Bycie wstępnie zakwalifikowanym, wstępnie zatwierdzonym a zobowiązanym do kredytu hipotecznego

17.02.2021
Category: Zakupu Domu

MATERIAŁ ZAWARTY W TYM ARTYKULE JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO OGÓLNYCH CELÓW INFORMACYJNYCH I NIE STANOWI PORADY PROFESJONALNEJ. PORADY ODPOWIEDNIO WYKWALIFIKOWANYCH PROFESJONALISTÓW W ODNIESIENIU DO KONKRETNYCH OKOLICZNOŚCI PRZED PODJĘCIEM DZIAŁAŃ. GWARANCJA LANDMARK HOME NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI, A SZCZEGÓLNIE ZRZEKA SIĘ WSZELKIEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KORZYSTANIE Z JAKICHKOLWIEK I WSZYSTKICH INFORMACJI TU ZAWARTYCH.

Rozpoczynając proces zakupu domu, usłyszysz mnóstwo żargonu na temat tego, co musisz zrobić, aby kupić dom, a zwłaszcza co musisz zrobić, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Jeśli jesteś jak większość kupujących dom po raz pierwszy, wiesz, że musisz wziąć kredyt hipoteczny i nie możesz po prostu wybrać tego, który chcesz. Jednak większość nowych nabywców domów nie wie, że powinni uzyskać wstępne kwalifikacje, wstępnie zatwierdzone, a następnie zobowiązać się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. W rzeczywistości większość z nich może nie znać właściwej kolejności tych trzech, aby uzyskać odpowiednią pożyczkę. Oto różnica między tymi trzema:

Co to znaczy mieć kwalifikację do kredytu hipotecznego?

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego jest pierwszym krokiem do zakupu domu lub kwalifikacji do kredytu hipotecznego. Jest to stosunkowo łatwy krok, w którym dzwonisz do pożyczkodawcy i wyjaśniasz im, jaki jest Twój miesięczny dochód, jakie są Twoje miesięczne długi i ile byłbyś skłonny wydać na zaliczkę. Zwykle można to zrobić przez telefon lub przez Internet. Specjalista ds. Pożyczek będzie w stanie oszacować przybliżoną kwotę, do której najprawdopodobniej się kwalifikujesz, a także różne stawki, warunki i opcje, które możesz uzyskać za pośrednictwem jego firmy hipotecznej. Uzyskanie kredytu hipotecznego nie będzie takie samo u różnych pożyczkodawców, banków i spółdzielczych kas pożyczkowych, dlatego dobrze jest rozejrzeć się za różnymi kredytami mieszkaniowymi.

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji nie oznacza jednak, że możesz przeglądać domy w podanym przedziale cenowym i śmiało składać ofertę tylko pocztą pantoflową od oficera pożyczki. Jest to po prostu oszacowanie tego, do czego potencjalnie możesz się kwalifikować; nic więcej. Aby pewniej umieszczać oferty w domu i zatrudniać świetnego pośrednika w handlu nieruchomościami, musisz uzyskać wstępną akceptację.

Co to znaczy być wstępnie zatwierdzonym do kredytu hipotecznego?

Kiedy jesteś wstępnie zatwierdzony do kredytu hipotecznego, jest to bardziej formalna umowa, chociaż nadal nie jest gwarancją środków. Wstępna akceptacja ma miejsce, gdy pożyczkodawca w pełni zapozna się z twoimi finansami. Przyjrzą się Twojemu raportowi kredytowemu, historii zatrudnienia, rocznym dochodom, długom, aktywom, zwrotom podatku i W2 za ostatnie dwa lata, wyciągom bankowym i poproszą o referencje dotyczące zatrudnienia lub wynajmu. Chcą sprawdzić, czy będziesz w stanie każdego miesiąca zapłacić taką kwotę pieniędzy, jaka byłaby potrzebna do spłaty domu, i na jaką kwotę możesz sobie pozwolić każdego miesiąca.

W zależności od wszystkich tych informacji, pożyczkodawca przygotuje list wstępnej akceptacji, w którym wyszczególni, do jakiej kwoty możesz się kwalifikować przy uzyskaniu kredytu mieszkaniowego. Są chwile, kiedy możesz nie zostać zatwierdzony (lub wstępnie zatwierdzony) do kredytu hipotecznego. Przeczytaj więcej o tym, dlaczego możesz nie zostać wstępnie zatwierdzony lub nie kwalifikować się do kredytu hipotecznego, korzystając z naszego najnowszego schematu blokowego.

Nie daje to automatycznie kupującemu kredytu hipotecznego, ale pozwala mu znaleźć renomowanego pośrednika w handlu nieruchomościami i zacząć szukać domów w tym przedziale cenowym. List ten można dołączyć do listu ofertowego dotyczącego domu, aby pokazać sprzedawcy, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić jego dom.

Co to znaczy mieć potwierdzenie przyjęcia kredytu hipotecznego?

Po uzyskaniu wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego możesz go użyć, aby znaleźć domy w podanym przedziale cenowym. Po złożeniu oferty na dom, który ci się podoba i zostaje ona zaakceptowana, musisz mieć zatwierdzoną pożyczkę na zakup domu. Oznacza to, że grupa osób zwana underwriterami hipotecznymi dwukrotnie sprawdzi, czy właściciel domu jest uprawniony do otrzymania określonego kredytu hipotecznego. Przyjrzą się jeszcze dokładniej Twojej historii kredytowej, aktywom, długom itd., Aby ustalić, czy masz możliwość spłaty pożyczki. Dokonają również wyceny domu, obejrzą nieruchomość, upewnią się, że tytuł jest legalnie dostępny do zakupu i potwierdzą, że chcą zainwestować w dom razem z tobą. Gdy zagłębią się w twoje finanse, sporządzą legalny list zobowiązań hipotecznych. To jestformalny kredyt hipoteczny, który będziesz mógł wykorzystać na zakup domu. List promujący zawiera rodzaj pożyczki, stopę procentową, okres pożyczki, a nawet więcej szczegółów niż zawarte we wstępnej akceptacji. Zwykle listy zobowiązań mają datę wygaśnięcia, aby zapewnić, że zamknięcie nastąpi szybko dla wszystkich zaangażowanych.

Po otrzymaniu listu potwierdzającego przyjęcie kredytu hipotecznego należy poprosić o gwarancję na nowy dom lub ją zakupić. Możesz mieć pewność, że Twoje systemy i urządzenia są chronione. Dzięki gwarancji domowej, gdy coś zawiedzie w Twoim nowym domu i one zawiodą, możesz je naprawić lub wymienić za mniej niż 100 USD. Dowiedz się więcej, porównując nasze plany i ceny tutaj.

Wciąż nie wiesz, czym jest wstępna akceptacja i jak ją uzyskać? Przejdź do naszego artykułu o tym, dlaczego i jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy