Co naprawdę musisz wiedzieć o Amazon Credit Builder

17.02.2021
Category: Zwrotu Gotówki

Krytycy twierdzą, że karta może wykorzystywać konsumentów o niskich dochodach.

11 czerwca 2019, godz. 14:30 *

Kontynuując współpracę z Synchrony Bank, Amazon wprowadził do oferty kolejną kartę: Amazon Credit Builder. Niektórzy krytycy nazywają to również atakowaniem i potencjalnym wykorzystywaniem wrażliwych konsumentów. Czy powinieneś zrobić na to miejsce w swoim portfelu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tej usłudze.

Co to jest Amazon Credit Builder?

Zabezpieczona karta kredytowa Amazon Credit Builder oferuje wiele takich samych korzyści, jak zwykła karta sklepowa Amazon Prime, na przykład 5% zwrotu za zakupy w Amazon. Nowa karta ma jednak więcej ograniczeń ponieważ Amazon Credit Builder może być używany tylko do robienia zakupów w witrynie Amazon i firmach z funkcją Amazon Pay.

Dla klientów korzystających z kredytu po raz pierwszy i tych, którzy próbują odbudować swój kredyt, karta Amazon Credit Builder może być dobrą opcją. Limit kredytowy może wynosić od 100 do 1000 USD. Business Insider twierdzi, że karta została zaprojektowana z myślą o klientach o niskich dochodach i nieposiadających rachunków bankowych bez możliwości tradycyjnego robienia zakupów w witrynie Amazon. Według Business Insider, wcześniejsze starania o obsługę tych klientów obejmują Amazon Cash, usługę, która umożliwia klientom ładowanie pieniędzy na konta Amazon za pośrednictwem sklepów wielobranżowych.

Jak działa Amazon Credit Builder?

Amazon twierdzi, że jego karta nie ma rocznej opłaty, z możliwością specjalnego finansowania i zwrotu gotówki dzięki członkostwu Prime. Jednak karta ma wysokie oprocentowanie 28,24%. Jest to znacznie więcej niż maksymalna średnia 24,09% RRSO, co według US News jest typowe dla kart kredytowych w sklepach.

O kartę można ubiegać się przez Internet, a zwrotną kaucję można uiścić przelewem ACH lub pocztą. Po otrzymaniu wpłaty przez Synchrony klienci otrzymają kartę podarunkową Amazon o wartości 40 USD.

Linia kredytowa jest również uzależniona od wpłaconej kaucji zabezpieczającej na rzecz Synchrony Bank. Amazon twierdzi, że ten depozyt nie może zostać wykorzystany do spłaty jakichkolwiek zadłużonych sald, ale może zostać zwrócony po przejściu na kartę Amazon Store Card „w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy terminowych płatności, według uznania banku.

Kontrowersje dotyczące Amazon Credit Builder

Lifehacker.com sugeruje, że karta może w rzeczywistości nie być najlepszym wyborem dla klientów po raz pierwszy io niskich dochodach lub osób odzyskujących kredyt. Lifehacker twierdzi, że między wysokim oprocentowaniem, wyłącznością na Amazon i koniecznością rocznej subskrypcji Prime za 119 USD, aby czerpać korzyści ze zwrotu gotówki, karta pozostaje w tyle za wartością zabezpieczonych kart kredytowych z mniejszych spółdzielczych kas pożyczkowych i banków.

Lifehacker wskazuje, że eksploatacyjny charakter tych ciasnych ograniczeń mających na celu zarabianie pieniędzy na klientach, którzy zazwyczaj nie kwalifikowaliby się do otrzymania kredytu, jest dziwnym zbiegiem okoliczności, gdy premiera Amazon Prime Day jest tuż za rogiem 8 lipca.

Skontaktowaliśmy się z Amazon i Synchrony Bank w celu uzyskania komentarza.

Brooke SjobergBrooke Sjoberg jest stażystą redakcyjną w Daily Dot studiującą dziennikarstwo na University of Texas w Austin. Jest także redaktorką Daily Texan’s Life and Arts oraz stażystą redakcyjną w magazynie Texas Connect.

Sąd Najwyższy wydaje przełomowe orzeczenie w sprawie praw osób LGBTQ

Po śmierci Ahmauda Arbery’ego rasiści używają zakodowanego przekleństwa online

Nagranie z drona pokazuje, że więźniowie kopią masowe groby na wyspie Hart

Prankster przeszedł do banku jako wolontariusz Bidena – i powiedział wyborcom, że ma demencję

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy