Co możesz kupić za pomocą Bitcoin? (Aktualizacja 2020)

17.02.2021
Category: Dowolnym Momencie

Możesz korzystać z kryptowaluty na więcej sposobów, niż myślisz – zebraliśmy najlepsze miejsca, w których możesz wydać swoje Bitcoiny.

Wiele sklepów akceptuje teraz Bitcoin jako metodę płatności (Zdjęcie: Shutterstock)

W skrócie
 • Chociaż Bitcoin jest powszechnie postrzegany jako instrument spekulacyjny, w rzeczywistości został zaprojektowany jako system płatności.
 • Wielu sprzedawców internetowych akceptuje Bitcoin jako metodę płatności.Produkty i usługi, które można kupić za pomocą Bitcoin, obejmują gry wideo, VPN, dzieła sztuki, a nawet święta.Wśród inwestorów detalicznych Bitcoin (BTC) jest często uważany za instrument spekulacyjny, który w przyszłości może się rozwijać.

  Jednak Bitcoin został pierwotnie zaprojektowany jako „elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer – innymi słowy, zdecentralizowana metoda płatności, umożliwiająca posiadaczom zarządzanie własnymi finansami i dokonywanie zakupów bez polegania na walutach fiducjarnych wydawanych przez rząd.

  Chociaż Bitcoin nie ma takiego samego poziomu penetracji jak waluty fiducjarne, jeśli chodzi o codzienne wydatki, istnieje już zaskakująca liczba miejsc, w których można płacić za zakupy za pomocą Bitcoin. Mając to na uwadze, oto kilka najlepszych sposobów wykorzystania bitcoinów zgodnie z zamierzeniami Satoshi Nakamoto – wydając je!

  Luksusowe samochody i prywatne odrzutowce

  „Kiedy Lambo? to na wpół ironiczny refren oddanego posiadacza bitcoinów, z nadzieją zastanawiających się, kiedy ich skrytka kryptowaluty wystarczy, aby zapakować im supersamochód Lamborghini.

  Jeśli masz fundusze, możesz teraz kupić Lambo (lub jakikolwiek inny supersamochód) za pomocą Bitcoin. Przyjazne dla Bitcoin salony samochodowe, takie jak BitCars i AutoCoinCars, posiadają w ofercie praktycznie wszystkie luksusowe marki, w tym Lamborghini, Porsche, McLaren, Bugatti i Koenigsegg, i przyjmują płatności w Bitcoinach i innych kryptowalutach.

  Za pomocą Bitcoin możesz nawet kupić szereg innych pojazdów, takich jak terenowe UTV, kampery i klasyczne samochody, jeśli twoje gusta zmienią się na coś mniej krzykliwego.

  Oczywiście, kupując u powyższych dealerów, jesteś ograniczony do pojazdów używanych; większość producentów samochodów nie pozwoli ci kupić zupełnie nowego silnika w Bitcoin. Jednak producent samochodów elektrycznych Karma Automotive poszedł o krok dalej, przyjmując płatności Bitcoin w swoim głównym salonie w Newport Beach.

  Jeśli samochody są dla ciebie trochę zbyt oswojone, możesz nawet kupić prywatny odrzutowiec, jeśli masz 40 milionów dolarów w bitcoinach. Aviatrade, firma sprzedająca szeroką gamę samolotów, niedawno dodała Bitcoin jako metodę płatności za wszystkie zakupy odrzutowców biznesowych, umożliwiając klientom zakup samolotów takich jak Gulfstream G650ER o wartości 40 milionów dolarów za pomocą BTC.

  VPN

  Biorąc pod uwagę, że chodzi o ochronę Twojej tożsamości online, nie jest zaskakujące, że wirtualne sieci prywatne (VPN) były jedną z pierwszych usług, które zaczęły przyjmować płatności w Bitcoin. Jest wiele do wyboru, jeśli chcesz zapłacić za VPN za pomocą Bitcoin.

  NordVPN, Surfshark, ExpressVPN, Cyberghost i ProtonVPN należą do renomowanych dostawców VPN, którzy akceptują płatności Bitcoin. Warto oczywiście zauważyć, że zakup VPN za pomocą Bitcoin nie będzie całkowicie anonimowy; kryptowaluty kryminalistyczne i rządy mogą śledzić płatności z różnym stopniem skuteczności, a większość giełd stosuje zasady KYC.

  Twoje następne wakacje

  Chociaż pandemia koronawirusa osłabiła plany wakacyjne większości ludzi, miejsca wakacyjne na całym świecie zaczynają się teraz ostrożnie otwierać. Oznacza to, że teraz jest idealny czas na zarezerwowanie następnych wakacji, podczas gdy bilety lotnicze i pokoje hotelowe nadal są tanie.

  Travala to platforma, która umożliwia właśnie to. Za pośrednictwem Travali możesz rezerwować hotele w ponad 2 milionach miejsc na całym świecie oraz loty z ponad 600 różnych linii lotniczych, używając Bitcoin i wielu innych kryptowalut jako metody płatności.

  Rezerwacja lotów i hoteli za pomocą kryptowalut jest zwykle nieco droższa niż płatność kartą kredytową na większości platform, ale Travala zapewnia gwarancję najlepszej ceny, co oznacza, że ​​będzie odpowiadać lub przewyższać cenę konkurencji za tę samą ofertę.

  Pierwszy na świecie zegarek Bitcoin

  Jeśli jesteś zmęczony starym Casio i masz trochę Bitcoinów leżących w pobliżu, z przyjemnością usłyszysz, że teraz można kupić nowy zegarek za pomocą BTC.

  Wśród dostępnych opcji zegarek Franck Muller Steampunk Limited Edition Encrypto Watch wyróżnia się jako jeden z najbardziej wygórowanych. Za fajne 17 380 USD możesz dostać jeden z limitowanych 250 zegarków ze stalową kopertą i różowo-złotą tarczą.

  Na zegarku wygrawerowany jest adres QR code z bloku Genesis oraz unikalny adres publiczny wyryty na tarczy z zapieczętowanym USB zawierającym klucz prywatny do tego adresu.

  Jeśli tak jak my, uważasz, że Encrypto jest „nieco poza budżetem, to luksusowy sprzedawca zegarków online BitDials może mieć coś więcej w twoim przedziale cenowym – oferując gamę zegarków Tag Heuer, Cartier i Breitling za mniej niż 3000 USD.

  Bitcoin jest czasami nazywany „cyfrowym złotem, ale za jego pomocą można też kupić prawdziwe rzeczy.

  Bitgild i European Mint z radością pozwolą Ci wydać Bitcoiny na fizyczne złoto (a nawet srebro lub platynę) w postaci sztabek lub monet. European Mint akceptuje płatności za pośrednictwem BitPay, z 1% opłatą manipulacyjną, podczas gdy Bitgild pozwala płacić z portfela Bitcoin lub bezpośrednio z giełdy.

  Gry wideo

  W 2017 roku Steam, największy rynek gier cyfrowych, porzucił wsparcie dla BTC, ale to nie znaczy, że nie można już kupować gier wideo za pomocą Bitcoin.

  Dzięki Green Man Gaming możesz kupować klucze Steam za pomocą Bitcoin i możesz kupować cyfrowe wersje praktycznie każdej gry – w tym na konsole Xbox, Playstation i Nintendo przy użyciu kryptowalut. Są one często tańsze niż ceny detaliczne.

  Alternatywnie, zarówno Xbox, jak i Playstation Network bezpośrednio akceptują Bitcoin jako płatność za gry, subskrypcje i inne usługi, podczas gdy popularny cyfrowy sklep internetowy i dostawca pakietów gier skupionych na działalności charytatywnej, Humble Bundle, akceptuje również BTC jako płatność za wszystkie pakiety i produkty wymienione w dolarach amerykańskich ( USD).

  Grafika

  Jeśli twoja ściana wygląda na nieco nagą, możesz zrobić gorzej niż kupowanie dzieła sztuki za pomocą Bitcoin. Jedną z opcji jest Singulart, internetowy sklep z dziełami sztuki, który oferuje bezpłatną wysyłkę na cały świat i zwroty wszystkich zamówień oraz akceptuje płatności w Bitcoin. Dzięki Singulart uznani i wschodzący artyści mogą oferować swoje obrazy, rysunki, rzeźby i inne dzieła sztuki na sprzedaż w galerii online.

  Większość dzieł sztuki sprzedawanych na platformie pochyla się w stronę droższego krańca spektrum, ale udało nam się znaleźć kilka imponujących dzieł za mniej niż 250 GBP (

  310 USD) – a platforma zawiera funkcję „złóż ofertę w stylu serwisu eBay, która pozwala zgłosić ofertę, która może zostać zaakceptowana lub nie.

  Jeśli chcesz kupić sztukę jako inwestycję, Mecenas może być bliżej tego, czego szukasz. Mecenas to platforma tokenizująca i sprzedająca ułamki wielkich dzieł sztuki. Te żetony reprezentują ułamkową własność dzieła sztuki i można nimi handlować w dowolnym momencie. Jak wcześniej informowaliśmyDecrypt, platforma niedawno tokenizowała kawałek Pablo Picasso, który następnie został sprzedany za kryptowalutę.

  Nazwy domen

  Planujesz stworzyć stronę internetową, ale nie masz jeszcze domeny? Teraz możesz wreszcie kupić następną domenę za pomocą Bitcoin, u rejestratorów, w tym Namecheap, Monovm i Domains 4 Bitcoins. Platformy te sprzedają najpopularniejsze domeny najwyższego poziomu (TLD) dla Bitcoin, a niektóre pozwalają nawet na zakup domen premium bezpośrednio przez stronę internetową za pomocą BTC.

  Możesz także kupić hosting, serwery prywatne i wirtualne serwery prywatne za pomocą Bitcoin, od dostawców takich jak Server Room, Clouviper i Coin.host.

  Jeśli tradycyjne domeny nie są dla Ciebie wystarczające, Unstoppable Domains sprzedaje różne domeny blockchain, takie jak .crypto, za jednorazową opłatą. Po zakupie ta domena będzie Twoja na zawsze i nigdy nie będzie wymagała odnowienia. Jednak w przeciwieństwie do zwykłej domeny, widzowie potrzebują wyspecjalizowanych wtyczek lub przeglądarek do interakcji ze stronami internetowymi typu blockchain, ponieważ każda domena jest w rzeczywistości unikalnym tokenem ERC-721 przechowywanym w łańcuchu bloków, a nie prawdziwą domeną zarejestrowaną w ICANN.

  Praktycznie wszystko inne

  Jednym z najczęstszych zarzutów wśród posiadaczy kryptowalut jest to, że nie mogą robić zakupów u swoich ulubionych marek lub sprzedawców detalicznych za pomocą zasobów cyfrowych.

  Chociaż prawdą jest, że nie możesz jeszcze wydawać swoich Bitcoinów w Amazon, jest kilku sprzedawców internetowych, którzy akceptują Bitcoin jako płatność. Overstock.com jest jednym z największych sprzedawców detalicznych, który pozwoli Ci płacić za pomocą Bitcoin, oferując szeroki wybór produktów z zakresu wystroju domu, artykułów dla zwierząt, sprzętu kuchennego i makijażu w sprzedaży.

  Sprzedawca techniczny Newegg.com również akceptuje Bitcoiny; podczas gdy początkowo sprzedawała części komputerowe i elektronikę, jest bardzo rozgałęziona i obecnie sprzedaje szeroką gamę produktów, w tym odzież, zdrowie i dobre samopoczucie oraz sprzęt AGD.

  Oczywiście istnieje inny sposób robienia zakupów za pomocą Bitcoin, nawet u sprzedawców detalicznych, którzy nie akceptują płatności w kryptowalutach, kupując karty podarunkowe za pomocą kryptowalut. W tym celu istnieje obecnie wiele renomowanych platform, w tym Bitrefill i Gyft – z których oba umożliwiają kupowanie kart podarunkowych na eBay, Uber, Starbucks, Amazon, Walmart i tysiące innych sprzedawców detalicznych korzystających z kryptowalut.

  Alternatywnie możesz założyć konto u jednego z wielu dostawców, którzy oferują teraz kryptograficzne karty debetowe lub kredytowe, takich jak Coinbase, BitPay i (ostatecznie) Binance. Można je załadować za pomocą kryptowalut, które można następnie wykorzystać w sklepie i online, tak jak zwykła karta płatnicza.

  Może to być niedoskonałe rozwiązanie, ale na razie istnieje kilka alternatyw.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy