6 sposobów na zbudowanie kredytu po bankructwie

6 sposobów na zbudowanie kredytu po bankructwie
16.10.2020
Category:

Nikt nie chce zbankrutować, ale finansowo może to być nowy początek.

Chociaż twój kredyt wymaga poważnego ciosu, który wymaga dużo ciężkiej pracy i czasu, aby odzyskać siły.

W tym artykule pokażemy, jak budować kredyt po bankructwie.

6 sposobów na zbudowanie kredytu po bankructwie

1. Monitoruj swój raport kredytowy i wyniki

Istnieje kilka witryn internetowych, które pozwalają całkowicie bezpłatnie sprawdzić raport kredytowy i wyniki. Te witryny umożliwiają również monitorowanie wszelkich zmian w raporcie. Pomaga to śledzić wszelkie ulepszenia wyniku i monitorować wszelkie inne działania w celu ochrony przed oszustwami.

Polecane aplikacje do sprawdzania zdolności kredytowej za darmo

2. Uzyskaj zabezpieczoną kartę kredytową

Aby odbudować swój kredyt, musisz jak najszybciej zacząć dodawać jak najwięcej pozytywnej historii kredytowej. Zabezpieczona karta kredytowa to dobre miejsce na rozpoczęcie działalności po ogłoszeniu upadłości, gdy nie można uzyskać zgody na niezabezpieczoną kartę.

Karty zabezpieczone działają tak samo, jak tradycyjne karty kredytowe. Wymagają jednak depozytu równego Twojemu limitowi kredytowemu.

Na przykład: Zabezpieczona karta z limitem kredytowym w wysokości 500 USD będzie wymagać depozytu w wysokości 500 USD po otwarciu konta. Pożyczkobiorca otrzyma zwrot depozytu w wysokości 500 USD po zamknięciu konta lub przeniesieniu go na konto niezabezpieczone, co w niektórych przypadkach może nastąpić po 6-12 miesiącach.

Większość zabezpieczonych kart kredytowych przekazuje płatności do wszystkich trzech głównych biur kredytowych, Transunion, Equifax i Experian.

3. Pożyczki dla budowniczych kredytów

Pożyczka na budowę kredytu to rodzaj pożyczki zabezpieczonej, którą można uzyskać w lokalnym banku lub spółdzielczej spółce kredytowej. Podobnie jak w przypadku zabezpieczonej karty kredytowej, wymagają one zdeponowania kwoty pożyczki na rachunku, który będzie prowadzony do czasu spłaty pożyczki.

Zazwyczaj firmy budujące kredyty udzielają pożyczek krótkoterminowych, które należy spłacać w ciągu 12–18 miesięcy. Twój bank lub unia kredytowa będzie co miesiąc zgłaszać Twoje terminowe płatności trzem biurom kredytowym, pomagając w miarę upływu czasu w uzyskaniu Twojej zdolności kredytowej.

4. Niech ktoś doda Cię jako autoryzowanego użytkownika

Autoryzowany użytkownik rachunku karty kredytowej to druga osoba uprawniona do korzystania z konta. Jeśli masz znajomych lub członków rodziny, którzy mają kartę kredytową o dobrej reputacji, poproś ich o dodanie Ciebie. Nie musisz nawet mieć karty ani mieć dostępu do konta.

Ale kiedy firma obsługująca karty kredytowe doda Cię jako autoryzowanego użytkownika. Cała historia tego konta zostanie dodana do Twojego raportu kredytowego od dnia jego otwarcia. FICO bierze pod uwagę konta autoryzowanych użytkowników w swoim algorytmie oceny zdolności kredytowej.

5. Znajdź współsygnatariusza

Dopóki nie uzyskasz pozytywnego bankructwa po udzieleniu kredytu, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony do żadnego rodzaju niezabezpieczonej pożyczki. To znaczy, chyba że masz współsygnatariusza lub współkredytobiorcę gotowego do ponoszenia odpowiedzialności finansowej w przypadku zaprzestania dokonywania miesięcznych płatności.

Możesz dodać współsygnatariusza do karty kredytowej lub kredytu samochodowego, co pomoże Ci odbudować kredyt. Jeśli nadal masz problemy z zatwierdzeniem nawet ze współsygnatariuszem, ktoś z dobrym kredytem może dodać Cię jako współsygnatariusza, który zbuduje Twój kredyt w ten sam sposób.

6. Konta sporne objęte upadłością

Kiedy złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości, wszystkie zawarte w nim rachunki nie znikają. Pozostają na Twoim profilu kredytowym jako konto windykacyjne przez okres do 7 lat. Biura kredytowe umożliwiają kwestionowanie wszelkich treści w Twoim profilu kredytowym.

Mimo że konto jest wymienione poprawnie, nadal możesz się z nim sprzeciwić. Wierzyciel ma 30 dni na zweryfikowanie wymienionych informacji. Jeśli tego nie zrobią, biuro informacji kredytowej musi zgodnie z prawem usunąć konto z raportu.

Wiele osób odniosło wielki sukces, kwestionując konta objęte bankructwem. Zmniejszenie liczby ujemnych kont w raporcie nie tylko natychmiast poprawi Twój wynik. Pomoże ci to również w szybszym powrocie do dobrego kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy