

Jak działa prekwalifikacja do kredytu samochodowego?

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową, co oznacza, że ​​już znalazłeś pożyczkodawcę, który zgodził się pożyczyć Ci pieniądze na samochód, może zaoszczędzić wiele kłopotów, gdy wybierasz się na zakup następnego pojazdu. Posiadanie finansowania przed zakupem samochodu znacznie ułatwia skupienie się na znalezieniu odpowiedniego samochodu bez konieczności negocjowania ceny pojazdu wraz z warunkami kredytu. Dla wielu osób usuwa wiele niepokoju z procesu i pomaga im utrzymać się w budżecie.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Po uzyskaniu wstępnej zgody na pożyczkę samochodową Twoje informacje były udostępniane przez pożyczkodawcę, który następnie stwierdził, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki.

Podstawy wstępnego zatwierdzenia

W przypadku uzyskania wstępnej zgody na pożyczkę samochodową opłaca się rozejrzeć, sprawdzić stopy procentowe i warunki, zanim zdecydujesz się na pożyczkodawcę. Poznaj swoją zdolność kredytową z wyprzedzeniem i pamiętaj, że im niższy wynik, tym wyższe oprocentowanie, które będziesz musiał zapłacić. Zwykle pożyczkodawca określa kwotę, na którą zostałeś wstępnie zatwierdzony, w tym warunki, przed dokonaniem zakupu samochodu. Niektórzy pożyczkodawcy będą wymagać marki samochodu, modelu i roku, zanim wstępnie zatwierdzą pożyczkę. Pożyczkodawca zazwyczaj musi również ostatecznie zatwierdzić wybrany pojazd, zanim faktycznie otrzymasz pożyczkę.

Pożyczkodawcy, którzy pomagają

Większość pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki na samochód, jest gotowych współpracować z Tobą przy ustanowieniu wstępnie zatwierdzonej pożyczki. Porozmawiaj ze swoim bankiem lub spółką kredytową lub zapytaj pożyczkodawców, którzy specjalizują się w kredytach samochodowych, w tym w salonach sprzedaży samochodów. Możesz uzyskać wstępne zatwierdzenie przez telefon, ale będziesz musiał dostarczyć urzędnikowi ds. Pożyczki dokładne informacje dotyczące Twoich dochodów i wydatków. Ostatecznie możesz oczekiwać, że nadal będziesz musiał porozmawiać z pożyczkodawcą i przedstawić dokumentację wszystkich swoich dochodów i wydatków przed sfinalizowaniem pożyczki.

Korzyści z wstępnego zatwierdzenia

Posiadanie wstępnie zatwierdzonej pożyczki oznacza, że ​​możesz skupić się na całkowitym koszcie samochodu, gdy jesteś w salonie. Może to pomóc w trzymaniu się budżetu zakupowego i nie poddawaniu się presji sprzedaży, aby kupić samochód, na który możesz sobie pozwolić. Robiąc zakupy, możesz skorzystać z najlepszych stóp procentowych i warunków, które mogą pomóc w utrzymaniu całkowitego kosztu samochodu na dłuższą metę. Pomaga to uniknąć potknięcia się o taktyki sprzedaży, które mogą prowadzić do wydawania większych kwot, niż planowałeś.

Inne uwagi

Kupując samochód z wcześniej zatwierdzoną pożyczką, nie informuj sprzedawcy o pożyczce, dopóki nie ustalisz sztywnej ceny samochodu. Ponieważ dealer zazwyczaj zarabia pieniądze, gdy ludzie rejestrują się za jego pośrednictwem, aby dokonać płatności za samochód, co daje sposób na ukrycie dodatkowych kosztów, sprzedawcy prawdopodobnie będą mniej elastyczni, jeśli wiedzą, że nie będziesz przez dealera pożyczać. Wstępnie zatwierdzona kwota może pomóc Ci kontrolować wyniki finansowe i uważać na wszystkie dodatki, które często dodają sprzedawcy, takie jak umowy serwisowe i niepotrzebne ubezpieczenia.

Więcej artykułów

Kup nowy samochód za najniższą cenę →

Jak uzyskać dobrą ofertę na zakup nowego samochodu? →

Negocjuj cenę ofertową nowego samochodu →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy